Autobusy w Warszawie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 23:59, 5 maj 2012 autorstwa Exe19 (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 178.182.232.72. Ofiarą rewertu jest 178.36.42.218.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Linie autobusowe w Warszawie

Zwykłe

 • Szablon:Tjedyny sensowny pomysł dla mieszkańców nowodworów, w końcu omijając Modlińską mogą się dostać do metra
 • Szablon:Tbazarkowo-przychodniowy potworek, mający ambicje być dowozówką do metra, ale omijający szerokim łukiem jego stacje, żeby przypadkiem nikt do niego się nie przesiadł. Okupowany przede wszystkim przez babcie, gdyż po drodze zahacza o cmentarz.
 • Szablon:Tmały autobusik przemierzający raźno ulice Bródna i okolic. Przyjeżdża raz na 45 min i jeszcze potrafi się spóźnić. Jeśli już się spóźnia, to nie zatrzymuje się na kilku przystankach (nawet jeśli pomachasz mu na powitanie), bo omijając Ciebie, będzie na czas na kolejnym przystanku.
 • Szablon:Tz Centrum na Bemowo nie jest wcale daleko, jednak trasa linii 105 jest tak zaplanowana, żeby pasażerowie spędzili jak najwięcej czasu w autobusie, jadąc okrężną drogą - zatłoczoną wylotówką z Warszawy, a potem przez zalesione osiedla na Starym Bemowie.
 • Szablon:Tautobus-widmo, który przyjeżdża kiedy chce i skąd chce. Jego trasa jest tajemnicza i pokręcona, nie znasz dnia ani godziny kiedy się pojawi.
 • Szablon:Tlinia łącząca ze sobą co prawda niewiele dzielnic (Ursynów, Mokotów, Śródmieście) jednakże może się pochwalić niezliczoną ilością małych, nie uczęszczanych przez nikogo uliczek. podróżowanie nim wymaga zawzięcia godnego lepszej sprawy (a przy dłuższych podróżach także kanapek, termosu z kawą i kocyka) gdyż z większości przystanków jego trasy na pozostałą część można dojechać w czasie co najmniej połowę krótszym (przeważnie bez przesiadek) innymi liniami. Zaletą linii jest to że jeżeli tylko pobieżnie wiemy gdzie chcemy się dostać to 107 dowiezie nas przynajmniej 3-4 przecznice od celu gdziekolwiek by on był.
 • Szablon:Tlinia dowożąca trochę świeżego powietrza z łąk, pól, ogrodów (ale i też nieświeżego z dymiącej elektrociepłowni) do metra i do centrum miasta. Jak nie zdążysz do niej wsiąść na jednym przystanku, to przemieścisz się kawałek dalej czymkolwiek i poczekaj - zdążysz na poprzednią brygadę, która właśnie skończy zwiedzając bezdroża Siekierek. Ażeby pasażerowie mogli oglądać kominy elektrociepłowni również w pełnym oświetleniu, linia ta kursuje do godziny 1:00.
 • Szablon:Treaktywowana linia na miejsce 501, która w 35 minut dowiezie Cię do Dworca Centralnego. Więcej czasu w korku - mniej czasu w centrum i +100 do nerwów. Dzięki swojej częstotliwości wóz jeździ za wozem w godzinach szczytu.
 • Szablon:Tlinia która szybko i bez większych kółek dowiezie cię na cmentarz zaraz po zawale przy metrze Marymont
 • Szablon:Tlinia, która na swojej trasie ma więcej zakrętów niż górska serpentyna, szczególnie w Śródmieściu i na Saskiej Kępie. Nielubiana przez blachosmrodziarzy, gdyż na skrzyżowaniach tamuje ruch, skręcając na trzy podejścia.
 • Szablon:Tz Reala do Tesco, mijając po drodze Carrefour. Ogólnie jedna z wielu linii dla osób lubiących zakupy w hipermarketach. Potrafi się spóźnić nawet i pół godziny (głównie dlatego że jeździ przez najbardziej zakorkowane ulice miasta).
 • Szablon:Tjak chcesz spotkać w jednym miejscu kolegów z uczelni oraz wybierających się do lekarza lub na cmentarz dziadków, to koniecznie przejedź się autobusem linii 114. Nie patrz przypadkiem na rozkład na przystanku - co drugi wóz jest wtyczką i go tam nie znajdziesz.
 • Szablon:Tlinia łącząca mieszkańców (jakich mieszkańców ?) Kambodży (Aleksandrowa) z dworcem wschodnim. Na południowym odcinku trasy najczęściej wozi powietrze, na Pradze Południe natomiast ma z reguły 5 minut spóźnienia. Obserwuje się tu syndrom 'nie było 123', czyli gdy na plac Szembeka nie przyjedzie 123, wszyscy do granic możliwości upychają się w 115 z tobołami, manelami, walizkami, a co poniektórzy z radyjkami i sru na dworzec ku nowym przeżyciom...
 • Szablon:Tidealna linia dla kierowców, którzy nie chcą się zbytnio przemęczać kręceniem kierownicą. Obok linii 190 jest to najprostsza trasa, a jednocześnie długaśna - zimą dobrze ogrzanym, a latem skutecznie klimatyzowanym MAN-em z Veolia (Transport Warszawa (możesz się przemieścić z południa na północ i odwrotnie przez całą Warszawę.
 • Szablon:Tlinia z Wilanowa na Gocław. Jeździ się nią nawet całkiem przyjemnie, gdyż obsługiwana jest przeważnie przez nowoczesne i wygodne Solarisy. Problem jednak tkwi w tym, że te 15-metrowe autobusy mają trudności ze skręcaniem w wąskie uliczki na Mokotowie, najzwyczajniej w świecie tamując ruch. Ulubiona linia Jana Marii Rokity.
 • Szablon:Tlinia ta charakteryzuje się bardzo dużymi odległościami między przystankami, a także tym, że końcówka trasy w kierunku Międzylesia prowadzi przez bardzo wąskie uliczki. Jeśli w autobusie znalazłeś jedynie miejsce stojące, to z łatwością nauczysz się tu tańczyć jumpstyle, gdy autobus będzie podskakiwał na wyboistej drodze. Poza tym autobusy często zatrzymują się tam, gdzie kierowca ma widzimisie to zrobić - niekoniecznie przy słupku przystankowym.
 • Szablon:TWiecznie zapchana linia ze Wschodniego na daleki Olesin. Niemożliwe nie istnieje? Znajdź miejsce siedzące, gdy przejeżdża koło Dworca Wileńskiego. Ktoś, kto planował tą linię zadbał, by 120 przejeżdżało przez największe korki na Pradze, dlatego dojazd do celu zajmie Ci sporą część dnia.
 • Szablon:Tpo skrócenie trasy zupełnie bez sensu. żeby chociaż przejeżdżało koło metra i dowoziła tam mieszkańców chomiczówki, ale nie. Dla pasażerów zawiedzionych tym faktem, postanawiających ze sobą skończyć szpital bielański po drodze.
 • Szablon:TŻoliborz - Bemowo. Wszyscy, którzy chcieli sprawdzić tę trasę zaginęli (podobno związane jest to z tajnymi wojskowymi badaniami na WACIE). Skonstruowany w areszcie śledczym na Białołęce pierwszy teleport wprowadzony do użytku powszechnego, co tłumaczy, dlaczego nigdy nikomu do tego autobusu nie udało się wsiąść, natomiast rzesze ludzi z niego wysiadają. Pierwszy na świecie autobus, który odjeżdżając zostawia na przystanku więcej ludzi niż było zanim przyjechał. Ten autobus posiada również swoje alter ego, linię 222, która powstała w wyniku rozczłonkowania 122 na dwie trasy. I tak Żoliborz-Bemowo to 122, a Żoliborz-Sparta to 222.
 • Szablon:Tlinia, która kursuje od Dw. Wschodniego do Dw. Wschodniego. Autobusem więc dotrzesz na dworzec w jedną godzinę, a na piechotę w 3 min.
 • Szablon:Tod zachodniej strony Lotniska Okęcie do południowej strony Lotniska Okęcie. Jedna z najkrótszych linii autobusowych w Warszawie, a być może nawet i w Polsce. Dowozi niezliczonych starszych działkowiczów oraz pieski do schroniska dla zwierząt.
 • Szablon:Twylęgarnia moherów, które na grochowskim odcinku jeżdżą na bazar na Wiatracznej, na Placu Szembeka lub do Instytutu Kardiologii. Jedna z najdłuższych tras w Warszawie - spokojnie spędzisz w pustym autobusie pół dnia, przemierzając Warszawę ze wschodu na zachód.
 • Szablon:Tjedzie z Bródna Podgrodzia na Nowe Włochy. Wsiąść da się tylko w porannych godzinach niedzielnych, być może dlatego, że mija Dworzec Centralny i Zachodni, a nie wszyscy wiedzą o istnieniu SKM.
 • Szablon:T Przywrócona po likwidacji linia łącząca Rakowiec z Śródmieściem i Mariensztatem. Historia linii zatoczyła koło tyle, że teraz jest jedną z ważniejszych dla mieszkańców Rakowca i studentów jadących do BUWu. W świetny sposób zastąpiła na Ochocie 157 i 512 a obsługę poza gniecionymi przystawkami ze Stalowej zapewnia Kleszczowa i Mobilas swoimi TU154.
 • Szablon:Ttrasa tej linii składa się w większości z wąskich jednopasmowych uliczek z ogromną ilością ostrych, ciasnych zakrętów. Linia obsługiwana jest wyłącznie przez krótkie autobusy - przegubowce nie dałyby rady pokonać tych zakrętów bez przytarcia o latarnie tudzież zaparkowane przy ulicach samochody.
 • Szablon:Tlinia dla uczniów, studentów i klientów Centrum Handlowego Blue City, jednak w godzinach szczytu nie warto tracić czasu na czekanie na nią, gdyż odstępy między kursami potrafią być nawet 2-godzinne.
 • Szablon:T linia która potrafi przez pięć kolejnych kursów nie zatrzymać sie na przystanku plac bernardyński. Okupowana przez predatorki
 • Szablon:TModlińska-Światowida-Mehoffera-Raciborska - raptem 4 ulice, a przystanków na nich od zatrzęsienia. W sumie nie wiadomo po co, gdyż autobusy tej linii bardzo często wożą tylko kierowcę i powietrze.
 • Szablon:Tlinia utworzona z bardzo idiotycznego przekształcenia śp 436. Aby odciążyć zakorkowaną ul. Żwirki i Wigury, przeciążono ul. Bitwy Warszawskiej. Mieszkańcy Natolina wiernie korzystają z metra, olewając wspaniale zaprojektowaną linię. 136 obsługują praktycznie wszystkie warszawskie zajezdnie: pełno tu najnowszych Solarisów, jak i 30-letnich Ikarusów i niewiele młodszych Jelczów, nazywanych pospolicie rzęchami. Oby tak dalej!
 • Szablon:Tlinia łącząca Olszynkę Grochowską z aresztem śledczym dla kobiet i odciętym od cywilizacji osiedlem Dudziarska. Obsługiwana jedną soliną z częstotliwością co 100 minut. Interesujący jest fakt, że do skrętu ze Strażackiej w Chłopickiego jakos sie jedzie, dalej jednak przeciskając się przez największe zakamarki tychże okolic i podskakując na kafelkach, solinka wyciąga najwyżej 10 km/h.
 • Szablon:T"Witajcie, ludzie pracy". Linia dowożąca rzesze robotników na Utratę, zawracająca przy składzie opału.
 • Szablon:Tlinia utworzona tylko po to aby miłośnicy roślin mogli pojechać od stacji metra "Wilanowska" do ogrodu botanicznego na granicy Warszawy.
 • Szablon:Tz Aleksandrowa, zwanego Kambodżą, na bazarek. Przejeżdża cały trakt lubelski i prawie cały Wał Miedzeszyński.
 • Szablon:Tjedna z najbardziej pokręconych tras. W linii prostej przejedziesz ją w 20 minut, natomiast przejazd autobem zajmie Ci 3 razy tyle. Dowozi mieszkańców bagiennego Bukowa, Nowodworów, Tarchomina na Dw. Wschodni, przy okazji zahaczając o oczyszczalnię ścieków, Polfę i elektrociepłownię. Wymaga od pasażerów cierpliwości. Obsługuje ją PKS Grodzisk Mazowiecki przy pomocy wyglądających jak Frankenstein Szczanii, których ukraińskim kierowcom założono ograniczniki prędkości na 20 km/h.
 • Szablon:Tz Warszawy do Warszawy przez Ząbki. Ze względu na liczne przejazdy kolejowe nie warto patrzec na rozkład na przystankach - autobus i tak przyjedzie wtedy, kiedy go przepuszczą maszyniści pociągów.
 • Szablon:Tstartuje z dworca wschodniego, kończy w Falenicy (niedaleko Kambodży). Przejeżdża cały Wał Miedzeszyński, z tego powodu trasa jest dla pasażerów bardzo nudna, a podróż tą linią dłuży się niemiłosiernie.
 • Szablon:Tzapuszcza się do lasu nawet dalej niż 525. I tak samo startuje z dworca, ale tym razem ze Wschodniego. Widać projektanci niektórych linii wychodzą z założenia, że przyjeżdżający pociągami do Stolicy turyści muszą najpierw zaczerpnąć trochę świeżego leśnego powietrza, którego w mieście raczej nie uświadczą.
 • Szablon:Tniby łączy jakieś odludzie z większą pętlą, ale ludzi wystarczy żeby zatłoczyć cały mikrobus. W połowie trasy nagle wszyscy wysiadają na... przystanku na żądanie.
 • Szablon:Tnajpopularniejszy środek transportu studentów usiłujących dostać się do BUWu. Słynie z tego, że na przystanku Kopińska, czyli 2 przystanki od startu na pętli szczęśliwickiej ma 25 minutowe opóźnienie. Jedzie ulicami Towarową i Prostą (gdzie prawie nikt nie wysiada ani nie wsiada) zapewne głównie po to, by podróżny dłużej mógł delektować się jazdą, a raczej staniem w korku. Ponieważ ma niezbyt długą trasę, w korku można spotkac razem wszystkie 5 wozów obsługujących tą linię.
 • Szablon:Tjeśli już koniecznie musisz skorzystać z tej linii, idź lepiej na piechotę - będzie o wiele szybciej. A jeśli uda Ci się zobaczyć autobus przegubowy tej linii to nie zapomnij mu zrobić zdjęcia - to naprawdę rzadki okaz. Kolejny przykład autobusu-widma, jeździ trzy razy na godzinę, po dwa autobusy co pół godziny.
 • Szablon:Tzwany popularnie "piątkami" - jeśli ktoś Cię zapyta na przystanku "Czy były już piątki?" to będzie mu chodziło o ten właśnie autobus. Jest to linia łącząca hipermarket na totalnym odludziu ze Śródmieściem (konkretnie z okolicami stadionu Legii). Zjeżdżając w dół Tamką możesz przez moment poczuć się jak w San Francisco - wąska droga biegnie stromo w dół, a kierowcy lubią tu wcisnąć gaz.
 • Szablon:Tuwaga, na tej linii grasuje pojazd zwany "śmierdzącym 156",który zabija smrodem. Pod żadnym pozorem nie wsiadać!
 • Szablon:Tnastępna z linii, która posiada kierowców niespełnionych rajdowców, którzy nie dostali licencji kierowcy wyścigowego, a praca pilota rajdowego była zbyt monotonna. Pojawia się tak rzadko, że lepiej iść na piechotę, ale jeśli się pojawi nie omieszkaj wsiąść, bo przeżycia są nie z tej ziemi. Szybkie proste, ostre dohamowania, ciasno pokonywane zakręty, wyścigi z taksówkami, ś.p. Colin McRae by się nie powstydził. Przy wejściu powinien być napis ostrzegawczy: "Staruszki proszone są o zajmowanie miejsc siedzących, ze względu na potencjalne odniesienie urazów". W godzinach szczytu jednak jej trasa jest tak zakorkowana, że doznasz oczopląsu, widząc jadące razem w konwoju 4 wozy tej linii.
 • Szablon:Tlinia łacząca Witolin z wszystkomającymi centrami Reduta i Blue City. Wiecznie stoi w korkach w centrum. Z reguły jeździ parami. Kierowcy tej linii mają skile - na skrzyżowaniu Kinowej i Rozłuckiej potrafią pokonać 140-stopniowy zakręt długim, nieprzegubowym Solarisem.
 • Szablon:Tjeśli potrzebujesz dostać się gdzieś tym autobusem, a bardzo Ci się spieszy, to poczekasz sobie na niego na przystanku dobre pół godziny. W innych przypadkach autobusy 159 będą przyjeżdżać co 5 minut, czasami nawet po dwa naraz. Od babc autobusowych dowiesz się, gdzie jest najtańsza margaryna i w której przychodni lekarskiej są największe kolejki.
 • Szablon:Tprawdopodobnie najgłośniejsza linia w Warszawie. Łączy Targówek z Siekierkami, nieszczęściem zatrzymując się na Dworcu Wileńskim (wpad dzikiego tłumu part I) oraz przy PKP Powiśle (wpad dzikiego tłumu part II). Całkowicie zdominowana przez kibiców Legii, w godzinach porannych i popołudniowych również przez uczniów czterech szkół średnich, które napotyka na swej trasie. Jedyna linia, w której nie czuć kolein, gdyż autobus przemierza trasę falując (wprowadzony w taki stan rytmicznymi podskokami).
 • Szablon:Tznad jeziorka przez centrum handlowe Sadyba Best Mall na Kępę Zawadowską (poza jej mieszkańcami, nikt nie wie, gdzie to jest...). Radośnie przywita Cię Autosan Solina, w którym w ciągu dnia znajdziesz miejsca leżące. Na Zawadach, ze względu na niezatrzymywanie się na przystankach, kierowcy lubią sprawdzac osiągi mercedesowego silnika, co skutkuje tym, że autobus może pojawic się na przystanku nawet 10 minut wcześniej niż wskazuje rozkład.
 • Szablon:Tmiejsca siedzące, stojące, leżące... Do wyboru, do koloru, o każdej porze. Autobus ma krótką trasę, w większej części prowadzącą przez miejsca gdzie diabeł mówi dobranoc. Przejażdżka nim w późnych godzinach wieczornych to wyczyn godny prawdziwego bohatera.
 • Szablon:Tlinia łącząca największe stołeczne ośrodki emeryckie (np. siekierkowskie Sanktuarium). Średnia wieku pasażerów tej linii wynosi grubo ponad 70 lat. Niekiedy dziadkom towarzyszy brac szkolna.
 • Szablon:Tjedzie po bardzo ciekawej trasie: szpital – cmentarz – zakłady pogrzebowe. Z tego powodu zawsze jest pełen babć autobusowych.
 • Szablon:T babciowóz z menelskiego Elsnerowa przez dwa centra handlowe i cmentarz na kolejne miejsce wiecznego spoczynku. Niezapomniane wrażenia!
 • Szablon:Tkierowcą tej linii jest najwyraźniej kumpel z teamu Roberta Kubicy który niedawno uciekł z Tworek, bo coś tak mu się wielki Ikarus myli z bolidem, a zakręt na placu Trzech Krzyży z dziewięćdziesiątką w Monte Carlo. Udokumentowano już wiele kontuzji spowodowanych upadkiem u ludzi jeżdżących tą linią.
 • Szablon:Tulubiona linia kieszonkowców, którzy mogą doskonalić swoje techniki na tych turystach, którzy postanowili wydostać się z lotniska autobusem. Na pętli lotnisku nie należy wsiadać na przystanku dla wysiadających i liczyć na to, że kierowca pozwoli poczekać do odjazdu w autobusie. Bardzo prawdopodobne, że wyrzuci na zbity pysk i zagrozi wezwaniem policji.
 • Szablon:Tautobus widmo, nigdy nie wiadomo skąd przyjedzie i czy w ogóle się pojawi. Jego rozkład zależy od wilgotności powietrza i nic się z tym nie da zrobić, bo to jedyny środek transportu z Choszczówki na Bródno bez przesiadek.
 • Szablon:Tw godzinach szczytu ciężko znaleźć tu miejscówkę. Jest to podobno linia turystyczna. Atrakcją turystyczną na jednym krańcu trasy jest cmentarz, a na drugim – McDonald's. Częściej słyszymy tu angielski niż polski.
 • Szablon:Temerycko-studencka linia autobusowa. Cieszy się ustawiczną popularnością wśród pań po osiemdziesiątce zmierzających na Cmentarz Północny, oraz studentów dziwnej uczelni o której nikt poza nimi nie słyszał. Odkąd Metro doczekało się swoich pociech aż do Młocin, wielki bój wygrywają emeryci.
 • Szablon:T jedyna linia która łączy Nowe Bemowo z metrem. Rusza ze Szczęśliwic by zakończyć trasę na Młocinach. Problem w tym, że kursuje tak rzadko i tak często się spóźnia, że gdy podjeżdża na przystanek nie wiesz czy to następny, czy ten skład, kytóry miał odjechać.
 • Szablon:Tchyba jedyna linia autobusowa na świecie, która ma przystanek... w środku tunelu. Ze względu na długość trasy pojawia się ±kwadrans w stosunku do rozkładu, przez co nie wiadomo czy to poprzedni czy już następny kurs.
 • Szablon:Tlinia Północ – Południe. Przemierzysz całą Warszawę w niecałą godzinę, no chyba że jedziesz późnym popołudniem – wtedy tą godzinę spędzisz w korku na Moście Grota, a przejazd całej trasy zajmie Ci około 2,5 h.
 • Szablon:Tautobus przejeżdża nieopodal stadionu, dlatego podróż umilać nam będzie czasem w niedzielne popołudnie ryk udekorowanych szalikami kibiców: „Leegiaaaaaaaaaa!”. Korzyść z owych współtowarzyszy podróży jest taka, że nieraz kanary boją się wsiadać.
 • Szablon:Tdiabli wiedzą skąd jedzie, ale jedzie na Lotnisko Okęcie. Jeśli się zagapimy i wysiądziemy na ostatnim przystanku to mamy pozamiatane. Dlaczego? Patrz autobus numer 175.
 • Szablon:Tjeździ zwykle po cztery sztuki na raz a potem długo długo nic. Wina korków, czy potrzeba czterech do brydża w zajezdni?
 • Szablon:Tlinia łącząca centrum handlowe w Markach, Tesco i Carrefour na Pradze, Auchan na Woli i drugie Tesco, tym razem na Jelonkach. Jeśli chcesz się więc dowiedzieć, gdzie można najtaniej kupić bułki i kiełbasę, wystarczy krótka przejażdżka linią 190.
 • Szablon:T Z racji miejsca jakie łączy z Ochotą linia od zawsze nazywana jest Warchołami. Niegdyś z rzadka jeżdżące długie autobusy na Ursus Niedźwiadek a dziś często krótkie solówki na pętlę Regulska. Pomimo zmian końcówki trasy linia przez wszystkie lata jeździ przez Ursus.
 • Szablon:Tlinia mająca na celu zmniejszenie tłoku w metrze na Ursynowie. W praktyce jednak autobusy często jeżdżą puste - mieszkańcy Ursynowa przyzwyczaili się już do podziemnej kolejki, którą można dojechać do celu o wiele szybciej.
 • Szablon:Tlinia ta jest zatłoczona przede wszystkim przez studentów SGGW i Wydziału Zarządzania UW, wszyscy inni pasażerowie są w niej zagrożeni i mogą się liczyć z tym, że nie wysiądą i wsiądą na przystanku innym niż ten, gdzie wysiadają lub wsiadają studenci. Kursuje tak często, że ostatecznie zawsze 193 jeżdżą parami.
 • Szablon:Tkolejna linia-widmo, która nie wiadomo, ani kiedy przyjedzie, ani skąd. Łączy Cm. Wolski z osiedlem domków jednorodzinnych Gołąbki. Jedną z atrakcji na tej trasie jest ulica Dźwigowa - prawie w całości biegnie ona w tunelach, a po każdym większym deszczu zamienia się w rwący potok, przez co kierowcy i pasażerowie powinni byc wyposażeni w zestaw do nurkowania. W godzinach szczytu lepiej wysiądź z autobusu na początku tej ulicy - pieszo dogonisz dwa poprzednie kursy, gdyż tobie jej przejście zajmie niecałe 10 minut, natomiast pokonanie jej na czterech kołach to jakieś 40 minut.
 • Szablon:T bardzo sprytna linia która łączy dumę Woli, ulicę Górczewską z ratuszem bielańskim. Tak, tak chyba nie tylko ja nie widzę w tym sensu.
 • Szablon:Tczęść trasy tej linii wiedzie przez podwarszawskie Ząbki. Jako że jest to zwykła linia miejska, można sporo zaoszczędzić na biletach, ponieważ nie trzeba na nią kupować droższych biletów strefowych. Zapewne z tego powodu autobusy linii 199 bardzo często są zapchane do granic możliwości.
 • Szablon:Tlinia łącząca wielkie blokowisko na Bemowie z małym, zamieszkanym przez parę osób strzeżonym osiedlem przy Forcie Bema. Z okien autobusów tej linii można podziwiać głównie las oraz tereny wojskowe. Jeśli chcesz dostać się do centrum Warszawy z pętli przy Księcia Bolesława, czeka Cię jeszcze spacer do przystanku na Obozowej, jest jednak kilka przeszkód: samochody jadące niemalże po chodniku (tak tam jest wąsko) oraz niestrzeżony przejazd kolejowy (nigdy nie wiadomo kiedy zza zakrętu wyjedzie wprost na Ciebie pociąg).
 • Szablon:Ttajemnicza linia na Targówku, której cel istnienia jest niewiadomy. W autobusie znajdują się maksymalnie dwie osoby na raz, w tym jedna wygląda na zmarłą kilka lat temu.
 • Szablon:T Mały Autobusik 203 powstał tylko po to by Niespełnienie kolarze mogli sie wyżyć na Forcie Wawrzyszew, zawraca i potem jest nudno
 • Szablon:Tautobus ten pełni głównie funkcję dowożenia mieszkańców Żoliborza do Arkadii. Można w nim posłuchać ludzi chwalących się ostatnimi zakupami, często na tyłach autobusu siedzi także dzieciarnia puszczająca "wypasione techno" ze swoich komórek. Ponadto na żoliborskim odcinku trasy 205 odciąża i tak mało wykorzystywaną linię 197 - tym oto sposobem mamy kolejne autobusy wożące powietrze.Ciekawym punktem trasy jest zawrotka na rondzie przy centrum handlowym, która, w zależności od sprytu i odwagi kierowcy, może zając od kilku do kilkunastu minut.
 • Szablon:TLinia znikąd donikąd. Z zapyziałych Odolan w centrum miasta gdzie nie ma nawet asfaltu (ale są szyny) do tajemniczych rejonów Nowych Włoch. Skoro tam dojechała to znaczy ze potrzebna - przewozić powietrze. Linia zawsze ma zajęte tylko jedno miejsce siedzące. Kierowcy
 • Szablon:Tprzejeżdża obok osiedli przy wąskiej i dziurawej ulicy Włodarzewskiej. Jest to linia jedyna w swoim rodzaju, ponieważ... kursuje tylko w jedną stronę (kurs powrotny musisz odbyć na piechotę).
 • Szablon:TDziwna linia kręcąca po Nowodworach, a potem do jakiegoś osiedla-widmo. Władze ZTM tak się nudziły, że z pięciominutowej trasy zrobiły 23-minutową.
 • Szablon:TDziwna linia kręcąca po Nowodworach, a potem do jakiegoś osiedla-widmo. Władze ZTM tak się nudziły, że z pięciominutowej trasy zrobiły 23-minutową.
 • Szablon:Tdowozi właścicieli ogródków działkowych i zdemoralizowane dzieci do tzw. Osiedla Millenium zlokalizowanego w pobliżu przystanku Fort Radiowo. Dlaczego zdemoralizowane? Wystarczy popatrzeć na duży napis na blaszanym baraku przy pętli.
 • Szablon:T Nowa linia hipermarketowa, typowy socjal, który łączy niemal cały Rakowiec z Szczęśliwicami i CH Reduta. Zastąpiła 157 i zdaje egzamin dzięki niezwykłej punktualności. Krótkie SU10 potrafią się niezwykle zapełnić staruszkami: emerytami, rencistami. Bywa, że niektórzy muszą stać i nie ma kto ustąpić miejsca bo pozostali siedzący są w takim samym wieku jak nie starsi! Kanarzy nie mają po co do niej wsiadać bo niemal wszyscy pasażerowie mają już darmowe przejazdy.

Specjalne

 • Szablon:TZ centrum na lotnisko za miastem.Zawsze załadowania, chociaż jeździ raz w roku podczas pikniku lotniczego. Linia ta charakteryzuje się syndromem 175 i 188 (jeśli będziesz chciał wsiąść w Wiązownie na przystanku dla wysiadających, kierowcy dosłownie cię zniszczą...)

Zwykłe okresowe

Są to linie, które na czaas kryzysu a i nie tylko jeżdzą bez paliwa.Rano są spychane z zajezdni, tak dojeżdzą do końca szczytu. Potem znowu są rozpędzane na górce i jeżdzą do wczesnego wieczora. Oczywiście wiele nie jeździ w dni świąteczne tak żeby komuś namieszać.

 • Szablon:Tprzynosi zysk tylko we wtorek i piątek, kiedy babska z Młocin i Broniewskiego zasuwają na Woumen (bazar) po ziemniory. To chyba jedyna linia na Bielanach, której średnia wieku pasażerów jest wyższa od średniej wieku pojazdów. Innym jej rekordem jest to, że jeździ niebywle punktualnie, co częsćowo rekompensuje półgodzinne czekanie na przystanku.
 • Szablon:T nikt nie wie jaką ma trasę, więc nie zdziw się gdy po 20 minutach podróży znajdujesz się w punkcie wyjścia, następnie wjedziesz na ulicę Wyjazdową, lecz po pół godzinie zawrócisz znów do punktu wyjścia...
 • Szablon:Tautobus rekreacyjny, dla pasażerów typu „jeżdżę, bo lubię”. Wozi głównie działkowiczów na działki. Można zaobserwować ciekawą prawidłowość. W stronę Kabat jeździ zadziwiająco punktualnie, natomiast w kierunku przeciwnym zamienia się w klasyczny autobus widmo.
 • Szablon:TAutobus urzędowy łączy wielkie osiedle z urzędem dzielnicy przez duże osiedle, pełniący funkcję taksówki dla radnych. Takie małe to to że ledwo można zauważyć a wraz puste i nawet się spóźnia.
 • Szablon:Tlinia rozpoczynająca trasę z supernowoczesnego węzła przesiadkowego Okęcie – Pętla do Parkingu na Witolinie. Niby nic szczególnego, zakręcona jak chiński świński ogonek z paragrafu, umożliwiająca zrozumienie przepaści miedzy Pragą a Warszawą. Białe kołnierzyki to nazwa od świdrowania Służewca Przemysłowego z biurowcami. Podwiezie również leniwych biznesmenów, którzy nie lubią chodzic pieszo, na zakupy do Galerii Mokotów.
 • Szablon:Tlinia dla osób leniwych. Ma na swojej trasie tylko 5 przystanków, jest prawdopodobnie najkrótszą linią w mieście. Pokonanie całego tego dystansu pieszo zajmuje mniej czasu niż czekanie na autobus.

Przyspieszone okresowe

Takie same ja powyższe, ale ponieważ są dłuższe zatem by móc dojeździć z rozpędu nie zatrzymują się na jednym-dwóch w porywach trzech przystankach.

 • Szablon:Tlinia, która na lewym brzegu Wisły jeździ pełna, a na prawy wjeżdża pusta z uwagi na przejazd przez wawerskie pola z kapustą. Słynie z wysokiej częstotliwości oraz dużego spóźniania się. Liczba wolnego miejsca w autobusie pozwala pasażerom urządzić biesiadę z możliwością zatańczenia kankana. Jest to efekt błędnej symulacji jaka wyszła pracownikom ZTM podczas gry w Transport Tycoon. Jest jednak bardzo lubiana przez kierowców ze względu na prawie godzinne postoje na pętlach.
 • Szablon:Tjedna z dłuższych linii w Warszawie, łącząca blokowisko Os. Górczewska z osadą Mokry Ług. Kursuje tylko w godzinach szczytu, ale nie zdziw się, jak zobaczysz ją na przystanku np. koło 11:00 czy 21:00 - to tylko opóźnione o 2-3 godziny kursy, które kierowcy muszą wyrobic do końca. Proponuję zabrac w zestawie podręcznym gaśnicę na przejażdżkę tą linią - kursujące na niej Neoplany i Solarisy wykazują się łatwopalnością!!! Na szczęście zagrożenia rozległymi poparzeniami to już przeszłość, linia 408 nie dawno została zlikwidowana, jakaż to ulga!!!!!!
 • Szablon:Tweekendowy ekspresy z końcowej stacji metra na Cm. Północny. Ma tylko jeden przystanek pośredni (przy innej bramie cmentarza niż pętla). Zawsze pełen babć, bo jeździ na Cmentarz Północny.
 • Szablon:Tjeździ w dziwnych międzyszczytowych porach, co pół godziny a i tak się złomek spóźnia. Jest super nowoczesny, ale wyświetlacz i automat biletowy często nie działają. Szkoda, że nie kasowniki...

Przyspieszone

 • Szablon:Tchyba jedyny autobus w Warszawie, który można by było naprawdę nazwać "przyspieszonym". Jest jednak mały szkopuł - z Centrum na Bródno można się dostać naprawdę szybko, jednak pokonanie tej trasy z powrotem zajmuje o wiele więcej czasu, szczególnie po południu i wieczorem.
 • Szablon:Ttutaj zawsze trafisz na babcię autobusową, szczególnie na bemowskim odcinku trasy. Co najdziwniejsze, im bliżej Centrum, tym łatwiej znaleźć wolne miejsce siedzące. Południowa częśc trasy to skrócona wersja linii 519.
 • Szablon:Tnudzisz się, nie masz żadnych planów na cały dzień? Wsiądź w 503 i przejedź całą trasę od początku do końca i z powrotem - przynajmniej pół dnia Ci jakoś zleci. Nie zapomnij zabrać ze sobą biletu (najlepiej dobowego) - kanary sobie wyjątkowo upodobały tę linię. Jest to najdłuższa linia autobusowa w Stolicy.
 • Szablon:Tw godzinach szczytu autobusy na tej linii biją rekordy pojemności, natomiast w pozostałej części dnia znajdziesz w nich miejsca leżące. Na pętli na Dw. Centralnym przystanek ma zlokalizowany na postoju taksówek, co by podebrac trochę klientów. Bardzo dobra linia dla mających za dużo wolnego czasu - z centrum na Kabaty dojedziesz metrem 3 razy szybciej niż zwiedzając po drodze Ochotę, Rakowiec,okolice lotniska, biurowce na Służewcu Galerię Mokotów, tor wyścigów konnych i różne zakamarki ursynowsko-natolińskie.
 • Szablon:Tuwaga: nigdy nie siadaj na samym końcu autobusu tej linii! Powód? Możesz bardzo boleśnie odczuć przejazd wiaduktem nad torami na Powstańców Śląskich. Bardzo często na tej linii można spotkać kierowców którzy chyba nagrali się w Need For Speed – jadą z maksymalną prędkością, nie zwracając uwagi na nic (a zwłaszcza na nierówności na drodze).
 • Szablon:Tsauna jest za droga. Latem śmiało można się poodchudzać, zwiedzając Warszawę w tej oto linii. Wsiadasz w zabieganym, głośnym centrum, a wysiadasz ... no właśnie. Dobrze, że wybudowano tam pętlę, bo tak to można by tam zboże siać.
 • Szablon:Tewenement na skalę światową – linia przyspieszona poruszająca się z prędkością dochodzącą w porywach do 20 km/h. Jak się okazuje, nawet takie małe, zwinne autobusiki obsługujące tę linię nie dają sobie rady z korkami na Moście Grota i Modlińskiej.
 • Szablon:Tniewiele szybsza kopia linii 190 zahaczająca o znaczną część hipermarketów w mieście. Na końcu trasy zakręca tylko na Zacisze.
 • Szablon:Tlinia, której celem jest przewożenie świeżego wiślanego powietrza z Nowodworów na pętlę Żerań, gdzie powietrze jest mniej świeże.
 • Szablon:Tlinia podobna w swoich założeniach do 190, również łączy kilka dużych hipermarketów. Przejeżdża jednak przez ścisłe centrum miasta, a co za tym idzie, znalezienie wolnego miejsca siedzącego (a niekiedy nawet i stojącego) graniczy z cudem. Ponadto autobusy linii 517 są jak nieszczęście: jeżdżą parami.
 • Szablon:Tlinia istniejąca tylko po to, by sfrustrowani kierowcy mogli sobie depnąć w gaz Przyczółkową na Powsin. Dowód na to, że Ikarusy mogą wyciągnąć 80km/h Jeździ też na Stare Kabaty, ponieważ wychodzi to taniej niż zlikwidowanie wszystkich dwóch przystanków na tamtej trasie. Uważaj w letnie weekendy - brak nawet miejsc stojących!!!
 • Szablon:Tlinia-legenda z wielu powodów.
 • Szablon:Tlegendarna linia łącząca Warszawę z linią Otwocką. Różnorodność kanarów czyni ją bardzo atrakcyjną dla uczniów i studentów wracających ze szkoły. Do niedawna jedyne miejskie połączenie z płd-wsch częścią Wawy. Z Falenicy w 15 minut jesteś w stanie dojść do stolicy kalifornijskiego punk rocka oraz jednej z najbogatszych gmin w Polsce - Józefowa, zwanego San Jose. Niektórzy kierowcy 521 potrafią zdezelowanym, przegubowym Ikarusem dojechać z Centrum do Traktu Lubelskiego w 10 minut.
 • Szablon:Tzaczyna swoją trasę przy torach kolejowych, by potem kluczyć wąskimi uliczkami gdzieś na dalekiej Woli i przewieźć pasażerów przez całe miasto do McDonalds'a w Wilanowie.
 • Szablon:Ttutaj znajdziesz miejscówkę wtedy i tylko wtedy, gdy wsiądziesz na pętli. Autobusy te są zawsze załadowane, zwłaszcza babciami autobusowymi oraz turystami, których jest pełno w okolicach Dworca Zachodniego. W tym miejscu ryzyko przypadkowego oberwania plecakiem czy inną torbą jest bardzo wysokie.
 • Szablon:Tczyli z Centrum na zadupie. Bardzo szybko wywiezie pasażerów z Dworca Centralnego prosto do lasu.
 • Szablon:Tcałe szczęście, mieszkańcy Targówka mogą szybko wybrać się do Mekki Warszawiaków, Arkadii. Aby było więcej miejsca dla mieszkańców osiedla Skarbka z Dziur, nie zatrzymuje się na przystanku przy cmentarzu.

Zwykłe podmiejskie

 • Szablon:Tsłynna w pełni darmowa linia do Otwocka. Jak mawiają najstarsi użytkownicy, niegdyś uczniowie, dzisiaj wysoko-kwalifikowani specjaliści - nigdy, ale to nigdy nie było w niej Kanara. Prawdopodobnie spowodowane jest to faktem, iż w Otwocku mieszka dużo dresów i w obawie o przednie zęby kontrolerzy nie jadą tą linią dalej niż za Płowiecką.
 • Szablon:Tpodmiejska linia działkowa. Jej jedyne zastosowanie to pomaganie 711 i przewożenie dziadków na działki pod Warszawą. Toteż nie musi mieć wcale jakiegoś znośnego rozkładu ważne że pojawi się raz na półtorej godziny. Niewskazane jest podróżować 703 w okresie działkowym bo można nadziać się na grabie, piłę, sadzonki pomidorów, czy inne przybory działkowe. W obie strony. Linia ze względu na korki w Kajetanach nie ma stałego rozkładu jazdy i takt 90-30 ulega poluzowaniu.
 • Szablon:TLinia transportująca zapracowanych ludzi i emerytów z Warszawy do swoich wylęgarni i działek w podwarszawskim Halinowie. Trasa od Ronda Wiatraczna do PKP Halinów (Polska Kraść Pozwala), droga, którą sunie tabor nie należy do skomplikowanych, przez 35 minut prosto i skręca w lewo do bajecznej krainy Halinów. Autobusy (jeden przerdzewiały Ikarus oraz ekskluzywny Solaris) kursują co 50 minut, więc jeżeli jakiś nam ucieknie można bez problemu iść na zakupy, następnie do domu, zjeść coś i iść na przystanek i tam jeszcze na niego poczekać. Jeżeli chodzi o miejsca stojące (o siedzących nie ma co nawet marzyć, bo emerytowana społeczność Polski już tam siedzi zanim autobus dojedzie do pętli) to takich nie ma. Człowiek w takim autobusie lewituje od naporu pasażerów! Linia ma także swoich zwolenników wśród amatorów tanich win oraz podpałek do grilla. Jeżeli cały tył autobusu jest pusty to znaczy, że podróżuje z nami jeden z "VIP-ów".
 • Szablon:TLinia dowożąca uciekinierów z Warszawy do ich domków na Kobiałce, Szamocinie, w Grabinie, Kątach i Nieporęcie. Często spotkasz tu trzech "rezydentów", którzy wsiadają już na pętli Żerań FSO – możesz wtedy posłuchać ich życiowych refleksji i wziąć udział w głębokiej, filozoficznej dyskusji. Ładniejsze autobusy tylko weekendowo, ewentualnie jeśli dystrybutor ma dobry humor, to w tygodniu.
 • Szablon:T(hipermarketowa linia real) – łączy dwa centra handlowe tej samej sieci. Real Okęcie i Real Janki. Ogólnie linia korek, czas przejazdu nieznany ze względu na korki raszyńskie. Tutaj mamy możliwość poznać rożne rodzaje ludzkiej odporności psychicznej na fakt istnienia korka. Na takich co się tym nie przejmują i wyciągają sobie drugie śniadanie a w skrajnych wypadkach i trzecie śniadanie czytając gazety, takich co to po upłynięciu przewidywanego czasu przejazdu zaczynają czytać gazety współpasażerów i takich co aby szybciej się dostać do miasta opuszczają ja na dowolnym przystanku – pieszo wyprzedzają linie o pół godziny. Kierowca nie prowadzi biblioteki.
 • Szablon:Tchyba jedyna linia podmiejska obsługiwana nowoczesnym taborem. To coś tak irracjonalnego jak to, że z warszawskich torowisk znikną parówy. Z Młocin do Truskawia i Sierakowa
 • Szablon:Tcharakteryzuje się średnią prędkością poniżej 20 km/h oraz najgorszym możliwym taborem (bo nowszy był demolowany wieczorem przez lokalnych watażków). Podobno deficytowa. Kierowcy zawsze włączają ogrzewanie, które uwalnia wolne smrodniki u pasażerów, którzy się nie myją. Jeśli kurs realizowany jest przez czarter typu Ikarus, nazywamy 709 również autobusem muzycznym, ze względu na skrzypienie gumy na przegubie w trakcie jazdy oraz drżenie szyb w czasie postoju.
 • Szablon:Tzwana jedenastką. Linia posiadająca trasę w kształcie półnuty. Z tym że jeśli by odnieść kształt trasy do jej czasu przejazdu to z powodzeniem można by zagrać wszystkie symfonie Beethovena i Marsz pogrzebowy Chopina tuz przy końcu trasy. Tabor linii powala kontrastowością, można trafić abo na nowego solarisa z klimą cichutkiego i ogólnie cacko albo zobaczyć starego ikarusa co przekroczył wszelkie normy unijne.
 • Szablon:Tobecnie przewozi kampinoskie powietrze na skróconej trasie pomiędzy Warszawą, a Starymi Babicami. Jeżeli w domu masz przerwę w dostawie prądu, a musisz użyć blendera to wystarczy przejechać się przez Klaudyn - dziury na drogach pomogą w przygotowaniu wszelkich koktajli czy drinków.
 • Szablon:Tlinia jadąca tylko w jednym kierunku, dowozi do Warszawy pijaków za jednym zamachem z Koczarg i Lipkowa, są oni wyczuwalni z unoszącej się woni chmielu w autobusach. Jej pętle to jedne z niewielu przystanków stałych na trasie, stworzone po to aby nikt na nich nie wsiadał.
 • Szablon:Tjedyna taka linia, która powoduje załamanie na twarzy czekających na przystanku koło Blue City i tylko ona dowozi niezłomnych mieszkańców Piastowa do Tesco. Rzadko kto przedziera się przez wrota czasu i dojeżdża do Warszawy.
 • Szablon:TKlasyczna linia „sardynkowa”, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć jak do zwykłego Ikarusa wchodzi 300 osób na raz, poza ludźmi rozpłaszczonymi na szybie można oglądać całą gamę kończyn wystających przez wszystkie możliwe otwory (mowa o rękach, nogach, głowach oraz innych niezidentyfikowanych wypustach ciała wystających przez okna, dach itp.), warty zobaczenia jest także efekt "autobusowego napięcia powierzchniowego" im większy wskaźnik tym dalej wypadną ludzie po otwarciu drzwi. Oczywiście przy braku szczęścia będzie się jedyną istotą ludzką w autobusie poza kierowcą. Kierowcy tej linii są alternatywni i nie poddają się takim banałom jak rozkład jazdy czy trasa przejazdu.
 • Szablon:T Azjatycka linia. Nie trzeba wyjeżdżać z naszego kraju by się poczuć jak w Azji. Niemal wyłącznie pasażerowie z sąsiedniego kontynentu. Z rzadka słyszalny język Polski w autobusie a wszystko dlatego, że jest to linia dojeżdżająca do Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej. Często na starcie z Okęcia ma opóźnienia gdyż przy kabinie kierowcy tworzą się kolejki azjatyckich pasażerów na długość połowy przeguba a wszyscy chcą kupić bilety u prowadzącego pojazd. Kanarzy bardzo lubią tą linię.
 • Szablon:TNiezwykła linia obsługiwana przez jednego Solarisa 12, pomijając zawartość autobusu, cechuje się ona niezwykła częstotliwością kursowania: jeden (jedyny) autobus przyjeżdża co półtorej godziny (w porywach do trzech) i potrafi pokonać jedną, i tę samą trasę w czasie od 30 minut do 2 godzin w zależności od: dnia tygodnia, aktualnego kursu soku pomarańczowego na giełdzie, ilości spitych zwłok wypadających na przystanku i humoru kierowcy. Co ciekawe, jej ostatni przystanek na trasie (Mariew) jest po przeciwnej stronie od drzwi autobusu.
 • Szablon:TLinia wywożąca skazańców do Starostwa Powiatowego w Legionowie, jeśli będziesz miał więcej szczęścia niż zwycięzca w totka i znajdziesz w nim miejsce stojące spokojnie będziesz mógł posłuchać od babć jadących na cmentarz jak to Stasiek wstał z grobu, czy najnowszych wieści świata informatyki(głównie o nowym update w Tibii) od dzieciarni dojeżdżających nim do swoich podstawówek. O ile na początku trasy z Żerania jedzie sensownie to nie wiadomo po kiego grzyba okrąża pół Legionowa co zajmuje mu 3/4 czasu dojazdu z pierwszego do ostatniego przystanku. Linia jest obsługiwana przez wiecznie psujące się Ikarusy i nie psujące się niskopodłogowe Many. kursuje dość często, bo co 15 minut, mimo wszystko wejście do niego graniczy z cudem. Jeśli na Modlińskiej coś się stało i droga była nieprzejezdna to jeżdżą trójkami.
 • Szablon:TLinia dowożąca dzieciarnię z Marek do bródnowskich (i nie tylko) gimnazjów. Przeżycie w tym autobusie graniczy z cudem, zwłaszcza w godzinach porannych.
 • Szablon:TLinia o iście pekaesowskim rozkładzie. Co grosza, dociera nawet tam gdzie PKSy nie docierają.
 • Szablon:TKlon 705, tylko w jednym miejscu inaczej skręca. Tabor to krótkie Ikarusy, więc przy większym tłoku mogą wypadać drzwi, co już się zdarzało.
 • Szablon:TKlon 732, tylko w jednym miejscu inaczej skręca. Tabor to krótkie Ikarusy, więc przy większym tłoku mogą wypadać drzwi, co już się zdarzało.
 • Szablon:TLinia mikrusowa jedzie z Nowodwory do Chotomów.

Linie uzupełniające

 • Szablon:Tniezwykle ciekawe busiki z ok. 10-cioma miejscami siedzącymi i napisem "Halt" zamiast "Stop" kursujące maksymalnie okrężną trasą przez całą Gminę Stare Babice. Służy głównie dzieciarni z koczarskiego gimnazjum. Jej kierowcy znani są z niezwykłego poczucia humoru. Wszystkie przystanki linii, z wyjątkiem pętli są na żądanie.
 • Szablon:Tlinia powołana na miejsce dawnej trasy linii 714. W rzeczywistości, połowa trasy jest zupełnie inna, a przepustowość autobusu dorównuje Elszóstce.

Ekspresowe

 • Szablon:Tłączy ze sobą jakąś mokotowską wieś i Chomiczówkę, Chomiczówkę, pierwszą dziewczynę i pierwszą lufkę.
 • Szablon:Tpojechać se możesz z Wilanowa do Carrefoura. Najfajniejszy autobus w Warszawie.
 • Szablon:Tod brudnego dworca Centralnego do brudnego Bródna.
 • Szablon:Tw kilkanaście sekund dojedziesz ze stacji metra Marymont na Tarchomin. Linia szybsza niż światło. Kursuje co 3 minuty, żeby muchy tam jeżdżące miały wolne wszystkie siedzenia. Fenomenem tej linii jest fakt, iż zawsze ciężko się do niego dostać. Jadąc rano do pracy wybierz lepiej rower, chyba że lubisz trenować w autobusie jazdę na 1 nodze bez trzymanki. Jeśli jesteś turystą i chcesz dostać się do metra, skorzystaj z tej linii, a po zakończonej trasie daj się ponieść tłumowi.
 • Szablon:Tod Miśków do miśków.
 • Szablon:Tlinia międzypokoleniowa: ze Starego Miasta na Nowe Bemowo.
 • Szablon:Tjest to niemalże stuprocentowy klon linii E-4, jednak ósemką można dojechać kawałeczek dalej (do Nowodworów). Linia ta ma na swojej trasie tylko 4 przystanki, jednak przejazd między nimi może trwać bardzo długo - ulica Modlińska jest non stop zakorkowana.

Nocne

 • Szablon:Trobi pół okrążenia wokół Warszawy. Po przejechaniu całej trasy można się przesiąść w N02, pojechać do końca i na drugim końcu miasta znowu wsiąść w N01. Zwany noclegownią: liczni klienci korzystający z linii N01 jako hotelu cenią sobie atmosferę ciszy i spokoju, jaka panuje w autobusie. Większą część pasażerów stanowią jednak nie oni, tylko ludzie, którzy wsiedli do autobusu przez pomyłkę, bo myśleli, że jedzie on na Centralny. Umożliwia sztukę niewyobrażalną za dnia - dojechanie z (niemal) Ursusa w 15 min. na Służew lub w 20 min. na Bielany.
 • Szablon:Trobi drugie, większe pół okrążenia wokół Warszawy. Z dnia na dzień pobijane są tu rekordy prędkości gniota (Jelcza M121M).
 • Szablon:Tgdyby zostałaby skrócona do Gocławia, nikt by tego nie zauważył. Do Gocławia zapełniona po dach. Dalej jedyną rolą tej linii jest przedwczesne budzenie mieszkańców podwarszawskich wiosek (Anin, Radość, itp.) głośnymi silnikami Ikarusów. Jeżeli raz w tygodniu skorzystają z niej wawerscy kierowcy z Zajezdni Ostrobramska to będzie sukces.
 • Szablon:Tjedyna w Warszawie linia nocna nie jadąca na zadupie, dlatego też jedyna odwiedzana przez kanarów (inna sprawa, że zawsze to ci sami dwaj ziutkowie, których można rozpoznać po rozmowach z grupką ochroniarzy przy Centralnym). Jeżeli będziesz chciał kupić bilet u kierowcy innej linii niż N32, zostaniesz przez niego wyśmiany. Oczywiście, aby zachować pozory "nowoczesności" Warszawy obsługiwana Solarisami. W założeniu ma wozić pasażerów z/do lotniska (tym polecamy jednak taksówkę), w praktyce wozi podpitych studenciaków z okolic Pól Mokotowskich.
 • Szablon:Twożący muchy peryferyjny busik, kursujący sześć razy w tygodniu. Atrakcja polega na tym, że jazda nocnym autobusem do Konstancina. jest 2 razy tańsza niż dziennym, ale nawet to nie przekonuje ludu do korzystania z N50. Kolejna atrakcja to niesławny Mirków, przez który przejeżdża.
 • Szablon:Tjeśli chcesz przywitać się z miłym, śpiącym panem żulem lub pijanym mężczyzną w stroju treningowym, przejedź się tą linią. Około 0-2 w nocy podczas weekendów gratulujemy, jeśli uda ci się do tego autobusu wsiąść dalej, niż na Centralnym. Atrakcje gwarantowane, ponieważ jedzie na Wołomin.
 • Szablon:TLinia Centrum – Aleksandrów (często zwane Kambodżą), często kursuje tylko w jedną stronę (w stronę Aleksadrowa) z powodu różnych awarii na tamtejszej pętli. Trasa tej linii ułożona jest w charakterystyczny labirynt dla urozmaicenia podróży, tak więc kręci się ona 3 razy w kółko Gocławia, wspomaga to zwracanie przez pasażerów wcześniej spożytych posiłków (czasem zaznaczone są nimi fotele w autobusie). Dowozi ona nowych ludzi do bicia dla urządzających sobie imprezę na przystankach mieszkańców Kambodży zwanych popularnie Dresami. W autobusach tej linii panuje zawsze świąteczna atmosfera, ludzie śpiewają kolędy i nie tylko.
 • Szablon:TLinia jadąca do Karczewa. Nikt nie potrafi wytłumaczyć tego, że autobus wraca do Centrum w jednym kawałku. Pierwszy i ostatni kurs (skrócony do granicy Warszawy z Józefowem) obsługiwany Scaniami, pozostałe autobusy to Ikarusy i jeden gniot, modele specjalnie zaprojektowane do pokonywania karczewskich wertepów. Kierowcy szkoleni w zakresie samoobrony.
 • Szablon:TNocny podmiejski – cudo na kółkach, dosłownie i w przenośni. Ma dwie zalety 1. Jest. 2. Jedzie zgodnie z rozkładem przez Raszyn (patrz linia 706). Inną niewątpliwą zaleta jest kursowanie do Centrum Handlowego Janki w czasie kiedy jest ono nieczynne, a na dodatek robi skok w bok, by można podziwiać trasę do schroniska na Paluchu (patrz linia 124).

Zobacz też