Biskup: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Ale ze mnie lama, blankuję Nonsensopedię...)
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 83.14.192.58. Autor wycofanej wersji to 83.142.207.82.)
Linia 1: Linia 1:
 +
{{redakcja|Ściąć trochę.}}
 +
'''Biskup''', rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''') - tytuł uznaniowy w hierarchi kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika. Etymologicznie nazwa wywodzi się od słów ''skup, sklep, bazar'' jako, że w pierwszych wiekach biskupi trudnili sie skupem metali kolorowych i handlem zajęczymi skórkami. <br><br>
 +
Biskupem zostaje się z uznania, lecz niektórzy twierdzą, że koniecznością jest opanowanie gry w szachy czteropolowe oraz zdobycie minimum 1000 punktów w rozgrywkach parafialnej ligi K-1. Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj najbardziej cieszy się z sakwy. <br><br>
 +
Biskup mieszka w pałacu biskupim, ma [[wypasiony furacz|wypasionego furacza]] i rządzi na terenie zwanym biskupstwem lub biskąpstwem. Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z [[avatar|avatarem]], który czasem pozwoli pocałować. <br><br>
 +
Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność [[arcybiskup|arcybiskupia]]. Nie jest łatwa do zdobycia - wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejetności rozpoznania szelestu banknotu 100-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.
  
 +
[[Grafika:\\sbs2k\desktop$\poziomb\student2b]]==Ciekawostki==
 +
* Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury
 +
* Przeciętny biskup wazy 200kg
 +
* Nie każdy biskup jest złodziejem
 +
* Biskup nie nosi majtek

Wersja z 15:30, 5 mar 2009

Biskup, rzadziej Bi-skup (ang. Bishop, rzadziej Bi-shop) - tytuł uznaniowy w hierarchi kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika. Etymologicznie nazwa wywodzi się od słów skup, sklep, bazar jako, że w pierwszych wiekach biskupi trudnili sie skupem metali kolorowych i handlem zajęczymi skórkami.

Biskupem zostaje się z uznania, lecz niektórzy twierdzą, że koniecznością jest opanowanie gry w szachy czteropolowe oraz zdobycie minimum 1000 punktów w rozgrywkach parafialnej ligi K-1. Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj najbardziej cieszy się z sakwy.

Biskup mieszka w pałacu biskupim, ma wypasionego furacza i rządzi na terenie zwanym biskupstwem lub biskąpstwem. Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z avatarem, który czasem pozwoli pocałować.

Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność arcybiskupia. Nie jest łatwa do zdobycia - wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejetności rozpoznania szelestu banknotu 100-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.

Plik:\\sbs2k\desktop$\poziomb\student2b==Ciekawostki==

  • Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury
  • Przeciętny biskup wazy 200kg
  • Nie każdy biskup jest złodziejem
  • Biskup nie nosi majtek