Anders Breivik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Breivik lvl500

Anders Behring Breivik (ur. 13 lutego 1979 r. w Oslo) – typowy, statystyczny Norweg, zajmujący się typowymi, statystycznymi norweskimi zajęciami, chwilowo nie będącymi skokami narciarskimi tudzież paleniem kościołów. Prywatnie rolnik i mason.

Anders Breivik wychował się w kulcie norweskich bohaterów ludowych, takich jak Varg Vikernes oraz Vidkun Quisling. Jego ulubioną lekturą w młodości była książka pt. „Jak z kilograma cukru zrobić bombę mogącą wysadzić w powietrze przyjamniej jedno Ministerstwo” (norw. Vie de et kilø Zøker møcht c.a et bømb dje et Ministeriøm vjerdøøt). Poza tym - jak każdy typowy, statystyczny Norweg - interesował się sportem, gdyż to, co zrobił 22 lipca 2011 r. na wyspie Utøya od biedy można nazwać biathlonem, tylko bez nart.

Osobną kwestią pozostaje poczytalność Breivika, którego adwøkat twierdzi, iż jest on niepoczytalny jak 99,9% Norwegów. Oświadczenie Breivika na temat swojej rzekomej poczytalności zostało przez adwokata zakwestionowe z uwagi na rzekomą niepoczytalność oświadczającego . Gdy usłyszał ile ludzi zabił, nie przejął się tym co świadczy o jego chorobie psychicznej, potocznie zwaną imbecylodebiloidiotodałnofrajerożalloFfOomm .