Biskup: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 83.14.192.58. Autor wycofanej wersji to 83.142.207.82.)
M (red)
Linia 1: Linia 1:
{{redakcja|Ściąć trochę.}}
+
'''Biskup''' (rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''') tytuł uznaniowy w hierarchi [[kościół|kościelnej]], w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.  
'''Biskup''', rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''') - tytuł uznaniowy w hierarchi kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika. Etymologicznie nazwa wywodzi się od słów ''skup, sklep, bazar'' jako, że w pierwszych wiekach biskupi trudnili sie skupem metali kolorowych i handlem zajęczymi skórkami. <br><br>
 
Biskupem zostaje się z uznania, lecz niektórzy twierdzą, że koniecznością jest opanowanie gry w szachy czteropolowe oraz zdobycie minimum 1000 punktów w rozgrywkach parafialnej ligi K-1. Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj najbardziej cieszy się z sakwy. <br><br>
 
Biskup mieszka w pałacu biskupim, ma [[wypasiony furacz|wypasionego furacza]] i rządzi na terenie zwanym biskupstwem lub biskąpstwem. Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z [[avatar|avatarem]], który czasem pozwoli pocałować. <br><br>
 
Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność [[arcybiskup|arcybiskupia]]. Nie jest łatwa do zdobycia - wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejetności rozpoznania szelestu banknotu 100-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.
 
  
[[Grafika:\\sbs2k\desktop$\poziomb\student2b]]==Ciekawostki==
+
== Rozpoznanie ==
* Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury
+
Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z [[avatar|avatarem]], który czasem pozwoli pocałować. Najczęściej robią to politycy [[Liga Polskich Rodzin|Ligi Pięknego Romana]].
* Przeciętny biskup wazy 200kg
+
 
* Nie każdy biskup jest złodziejem
+
== Nadanie godności ==
* Biskup nie nosi majtek
+
Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj delikwenta najbardziej cieszy sakwa.
 +
 
 +
== Awans ==
 +
Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność [[arcybiskup|arcybiskupia]]. Nie jest łatwa do zdobycia – wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejętności rozpoznania szelestu banknotu 200-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.
 +
 
 +
== Ciekawostki ==
 +
* Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury;
 +
* Przeciętny biskup wazy 200kg;
 +
* Nie każdy biskup jest złodziejem;
 +
* Biskup nie nosi majtek.
 +
 
 +
{{stublud}}
 +
 
 +
[[Kategoria:Duchowni]]

Wersja z 13:18, 26 maj 2009

Biskup (rzadziej Bi-skup (ang. Bishop, rzadziej Bi-shop) – tytuł uznaniowy w hierarchi kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.

Rozpoznanie

Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z avatarem, który czasem pozwoli pocałować. Najczęściej robią to politycy Ligi Pięknego Romana.

Nadanie godności

Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj delikwenta najbardziej cieszy sakwa.

Awans

Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność arcybiskupia. Nie jest łatwa do zdobycia – wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejętności rozpoznania szelestu banknotu 200-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.

Ciekawostki

  • Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury;
  • Przeciętny biskup wazy 200kg;
  • Nie każdy biskup jest złodziejem;
  • Biskup nie nosi majtek.

Szablon:Stublud