Cover: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Nowy artykuł)
 
M
Linia 1: Linia 1:
'''Cover''' - <strike>całkowite zerżnięcie utworu muzycznego</strike> Nowa aranżacja utworu muzycznego. Działa to na takiej zasadzie, że np. jakiś podrzędny zespół znajduje sobie bardzo mało znany utwór muzyczny, który jemu wydaje się fajny. Pogrywa go sobie na koncertach, nie podając nawet, czyj jest - i tutaj jest zawarty sens tworzenia coverów. Tępa publiczność nie rozpoznaje utworu (bo w końcu jest mało znany), a zespół zbiera oklaski, bo ludzie myślą, że utworek jest ich autorstwa. B<strike>eznadziejny</strike> Zespół, który gra same covery nazywamy cover bandem. Przykłądem znanego covera jest Alabama Song zespołu The Doors, który po prostu ściągnął sobie temat przewodni z jednego ze starych utworów.
+
'''Cover''' <strike>całkowite zerżnięcie utworu muzycznego</strike> nowa aranżacja utworu muzycznego. Działa to na takiej zasadzie, że np. jakiś podrzędny zespół znajduje sobie bardzo mało znany utwór, który jemu wydaje się fajny. Pogrywa go sobie na koncertach, nie podając nawet czyj jest. Tępa publiczność nie rozpoznaje utworu (bo w końcu jest mało znany), a zespół zbiera oklaski, bo ludzie myślą, że piosenka jest ich.
 +
 
 
{{stubmuz}}
 
{{stubmuz}}
 +
 
[[Kategoria:Muzyka]]
 
[[Kategoria:Muzyka]]

Wersja z 00:33, 16 maj 2010

Covercałkowite zerżnięcie utworu muzycznego nowa aranżacja utworu muzycznego. Działa to na takiej zasadzie, że np. jakiś podrzędny zespół znajduje sobie bardzo mało znany utwór, który jemu wydaje się fajny. Pogrywa go sobie na koncertach, nie podając nawet czyj jest. Tępa publiczność nie rozpoznaje utworu (bo w końcu jest mało znany), a zespół zbiera oklaski, bo ludzie myślą, że piosenka jest ich.

Szablon:Stubmuz