Alcatel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alcatel - Telefon niezwykle wspaniały i zaawansowany technicznie. Jest połączeniem najnowszych osiągnięć telekomunikacyjnych i technicznych, takich jak:

  • Kolorowy wyświetlacz
  • Edytor SMS-ów
  • Możliwość zadzwonienia i odebrania telefonu w dowolnym miejscu

Ostatnia funkcja jest najbardziej niesamowita, gdyż wcześniej była stosowana tylko w telefonach o większych wartościach sieci GSM. Dodatkowym plusem posiadania Alcatela jest możliwość rozmawiania aż do 10 godzin bez przerwy.

Alcatel, a kradzieże

Kolejnym plusem posiadania Alcatela jest duża odporność na kradzieże. Niewielu kieszonkowców decyduje się podjęcia tak ryzykownej misji jak kradzież Alcatela, który i tak jest mało atrakcyjny w zwykłych świeckich środowiskach. Jest to spowodowane naprawdę trudno zrozumiałym menu i innymi opcjami tego niezwykle zaawansowanego, biznesowego telefonu nicniem... wszystkomającego aparatu komórkowego. Niektóre z najdroższych jego modeli (około 49 złotych w Orange) posiadają dodatkową funkcję odtwarzacza MP3, której i tak mało kto używa, iż korzystanie z tego ósmego cudu świata jest bez tego niezwykle skomplikowane.

Krótki opis domniemanego pochodzenia

Są dwie możliwości pochodzenia tego telefonu:

  • Może być to narzędzie diabła, wykorzystywane przez niego do naciągania staruszków do przejścia ze strony Radia Maryja na jego sprawę, poprzez zmuszanie biednych babć i dziadków do klęcia za sprawą komplikacji związanych z telefonem
  • Druga możliwość to wynalezienie Alcatela na równi z telefonem przez pana Ędrju Lepieja na muszli klozetowej. Miał on służyć do przenoszenia organów i dodatkowo zboża (na tory) z dowolnego miejsca na globie Marsa.