Biskup: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Deux69. Autor wycofanej wersji to 101.115.124.19.)
Linia 1: Linia 1:
'''Biskup''', rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''') tytuł uznaniowy w hierarchii [[kościół katolicki|kościelnej]], w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.  
+
{{bezgrafik}}
 +
{{t|Biskup|rzadziej '''Bi-skup''' (ang. '''Bishop''', rzadziej '''Bi-shop''')}}tytuł uznaniowy w hierarchii [[kościół katolicki|kościelnej]], w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.  
  
 
== Rozpoznanie ==
 
== Rozpoznanie ==
Linia 23: Linia 24:
 
[[Kategoria:Religia]]
 
[[Kategoria:Religia]]
 
[[Kategoria:Zawody związane z Kościołem]]
 
[[Kategoria:Zawody związane z Kościołem]]
 +
[[Kategoria:Katolicyzm]]

Wersja z 16:41, 28 gru 2012

Szablon:Ttytuł uznaniowy w hierarchii kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika.

Rozpoznanie

Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z avatarem, który czasem pozwoli pocałować. Najczęściej robią to politycy Ligi Pięknego Romana. Ubiera się w fikuśną pinkową spódniczkę, przepasuje się takim fajnym paskiem z różowymi frędzelkami na łbie, nosi różową Bejsbolówkę bez daszka, a czasami taki kwadratowy karton z pomponem, także w naszym ulubionym kolorze.

Nadanie godności

Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj delikwenta najbardziej cieszy sakwa.

Awans

Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność arcybiskupia. Nie jest łatwa do zdobycia – wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejętności rozpoznania szelestu banknotu 200-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.

Ciekawostki

  • Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury;
  • Przeciętny biskup waży 200 kg;
  • Nie każdy biskup jest złodziejem;
  • Biskup nie nosi majtek.

FSM Logo.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny religii. Jeśli sprawy transcendencji nie są Ci obce – rozbuduj go.

Crystal Clear app Login Manager.svg To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.