Biskup

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 15:30, 5 mar 2009 autorstwa Diabelko (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 83.14.192.58. Autor wycofanej wersji to 83.142.207.82.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Biskup, rzadziej Bi-skup (ang. Bishop, rzadziej Bi-shop) - tytuł uznaniowy w hierarchi kościelnej, w nomenklaturze wojskowej odpowiednik porucznika. Etymologicznie nazwa wywodzi się od słów skup, sklep, bazar jako, że w pierwszych wiekach biskupi trudnili sie skupem metali kolorowych i handlem zajęczymi skórkami.

Biskupem zostaje się z uznania, lecz niektórzy twierdzą, że koniecznością jest opanowanie gry w szachy czteropolowe oraz zdobycie minimum 1000 punktów w rozgrywkach parafialnej ligi K-1. Podczas nadania godności biskupiej, delikwent otrzymuje śmieszną czapeczkę, pastorał i sakwę biskupią. Zazwyczaj najbardziej cieszy się z sakwy.

Biskup mieszka w pałacu biskupim, ma wypasionego furacza i rządzi na terenie zwanym biskupstwem lub biskąpstwem. Jednym z atrybutów biskupa jest sygnet z avatarem, który czasem pozwoli pocałować.

Następnym krokiem wtajemniczenia jest godność arcybiskupia. Nie jest łatwa do zdobycia - wymaga opanowania gry w szachy trzypolowe, wygrania przynajmniej jednej edycji parafialnej ligi K-1 i umiejetności rozpoznania szelestu banknotu 100-złotowego w warunkach akustyki mszalnej.

Plik:\\sbs2k\desktop$\poziomb\student2b==Ciekawostki==

  • Dziś już niewielu biskupów prowadzi własne skupy złomu i makulatury
  • Przeciętny biskup wazy 200kg
  • Nie każdy biskup jest złodziejem
  • Biskup nie nosi majtek