Burkina Faso

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Burkina Faso
Burka Fasoli
Flaga Burkina faso.png
Symbol
Stolica Ugadugudugudugu
Król Izak Żyda Zida
Ludność fasole, kilka murzynów
Powierzchnia 1000 bambometrów²
 
Przeciętne osiedle w Burkinie Faso

Burkina Faso, a tak naprawdę Burka Fasoli – dziwny kraj, czy tam państwo, czy tam państewko, gdzie każdy ma afro, Ebolę, nosi burkę i je fasolę. Skąd to wszystko wiemy? A więc, oficjalnie państwo nosi nazwę Burka Fasoli, co mówi samo za siebie; a reszta to w tamtym regionie po prostu standard, także nie ma o co się martwić. Kraj ten ma dość długą nazwę stolicy – Ugadugudugudugu (nie słuchajcie Wikipedii – tam piszą Ugadugu). Nie jedźcie tam, po prostu przeczytajcie artykuł – wiele nie wiemy, ale postaramy się opisać ten kraj i wymienić wszystkie powody dlaczego powinniście tam nie jechać.

Położenie

Burka Fasoli jest położona gdzieś w Afryce, mniej więcej tam gdzie jest Ebola. Graniczy ona z Togo, Ghaną, Dahomejem Beninem, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Mali. Tylko tyle wiemy o położeniu, i na pewno nie używaliśmy jedynie mapy z galerii Google aby to sprawdzić.

Historia

No… był sobie, ten teges… i z tego zrobiło się to. A to zrobiło to i zrobił się teges. Żartujemy, nie znamy historii Burkiny Faso. Prawdopodbnie jej nie ma, lub po prostu była burka i fasola, i się jakoś zjednoczyły aby powstała Burka Fasoli czy też jak już wolicie, Burkina Faso. Może ewentualnie wkroczyli później smutni panowie w garniturach i zmienili mieszkańców w fasole z burkami i aframi, a potem jeszcze wrócili aby dać im Ebolę. Jeśli tak, na pewno byli bardzo smutni. Kolejny powód, aby nie jechać do Burki Fasoli, lub jeżeli wolicie (wiemy, że nie), Burkiny Faso.

Handel

Handel Burki Fasoli polega na sprzedawaniu dzieci z „Big Wioska” amerykańcom. Są one przekazywane w ręce kompletnie nieznane, ale co z tego? Jak dywanu nie trzepały i bananów nie zbierały, to mają teraz za swoje! Jakby się wzięły za zbieranie fasoli i prykanie szamanowi w twarz, może przyniosłyby jakiś pożytek. A tak to tylko siedzą i mówią „ła ła łi, ła ła łi”.

Crystal Clear app internet.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.