Bronisław Komorowski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 23:54, 1 cze 2010 autorstwa ArturVonFornal (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to 79.186.243.17. Autor wycofanej wersji to 150.254.147.208.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Drzemka w pracy
Nowy program, nowy image
Plik:Komorowska i Bronek.jpg
Razem ze swoim monstrum
Lech Wałęsa zuch, starczy na tych dwóch!
Bronek o Braciach
Tutaj stoi Lech, starczy na tych trzech!
Tenże człowiek o Onych
Dzwonię wszędzie.
Bronek o swojej pasji – dzwonieniu

Bronisław Maria Karol hrabia Komorowski z Komorowa herbu Korczak, ps. Sołtys aka Dzwonisław Komórkowski (ur. 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich) – polski polityk, prawa ręka lewej stopy Donalda, poseł, marszałek Sejmu, były minister, w wolnych chwilach pełni obowiązki prezydenta i pielęgnuje swój majestatyczny wąsik.

Zainteresowania

Lubi długie, szczere rozmowy, zwłaszcza przez telefon komórkowy – nic dziwnego więc, że w latach 2001-2005 wydzwonił ze służbowego telefonu 170 tys. zł. Oczywiście na koszt podatników. Fascynuje go również poezja. Kilka lat temu spłodził wierszyk, który stał się mottem Platformy:

Gdy spytasz PiS-owca, która jest godzina,
Odpowie: nie wiem, to Platformy wina.

Uwielbia biegać po lasach ze strzelbą i tropić dziką zwierzynę. Ostatnio niechcący ustrzelił kaczkę, zrobiło mu się żal i od tego czasu boi się nosić naładowanej broni.

Program wyborczy

Na dzień dzisiejszy jeszcze spora niewiadoma, chociaż niektórzy twierdzą, jakby go znali. A tak w ogóle to mu nie potrzebny, ponieważ ma media. Chwytem Bronisława jest umiejętność popełniania gaf, stąd jego kolejny pseudonim Bronisław "Wpadka" Komorowski.

Rodzina

Komorowski pochodzi ze szlacheckiego rodu – mimo to poszukiwania dziadka z Wehrmachtu wciąż trwają. Wyniki poznamy zapewne podczas kampanii prezydenckiej. Przed wyborami prezydenckimi coraz bardziej popularne są zdjęcia wraz z małżonką.

Zobacz też

Szablon:Stubbiog Szablon:Stubpoli