Airbus

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 00:20, 15 gru 2009 autorstwa ArturVonFornal (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Kracok. Autor wycofanej wersji to 83.11.223.3.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Airbus – europejski ciężki pojazd lotniczy o napędzie silnikowym, który rywalizuje o palmę pierwszeństwa w przestworzach z amerykańskim Boeingiem. Airbus z reguły wygrywa tę rywalizację dzięki biegłości technicznej w pozyskiwaniu subwencji z Brukseli. Do perfekcji opanowano również technikę strącania sprzedanych maszyn do morza lub wywoływania pożarów na pokładzie, co zapewnia zbyt na nowe Airbusy i części do nich.

Nazwa

Według obiegowej opinii nazwa samolotu pochodzi od słowa arbuz, wywodzącego się z języka starocerkiewnosłowiańskiego i będącego alternatywną nazwą kawona. Nawiązuje ona do powszechnie znanych lotniczo-desantowych umiejętności Arbuza zwyczajnego, które twórcy samolotu z powodzeniem naśladują.

Według innej teorii, nazwa ta jest odniesieniem do zapewnianego pasażerom "komfortu" podróży, porównywalnego z autobusem podmiejskim w godzinach szczytu.

Modele

Niekwestionowanym osiągnięciem producenta jest model A380, który jest tak ogromny, że na całym świecie nie ma ani jednego lotniska, na którym mógłby wylądować. Ale to nic nie szkodzi, bo przynajmniej na razie ten model nie lata, więc nie musi lądować.

Ciekawostki

  • Czarne skrzynki Airbusa są bardziej czarne od najczarniejszej Czarnej Dziury i dlatego nigdy nie zostaną odnalezione.
  • Symbolem samolotu Airbus jest nielot kiwi.
  • Komputery pokładowe Airbusów pracują pod kontrolą systemu operacyjnego, którego symbolem jest inny nielot – pingwin.
  • Producent samolotów Airbus jest oficjalnym sponsorem Trójkąta Bermudzkiego.

Szablon:Stubtrans