Donald Tusk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 23:53, 1 cze 2010 autorstwa ArturVonFornal (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Michalwadas. Autor wycofanej wersji to 212.244.23.9.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Medal.png

Cała prawda o Tuskim. Z Polski?
Donald marzy...
– Donek! Ty kiedyś zostaniesz premierem!
– Nie pierdol, zwijaj blanta!
Młodość Donalda Tuska
Spod prysznica słychać plusk. To Kaczora kąpie Tusk.
Maciej Maleńczuk o Donaldu Tusku
Donald Tusk zamiast cudotwórcą będzie cudakiem
Pewien polityk o Donaldzie Tusku
Donald chłopak jest grzeczniutki
ściele łóżko, myje butki
Polskę także chce naprawić
od Kaczora nas wybawić
Chciałby zdemaskować pic
Zrobić dobrze, ale nic
Nie zadziała bo pan Tusk
wczoraj zgubił gdzieś swój mózg.
Adam Mickiewicz o Donaldu Tusku
Ja go kocham, ja go wielbię! Bo to on gdy do rządu Polaczkyów dostał się ledwie, Strawił ich marzenia, sprawił że polegli, Wzmocnił moją pasję, zadzierzgnął pomocy regli, Posłuchał się mych rad i rad swojego dziadka! Szkoda, że w Wermachcie tak szybko płyną latka. Lech Kaczyński, wielki wróg mój, Prędko pod wilczymi oczyma, odszukał cyrografowy zwój, Ale istniał tylko warunek, że rosyjskich Polaków, Przekona do siebie, i próbował, topiąc się w stadach kąsających raków. Jednak to mój Donald, jak się okazało, komunista świetny, Otworzył mi drogę do władzy w Polsce, choćem bezdzietny, Spalił jedyną lukę w mym czerwonym systemie: I jest szują w swym rządzie, a ja w swoim niebie! Chwała mu, podnieście do niego ręce – Mussolini, Hitlerze, Leninie, dajcie mu też u siebie trochę władzy więcej!
Józef Stalin o Donaldu Tusku
Cudów nie ma, wszystko ściema!
Lech Kaczyński o tajemnicy sukcesu Donalda
Dlaczego Tusk wstaje wcześnie rano? Żeby dłużej nic nie robić!
Jacek Kurski o Tusku
Premier Tusk ma krew na rękach!
„Anonimowy” przedstawiciel proletariatu wyrażający słuszny gniew ludu

Donald „Duck” lub „Kieł” Tüsk (z ang. Donald Duck, ur. 22 kwietnia 1957 w połowie w Pułtusku, zwany też Cudotwórcą[1]) – znany polski cudotwórca, niedoszły przyrodni brat Lecha Kaczyńskiego (patrz: jego imię), kandydat na prezydenta Polski z ramienia Platfusa Obywatelskiego, człowiek z układu, satanista, Słońce Kaszub a od połowy maja również Słońce Peru. Zwany także trzecim tenorem WSI, lumpenliberałem i Chemicznym Donaldem. Gorący miłośnik dialogu społecznego za pomocą gazu pieprzowego. Z wykształcenia historyk, powszechnie uważany za wybitnego myśliciela i naukowca. Słynie z posługiwania się chłodną logiką i trudnymi słowami. Nosi szlachecki tytuł Króla Sondaży. W Księdze Rekordów Guinnessa figuruje jako osoba, która najwięcej razy przeprosiła prezydenta własnego kraju i doczekała się od niego największej liczby gratulacji za wyborcze zwycięstwo.Nie pojechał na mecz z Niemcami ponieważ nie wiedział komu kibicować.

Kiedy w 1987 roku napisał w miesięczniku "Znak", że "polskość to nienormalność", a "Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej", następnie w 1992 chciał odłączyć Kaszuby od Polski i wyposażyć je we własną armię, rząd i finanse, a jeszcze później w sprawie wypędzonych opowiedział się po stronie Niemiec - Polacy docenili jego patriotyzm i w 2007 roku oddali na niego swoje głosy. Prawdopodobnie cudy Tuska zakrzywiły czasoprzestrzeń i doprowadziły do powstania w 1979 roku piosenki nagranej przez zespół Fleetwood Mac noszącej jego nazwisko w tytule.

Koligacje rodzinne i znajomości

Dzięki badaniom Jacka Kurskiego wiadomo dziś że Donald Duck pochodzi z rodziny od wielu lat służącej w Wehrmachcie. Jednak od czasów kampanii wyborczej coraz więcej jest wątpliwości odnośnie postawionej przez Kurskiego tezy. Istnieją również dowody na jego bliską znajomość z byłym premierem, Józefem Oleksym. Prokuratura okręgowa w Pcimiu aktualnie bada tę sprawę, która znacznie może wpłynąć na koneksje rodzinne oraz nepotyzm w wyższych sferach władzy. Podczas wizyty w Jerozolimie padło stwierdzenie iż dziadek Donalda jest pochodzenia żydowskiego. Chodzą pogłoski, że jego kolejni dziadkowie mają coś wspólnego z peruwiańczykami, chińczykami i mieszkańcami planety HAT-P-1b w okolicy gwiazdy ADS 16402 B. Na potrzeby kampanii prezydenckiej poseł platformy Janusz Palikot ma przyznać się, że jest bratem Donalda, a w spotach wyborczych podczas kampanii prezydenckiej ma pojawić się sam Darth Vader ze swoim słynnym "I am Your grandfather". Jeszcze trwają negocjacje w tej sprawie.

Największym wrogiem Donalda Ducka jest Andrzej Lepper. Sam Duck twierdzi że nienawiść ta zrodziła się za czasów PRL, gdy Donald pływał wyczynowo w zatoce stoczniowej, a Andrzej kolekcjonował zużyte opony z uszkodzonych kontenerów przypływających z Kambodży. Jeśli naprawdę chcesz mu sprać mordę, to podajemy ci adres: Sopot, ulica Jana z Kolna (nie wiem który numer, ale na przeciwko jego domu, po drugiej stronie ulicy jest przedszkole, zresztą samemu trzeba sie rozejrzeć i uważać jego Wehrmachckiej rodziny pilnują bodyguardy i różni tajniacy). Powodzenia!

Kariera polityczna

Niemieckie dzieciństwo

Grunt to rodzina
Marzenie Tuska: być na banknotach

Donald Duck pochodzi z rodziny przez wiele pokoleń szczycącej się wysokimi stanowiskami w Wehrmachcie. Toteż nic dziwnego że mały Donalderek pierwszą pracę podjął w wieku ośmiu lat w barze "Kleine Wohler" prowadzonym przez Niemca, o którym zapomnieli Rosjanie w 1945 roku. Właściciel baru nauczył małego Donalda szacunku i pokory wobec swojej narodowości. Wpoił też w niego zamiłowanie i zrozumienie wobec postaw dewiacyjnych. Już dorosły Tusk zawdzięczał sporo niemieckiemu barmanowi. To za jego sprawą mały Donalder mógł się wprowadzić w życie kulturalne mniejszości seksualnych. Wieczory spędzane z Niemcem i homoseksualistami w Tulipanie wpłynęły na całe jego późniejsze życie i poglądy polityczne. Na cześć jego dziadka nagrano pieśń, która motywuje do dziś niedoszłego prezydenta:

Pieśń na cześć Donalda Tuska
DJ TUSK rozkręca zabawę!
Najnowszy hity o Donku.

Jestem posłusznym mamusi synusiem,

Mamusia uczyła mnie taktu.

Pamiętaj, syneczku, najdalej od ludzi,

Twój dziadek aż szedł do Wehrmachtu.


To lekka przesada, rzekłem mamusi,

Co skłania Cię do takich aktów?

Bo armia czerwona każdego odrzuci,

Tak mawiał Twój dziadek z Wehrmachtu.


Kończyłem historię na uniwersytecie

i nagle ktoś krzyknął mi: ACHTUNG!

Kompromis, mój drogi, jest w cenie na świecie,

A to był mój dziadek z Wehrmachtu.


A później był przełom, okrągłe stoliki.

Komuchom zachciało się paktu.

Więc wziąłem się roztropnie do polityki,

Jak radził mój dziadek z Wehrmachtu.


Gdy wkroczył Olszewski, zrobiła się trwoga.

Rozliczać domagał się aktu.

Spokojnie, panowie, nie tędy jest droga,

Tak zrobiłby dziadek z Wehrmachtu.


Aż wreszcie do władzy dorwałem się żwawo.

Opylać był czas manufaktur.

niemieccy ziomale hulali bez prawa,

Jak hulałby dziadek z Wehrmachtu.


Aż przyszły wybory, z niejakim Kaczorem,

zagadnął mi Kurski przy cafe:

Mam tajne przecieki, no to już jest chore,

Że babcia twa była w Luftwaffe!


To jakiś oszołom, to cuda na kiju,

To podłe są jakieś numery!

No za to należy się walić po ryju,

Jak walił mój stryjek z Abwehry!


I tak jest gdy władza się ciągnie do góry.

W polityce za mało jest taktu.

O świetlanych losach mej prezydentury,

Przesądził mój dziadek z Wehrmachtu...

O świetlanych losach mej prezydentury,

Przesądził mój dziadek z Wehrmachtu!

Praca na sianokosach

plakat propagandowy PO

W wieku siedemnastu lat Toosk zaczął pracować na roli na Pomorzu Środkowym. Znajomości jakie dojrzewający młodzieniec wtedy zawarł miały się okazać równie przydatne jak te zawiązane w słynnym Tulipanie. Na polach Pomorza Środkowego miał możliwość poznania wielu przyszłych wielkich osobistości życia publicznego. To na sianokosach Toosk poznał swoją pierwszą wielką miłość, Renatę Beger, błyskotliwą dziewczynę pochodzącą z niezamożnej rodziny. Związek ten rozpadł się z powodu różnicy temperamentu kochanków. Stratę Renaty Donald powetował sobie krótką znajomością z Kazimiehą Szczuką, którą jednak szybko rzucił. W późniejszych latach wielokrotnie powtarzał że nie pokocha nigdy nikogo tak jak Renaty. Zrozpaczony Donald napisał 39 wspaniałych trenów, Kazimiera ze złamanym sercem popadła w obłęd i zaczęła mieć kompleks kobiecości.

Na polach Pomorza Środkowego powstała też największa nienawiść III RP, między 19 letnim Tuskiem a Lepperem. Lepper miał się wtedy pokłócić z Tooskiem o pomysł utworzenia województwa środkowopomorskiego. Zdruzgotany konfliktem, ze swoim do tej pory najlepszym przyjacielem, Toosk opuścił Pomorze. Według SB Lepper opracowywał wtedy w swoim tajnym solarium tajemniczą broń, której mógłby użyć przeciw Duckowi.

Wykształcenie

Wykształcenie zdobył na uniwersytecie w Gdańsku, gdzie studiował historyję i krętactwo dziejowe. Zdobyta wtedy wiedza przydała się Donaldowi Tooskowi w kampanii wyborczej 2005 gdzie popisał się żyłką zawodowca znając przeszłość swojej rodziny. Zamiłowany w genealogii Tusk wielokrotnie podkreślał wagę odkrycia Kurskiego. W programie Prosto w oczy Moniki Olejnik podkreślił jak ważne jest dla niego to odkrycie i że zamierza pielęgnować tradycje Wehrmachtu.

D. Toosk do dziś uczęszcza na zajęcia lekcyjne, tyle że jako wykładowca. Wykłada na uniwersytecie, gdzie uczy młodzież poprawnej wymowy, szczególnie wyrazów typu: rower, rabarbar itd.

Droga do wielkości

Donald Duck kręcił okrągłym stołkiem tak długo, aż Jaruzelskiego rozbolała głowa i się porzygał. Został wtedy bohaterem narodu polskiego, mimo, że nic nie zrobił ważnego dla ojczyzny, nic nie robi i nic nie zamierza zrobić.

Po 1989 Donald Duck poszedł na kompromis z strukturami PRL i wraz z znajomymi z czasów sianokosów założył partie polityczną KLD, która rozpadła się sprawnie jak snop siana. Nie nosi majtek, ani pończoch z podobiznami znanych karateków.

Cuda

 • Poprawa stosunków z Niemcami za pośrednictwem legendarnego dziadka z Wehrmachtu
 • Stworzenie Polskiej Rzeczpospolitej Irlandzkiej

Specjalnie na cześć Donka słynna grupa Fleetwood mac nagrała album Tusk. Tp nie może być przypadek!

Jeśli wpiszesz w Google "kłamca" , wyjdzie Tusk. To nie może być przypadek!

Tuskeni to w Starłorsach Ludzie Pustyni. To nie może być przypadek!

Donald Duck dziś

Praca (legalne źródła dochodu)

Wiadomo że z legalnych źródeł pochodzi 12% dochodów Tooska.

 • dieta poselska – 0,2%
 • renta inwalidzka – 0,6%
 • dieta prezydencka w gabinecie cieniasów – 6,3% (oficjalnie 0,0%)
 • dochody z Browaru Tuskiego – 4,9%
 • dochody ze sprzedaży batoników z miętowym nadzieniem- mięTUSKi
 • Donald czerpie też zyski z festiwalu metalowego swojego imienia – „Tusk Open Air Metal Festiwal”, odbywającego się co roku w Finlandii
 • odbijanie zakładników z tusk force - 0,1%
 • handel tuskawakami na bazarze - 0,1%
 • etat błazna na dworze Palikota - 0,2%
 • umowy zlecenia od Ageli Merkel - 0,3%
 • koncerty piosenki „Donald marzy”
 • parodiowanie samego siebie w Szymon Majewski Show

Podczas obiadku u mamusi

 • – Syneczku, może jaszcze kiełbaski?
 • – Nie, dziękuje. Już się najadłem.
 • – Jedz, jedz, kochanie, dzisiaj piątek.

Hobby

W wolnych chwilach zajmuje się szydełkowaniem, słuchaniem katolickiego black metalu, komponowaniem dzwonków do telefonów komórkowych i malowaniem portretów Shakiry. Pali zioło z powodu ciężkiego dzieciństwa. Mama biła, tata bił, a dziadek z Wehrmachtu też bił. Czasami też z niewyjaśnionych przyczyn spotyka się Krystyną z Gazowni (zostało to udowodnione dzięki tajnemu agentowi z czasów ZSRR, którego imienia nie znano).

Wierszyki

Tradycja zobowiązuje

Puste gesty, puste słowa,
puste serce, pusta mowa,
puste, choć zacięte usta,
pusty wzrok i głowa pusta,
pusty program i projekty,
do cna pustych stek inwektyw,
pusty jazgot, próżne żale,
krzyk, co treści nie ma wcale,
puste groźby, puste miny,
wielkie morze próżnej śliny,
puste hasła, obietnice,
wszystko puste – poza picem!
Słowem zero, nicość, próżnia –
tym się w świecie Tusk wyróżnia.

Tusk bajkę dziecku czytał „O pałacyku i latarence”
Potem jednak szybko wziął sprawę w swoje ręce;
Bajkowa zgasła latarenka
Pała cyk! I lata ręka!

Tusk miał priapismum, nieukładną mękę.
Lecz była młodej żenie ta niemoc na rękę,
Bo się pan często parzył w przyrodzonej wannie,
Co więcej niżli jemu pomagało Hannie.
Potym go uleczyli mądrzy doktorowie,
A pani w płacz nieboga: "Biadaż mojej głowie!
Kiedyś ty, mężu, stękał, jam się dobrze miała,
A kiedyś ty zasię zdrów, ja będę chorzała."


Tuska, Buzka, polityków
ekonomicznych taktyków,
Sikorskiego, Palikota,
Samo zdzierstwo i hołota.
Chlebowskiego panią Kopacz
nic prostszego w d... kopać.
Lecha W. minister Hall
ślijmy w sybir byle w dal.


Tusk na prezydenta?
Ostry nos i twarz nadęta
Wąskie usta ręka tłusta
Nie uderza w moje gusta
Fakt to jego głowa pusta
Ja na Tuska nie głosuję
Ja go prędzej psem poszczuję
Jego sensu poszukuję
Lecz on tylko oszukuje

Siekiera, motyka, dwa jabole
Donalda Tuska pierdolę
Siekiera, motyka, stary but
Donald Tusk to krzywy fiut!


Pewien fircyk-bez krępacji,
Cud obiecał całej nacji.
Trafnie uznał - lud to kupi!
Lud naiwny, ciemny, głupi.
No i młodzież uwierzyła,
Do urn wartko podążyła.
I we Wronkach i w Pułtusku,
Dali głos Donaldu Tusku.
No nareszcie jest nadzieja!
Naród wybrał czarodzieja.
Media wielce mu pomogły
Nawet Doda wzniosła modły.
To co najpierw obiecywał,
Po wyborach odwoływał.
Toż to kawał hipokryty,
Rude włosy,
wzrok kosmity.
Serki, jabłka podrożały
A buty pospadały!
No i w końcu stał się cud;
Czary mary... mamy smród!

Galeria

Zobacz też

Przypisy