Biskup: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (rv)
 
(Nie pokazano 46 wersji utworzonych przez 32 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{redakcja|Ściąć trochę.}}
+
[[Plik:Franciszek się cieszy.jpg|thumb|200px|Biskup się cieszy]]
'''Biskup''', rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''') - tytuł uznaniowy w hierarchi kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika. Etymologicznie nazwa wywodzi się od słów ''skup, sklep, bazar'' jako, że w pierwszych wiekach biskupi trudnili sie skupem metali kolorowych i handlem zajęczymi skórkami. <br><br>
+
'''Biskup''' (rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''') tytuł uznaniowy w hierarchii [[kościół katolicki|kościelnej]], w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.
Biskupem zostaje się z uznania, lecz niektórzy twierdzą, że koniecznością jest opanowanie gry w szachy czteropolowe oraz zdobycie minimum 1000 punktów w rozgrywkach parafialnej ligi K-1. Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj najbardziej cieszy się z sakwy. <br><br>
 
Biskup mieszka w pałacu biskupim, ma [[wypasiony furacz|wypasionego furacza]] i rządzi na terenie zwanym biskupstwem lub biskąpstwem. Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z [[avatar|avatarem]], który czasem pozwoli pocałować. <br><br>
 
Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność [[arcybiskup|arcybiskupia]]. Nie jest łatwa do zdobycia - wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejetności rozpoznania szelestu banknotu 100-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.
 
  
==Ciekawostki==
+
== Rozpoznanie ==
* Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury
+
Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z [[avatar]]em, (+25 % do prestiżu jaki posiada) który czasem pozwoli pocałować (całującemu dodaje +2 szczęścia) .Najczęściej robią to politycy [[Liga Polskich Rodzin|Ligi Pięknego Romana]]. Ubiera się w [[sutanna|fikuśną pinkową spódniczkę]], przepasuje się takim fajnym paskiem z różowymi frędzelkami na łbie, nosi [[piuska|różową Bejsbolówkę bez daszka]], a czasami taki [[biret|kwadratowy karton]] z pomponem, także [[Kolor różowy|w naszym ulubionym kolorze]].
* Przeciętny biskup wazy 200kg
 
* Nie każdy biskup jest złodziejem
 
* Biskup nie nosi majtek
 
  
==Znani biskupi==
+
== Nadanie godności ==
* bp Tadeusz Pieronek (pseud. ''Pierdołek'')
+
Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj delikwenta najbardziej cieszy sakwa.
* św. Stanisław Biskup
+
 
* Marcin Biskup
+
== Awans ==
 +
Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność [[arcybiskup]]ia. Nie jest łatwa do zdobycia – wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejętności rozpoznania szelestu banknotu 200-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.
 +
 
 +
== Ciekawostki ==
 +
* Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury;
 +
* Przeciętny biskup waży 200 kg;
 +
* Nie każdy biskup jest złodziejem;
 +
* Biskup nie nosi majtek.
 +
 
 +
{{stub|rel}}
 +
{{stub|lud}}
 +
{{religie}}
 +
{{Zawody}}
 +
 
 +
 
 +
[[Kategoria:Religia]]
 +
[[Kategoria:Zawody związane z Kościołem]]
 +
[[Kategoria:Katolicyzm]]

Aktualna wersja na dzień 21:42, 22 kwi 2019

Biskup się cieszy

Biskup (rzadziej Bi-skup (ang. Bishop, rzadziej Bi-shop) – tytuł uznaniowy w hierarchii kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.

Rozpoznanie[edytuj]

Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z avatarem, (+25 % do prestiżu jaki posiada) który czasem pozwoli pocałować (całującemu dodaje +2 szczęścia) .Najczęściej robią to politycy Ligi Pięknego Romana. Ubiera się w fikuśną pinkową spódniczkę, przepasuje się takim fajnym paskiem z różowymi frędzelkami na łbie, nosi różową Bejsbolówkę bez daszka, a czasami taki kwadratowy karton z pomponem, także w naszym ulubionym kolorze.

Nadanie godności[edytuj]

Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj delikwenta najbardziej cieszy sakwa.

Awans[edytuj]

Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność arcybiskupia. Nie jest łatwa do zdobycia – wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejętności rozpoznania szelestu banknotu 200-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.

Ciekawostki[edytuj]

  • Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury;
  • Przeciętny biskup waży 200 kg;
  • Nie każdy biskup jest złodziejem;
  • Biskup nie nosi majtek.


FSM Logo.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny religii. Jeśli sprawy transcendencji nie są Ci obce – rozbuduj go.

Crystal Clear app Login Manager.svg To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.