Bolesław II Szczodry

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bolesław II Śmiały/Szczodry - król Polski znany z gwałtownego usposobienia i wielkich ambicji. Syn Kazika od remontu i Doborniegi. Miał ruską żonę o imieniu Wieczesława. Lubiła jeść i pić.

Rządy

Boleś odziedziczył po ojcu kłopoty: brak korony i brak arcybiskupstwa. Ojciec, specjalista od remontów, pewnie sam sobie jakoś z tym poradził, ale kopnął w kalendarz i synek musiał dokonczyć starania. Kiedy był spór Papież vs. Cesarz Niemiecki Bolesław opowiedział sie po stronie głowyu kościoła. Dzieki temu miał zgodę na koronację. Dokonała się ona w 1076 r. w Gniezno. Ładnie dobre, no nie?

Jak to ze Staśkiem było

Król miał mały... no dobra, duży zatarg z biskupem krakowskim Stanisławem ze Szczepanowa. A dlategóż, iż gdyż ponieważ podczas wojny na terenach Rusi czerwonej część żołnierzy olała sobie króla i wróciła do rodzin z niepokojem, że żona może robić coś niedobrego z tym Zbyszkiem z naprzeciwka. Król się wkurzył, potraktował tenże czyn jako zdradę i ukarał nikczemnych wojaków, a co. To wywołało bulwersejszyn u biskupa Stanisława, który rzucił na Bola klątwę (powiało grozą!). Natomiast król pokazał mu środkowy palec iiiiiiiiiiii... Tu mamy dwie wersje.

  • WERSJA A

Bolesław wypił Sok z Gumijagód, po czym wtargnął do kościoła w Krakowie, wyjął z pochwy miecz i rżnął nim biskupa ile wlezie, aż ten wyzionął ducha.

  • WERSJA B

Bolesław ściągnął najbardziej doswiadczonych karków z całego kraju i zlecił im mały Wpierdol. No i wiadomo co dalej.


Tak czy inaczej, król został potępiony i pod wpływem bunty elyty kraju musiał uciec na Węgry, gdzie kopnął w kalendarz.