Code Geass: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 7: Linia 7:
  
 
== Bohaterowie ==
 
== Bohaterowie ==
* '''Lelouch Lamperouge''' – genialny [[student]], którego bardziej pociągają gra w szachy i ćwiczenie demonicznego śmiechu niż półnagie koleżanki z klasy. Wyjątkiem jest jego siostrzyczka Nunnaly, dla której chce stworzyć świat na wzór [[Disneyland]]u. Tak naprawdę wszyscy wiedzą, że robi to tylko po to, żeby nie połknąć tysiąc igieł. Lulucz ma bardzo dużą siłę perswazji, dlatego też nikt nie jest w stanie niczego mu odmówić. Podczas wydawaniu każdego rozkazu jego prawe (czy tam lewe) oko błyszczy mu się na czerwono i pojawia się dziwny znaczek w kształcie kalosza. Gdy chce wyrwać się od grona swoich fanek, zakłada maskę i zmienia imię na Zero.  Wymyślił grę w „Lelouch mówi”, ale po jego śmierci zmieniono nazwę na „Simon mówi”.
+
* '''Lelouch Lamperouge''' – genialny [[student]], którego bardziej pociągają gra w szachy i ćwiczenie demonicznego śmiechu niż półnagie koleżanki z klasy (gej?). Wyjątkiem jest jego siostrzyczka Nunnaly, dla której chce stworzyć świat na wzór [[Disneyland]]u (hm, jednak nie gej.). Tak naprawdę wszyscy wiedzą, że robi to tylko po to, żeby nie połknąć tysiąc igieł. Lulucz ma bardzo dużą siłę perswazji, dlatego też nikt nie jest w stanie niczego mu odmówić. Podczas wydawaniu każdego rozkazu jego prawe (czy tam lewe) oko błyszczy mu się na czerwono i pojawia się dziwny znaczek w kształcie kalosza. Gdy chce wyrwać się od grona swoich fanek, zakłada maskę i zmienia imię na Zero.  Wymyślił grę w „Lelouch mówi”, ale po jego śmierci zmieniono nazwę na „Simon mówi”.
 
* '''C.C.''' – pizzomaniaczka zakochana w Luluczu. W pierwszym odcinku zawarła z nim pewien układ: On będzie fundował jej [[Pizza|pizzę]], w zamian za co ona dała mu czerwoną soczewkę do oczu.
 
* '''C.C.''' – pizzomaniaczka zakochana w Luluczu. W pierwszym odcinku zawarła z nim pewien układ: On będzie fundował jej [[Pizza|pizzę]], w zamian za co ona dała mu czerwoną soczewkę do oczu.
 
* '''Suzaku Kururugi''' – przyjaciel, wróg i kochanek głównego bohatera jednocześnie. Gdy zazdrosny Lulucz zabił jego rzekomą dziewczynę Euphemię, Suzaku postanawia się zemścić, i zabić jego lubą, Shirley, jednak ta niezdara uprzedziła go sama się zabijając. Od tej pory toczy się między nimi zacięta walka o to, kto jest fajniejszy. Pilotuje białą kupę złomu, ochrzczoną nazwą „Lancelot” przez brytyjskiego naukowca, który podobno ma nierówno pod sufitem.
 
* '''Suzaku Kururugi''' – przyjaciel, wróg i kochanek głównego bohatera jednocześnie. Gdy zazdrosny Lulucz zabił jego rzekomą dziewczynę Euphemię, Suzaku postanawia się zemścić, i zabić jego lubą, Shirley, jednak ta niezdara uprzedziła go sama się zabijając. Od tej pory toczy się między nimi zacięta walka o to, kto jest fajniejszy. Pilotuje białą kupę złomu, ochrzczoną nazwą „Lancelot” przez brytyjskiego naukowca, który podobno ma nierówno pod sufitem.

Wersja z 20:17, 8 kwi 2010

Code Geass (jap. Kubeł Głazów) – anime rodzaju mecha napisane przez Ichiro Okouchi, który szczerze nienawidzi Brytyjczyków. Zarys postaci stworzyły maniaczki, to znaczy mangaczki, z grupy Clamp, by wyleczyć swoje kompleksy na temat grubych palców.

Zarys fabuły

Historia opowiada o romansie Leloucha Lamperouge (jap. Rurushu Ramperuuju) z pewną nieśmiertelną, zielonowłosą pizzomaniaczką zwaną C.C (jap. Shitsu), Shirley (patrz Orihime z Bleach), a na końcu z będącą bardziej japonką niż Brytyjką, Kallen Kozuki. Oczywiście jego przelotne „związki” z koleżankami z rady studenckiej są jedynie przykrywką do jego miłości z Suzuką Kuurugi. Przez pewien czas nawet udawali swoich wrogów, kiedy natrętna przewodnicząca była bliska prawdy.

Wątki o tajemniczej, czerwonej soczewce w prawym oku Lulka, która daje mu tajemniczą moc, która działa jak wykrywacz kłamstw; marzenie o zbudowaniu lepszego świata i zniszczenia Imperium Brytyjskiego, wyzwolenie Japończyków oraz powołanie Zakonu Czarnych Rycerzy, są zupełnie nieistotne i niewarte uwagi przeciętnego widza nie wspominając już o walkach ogromnych robotów.

Bohaterowie

 • Lelouch Lamperouge – genialny student, którego bardziej pociągają gra w szachy i ćwiczenie demonicznego śmiechu niż półnagie koleżanki z klasy (gej?). Wyjątkiem jest jego siostrzyczka Nunnaly, dla której chce stworzyć świat na wzór Disneylandu (hm, jednak nie gej.). Tak naprawdę wszyscy wiedzą, że robi to tylko po to, żeby nie połknąć tysiąc igieł. Lulucz ma bardzo dużą siłę perswazji, dlatego też nikt nie jest w stanie niczego mu odmówić. Podczas wydawaniu każdego rozkazu jego prawe (czy tam lewe) oko błyszczy mu się na czerwono i pojawia się dziwny znaczek w kształcie kalosza. Gdy chce wyrwać się od grona swoich fanek, zakłada maskę i zmienia imię na Zero. Wymyślił grę w „Lelouch mówi”, ale po jego śmierci zmieniono nazwę na „Simon mówi”.
 • C.C. – pizzomaniaczka zakochana w Luluczu. W pierwszym odcinku zawarła z nim pewien układ: On będzie fundował jej pizzę, w zamian za co ona dała mu czerwoną soczewkę do oczu.
 • Suzaku Kururugi – przyjaciel, wróg i kochanek głównego bohatera jednocześnie. Gdy zazdrosny Lulucz zabił jego rzekomą dziewczynę Euphemię, Suzaku postanawia się zemścić, i zabić jego lubą, Shirley, jednak ta niezdara uprzedziła go sama się zabijając. Od tej pory toczy się między nimi zacięta walka o to, kto jest fajniejszy. Pilotuje białą kupę złomu, ochrzczoną nazwą „Lancelot” przez brytyjskiego naukowca, który podobno ma nierówno pod sufitem.
 • Kallen Kozuki – samozwańca ulubienica Lulucza. Czuje się bardziej Japonką niż Brytyjką, choć właściwie można nazwać ją Niemką, ponieważ jest ona kinderniespodzianką dla swoich rodziców. Chce być silna, jednak niespecjalnie jej się to udaje, z czym w żałosny sposób ciągle się odnosi.
 • Nunnaly Lamperouge – młodsza siostra Lulucza. Gdy pewnego dnia zobaczyła swojego brata w objęciach Suzaku, doznała urazu psychicznego, w związku z czym wypadły jej gały z orbit, na koniec wypadła przez otwarte okno (a że nic nie widziała, nie zauważyła go) i została sparaliżowana od pasa w dół.
 • Shirley Fenette – hojnie obdarowana przez naturę członkini rady studenckiej. Została stworzona na wzór Orichime Inoue z anime Bleach, zarówno pod względem charakteru jak i wyglądu. Twierdzi, że kocha Lulucza, ale w dość dwuznaczny sposób odnosząca się do niej piękna przewodnicząca stawia Shirley trudny wybór.
 • Rolo - Sztuczny brat Lulucza wciśnięty mu na miejsce Nunnaly kiedy Lulu uderzył się w głowę i zapomniał co miał tym razem zniszczyć. Posiada moc zatrzymywania czasu ( Tylko w zegarkach ze wskazówkami bo na elektronicznych jakoś mu to nie wychodzi ) Zaawansowany zabójca przerastający wszystkie techniki ninja razem wzięte. psychikę ma niczym żelazny mur nie do przejścia i nie do przejrzenia a łyknął cały kit który wciskał mu Lelucz.

Spojlery

 • Większość postaci tego anime jest chora na anoreksję.
 • Nikt do końca nie wie, kim naprawdę jest Zero: na początku był nim Lelouch, później C.C, potem znowu Lelouch a na końcu Suzaku.
 • Suzaku to tak naprawdę Syaoran z Tsubasa Chronicie ze zmienionym imieniem i nazwiskiem.
 • Nunnaly jest siostrą Euphemi, Corneli i Clovnesa, ale Lelouch już nie.
 • Lelouch umiera w ostatnim odcinku.
 • Wróć... Wszyscy umierają w ostatnim odcinku tylko jeszcze o tym nie wiemy
 • Podobno powstanie trzecia seria, nosząca jakże oryginalny tytuł R3:odrodzenie. Można zatem wywnioskować, że Lulucz podpier*olił Suzaku zajebiaszcze moce feniksa i odrodził się z płomieni, bądź tak na prawde przeżył, a może po prostu ktoś posiada geass zdolny wskszeszać geniuszy chudych jak patyki? Czy po prostu to nie do Lulucza odnosi się tytuł? A może to ciebie w wersji animowanej chcą tam wszdzić jako klona Lulu?(To nonsensopedia, mnożą się ciekawe pytania:).)

Ciekawostki

 • Anime to jest dowodem na to, że Elvis Presley żyje. Gwiazdor podkłada głos jednemu z bohaterów Ogiemu Kaname. Jego postać, a przede wszystkim fryzura zostały zaprojektowane tak, by upodabniał się do piosenkarza.
 • Suzaku (z jap. feniks) jest tak naprawdę feniksem Albusa Dumbledora, który odleciał po jego śmierci z Hogwartu do Tokio. Tam zmienił się w człowieka pod wpływem dobroci biegnącej prosto z serca Leolucha.
 • Imperator to w skrócie Impek.
 • Lancelot to tak naprawdę ucharakteryzowany Robocop, który pomagał przy kręceniu filmu.
 • W scenach walki brali udział znani obrońcy ludzkości Power Rangers, używali własnych megazordów.
 • Pamiętacie próby atomowe w Azji? Tak naprawdę kręcili scenę wybuchy Freji (taka parodia bomby atomowej)
 • W anime ani razu nie zostali pokazani robotnicy którzy w tempie kilku odcinków odbudowali całe Tokio