Ateista

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tatusiu, czy Pan Bóg wie, że go nie ma?
Synek do tatusia-ateisty

Ateista – osoba, która wierzy w nieistnienie Boga, który ją stworzył. Ateista ma zawsze przesrane, bo Boga nie ma, a więc po śmierci nigdy nie dowie się, że miał rację, a jeżeli Bóg istnieje, to znaczy, że przez całe życie się mylił. Ateista jest zbyt leniwy, żeby trudzić się wyznawaniem wiary, kiedy może posiedzieć sobie w niedzielę przed telewizorkiem, a jednocześnie zbyt głupi, dumny i zarozumiały, żeby być w stanie uwierzyć w coś czego nie może fizycznie doświadczyć. Czasami można spotkać na cmentarzach groby ateistów (pochowanych zapewne przez wierzącą część rodziny) z napisem tu leży ateista, ładnie ubrany, ale nigdzie się nie wybiera. Ateista jest wyznawcą ateizmu

Rodzaje ateistów

Ateiści, jak wszystkie inne kultury i subkultury, wewnętrznie się różnią poglądami na wiele aspektów życia i śmierci, wiekiem i kolorem skóry. A oto lista:

  • Ateista z wyboru - wyznawał przedtem jakąś tam religię, ale ją odrzucił dla bardziej wiarygodnej, w końcu zostając ateistą.
  • Ciemny ateista - osobnik wywodzący się z ciemnego ludu, który połykając wszystko, co mu podetkną wszelakiej maści partie polityczne i inne ośrodki indoktrynacji społecznej, połknął także ideę bezbożności, nie dławiąc się przy tym nią.
  • Walczący Ateista - na łożu śmierci uwierzy w Boga, by nie dać wygrać swoim rywalom.

Ateizm jako religia

W religii ateistycznej Bóg nosi imię Wybuch. Wybuch pojawił się sam z siebie po czym zniknął tworząc przy tym świat. Pierwszymi istotami stworzonymi przez Wybucha były jednokomórkowce, później powstały rośliny i zwierzęta. Proces twórczy trwał miliardami lat a wydarzeniem przełomowym było cudowne przekształcenie się małpy w człowieka (ewolucja międzygatunkowa w przeciwieństwie do wewnątrzgatunkowej nie ma naukowych podstaw). W przeciwieństwie do przedstawicieli innych religii ateiści nie wierzą w życie pozagrobowe. Fakt, że Wybuch zniknął zaraz po stworzeniu świata sprawia, że wyznawcy ateizmu nie muszą składać hołdu swojemu Bogowi, co nie oznacza, że nie mogą prowadzić wojen religijnych, wyznawcy ateizmu bardzo często lubią narzucać swoje zdanie.

Przywódcy

  • Bóg - stworzyciel wszystkiego z ateizmem włącznie
  • Richard Dawkins - główny przywódca i przedstawiciel Kultu Nieistnienia Boga. Szpiedzy Watykanu donoszą, że w trakcie spotkań z wyznawcami dochodziło do ceremonialnych orgii i morderstw.