Dragon Ball

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:28, 29 sie 2007 autorstwa Nezumi (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to ArturVonFornal. Autor wycofanej wersji to 77.88.181.119.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jedna z głównych postaci – Przyprawa Vegeta

Dragon Ball (pol. Smocze Jądro) – popularne w Japonii anime.

Recepcja

Jej treść w głównej mierze opiera się na przemocy, seksie i narkomanii, co przyczyniło sie do niskiej oglądalności i niechęci wśród młodzieży.

Fabuła

Jej główny bohater – Son Goku – musi wielokrotnie ruszyć tyłek bo świat jest w niebezpieczeństwie i choć jest wielu wojowników, to zawsze jemu trują dupę.

Inni wojownicy w walce stosują najgorsze możliwe taktyki i najwyraźniej niezbyt chętnie walczą w grupie, dlatego właśnie walki trwają po kilka lub kilkanaście odcinków.

Tymczasem Goku nie ma przez to czasu na jaranie blantów i edukację swego syna – targa go po jakichś szemranych pomieszczeniach i pokazuje, jak postawić sobie włosy bez użycia żelu i farbujących specyfików, a w między czasie zbiera kule bilardowe rozrzucone po wszechświecie.

Oczywiście jako super wojownik Goku potrafi latać, super szybko biegać, bić się a pod wpływem emocji strzelać pociskami z wnętrza swojego ciała. Gdy się chłopak ostro wkurzy, to zaczyna świecić jak żarówki Osram. Ma wielu śmiertelnych wrogów, których zabił po kilka razy. Każdy z nich przed śmiercią groził, że jeszcze wróci.

Jednym z głównych bohaterów jest też Przyprawka Vegeta, która bezustannie pieprzy bez sensu. Ma manię, która polega na użalaniu się nad sobą i mówieniu, że kiedyś pokona Goku w każdym odcinku. Ma dwójkę dzieciaków z dziwką, która nie chce dać mu ślubu.

Szablon:Stubkul