Dyskusja:Bóg

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hmm... tam jest napisane, że Bóg tworzy m/in gwiazdy neutronowe... może dorzucić, że zarówno takie, jak i gwiazdy pokroju Mandaryny?

Imo za mało linków... --Wasilij 07:52, 7 gru 2007 (UTC)

  • A po grzyba ci jakieś linki? Bóg jest wszędzie...
Slamazzar 83.24.36.78 23:59, 22 mar 2009 (UTC)

BŁĄD!

Prostym przykładem jest modlitwa o to aby deszcz padał z góry na dół. Działa za każdym razem

A nieprawda! Na przykład jak jest wiatr. Deszcz wtedy leci na ukos.


Ale dalej z gory na doł... lol xD

Ale może też pod górę iksde

Należy usunąć ten artykuł

Uważam, że należy usunąć ten artykuł, gdyż obraża najwyższe wartości wielu ludzi - chyba, że chcecie mieć Al-KAidę i NOP z Trykiem włącznie na karku :)

Art. 196. [Obraza uczuć religijnych] Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kodeks karny z dnia 6 czerwca 1997 r. (Dz.U. Nr 88, poz. 553 z późń. zm.) 213.238.106.218 14:36, 14 wrz 2008 (UTC)

weź koleś spierdalaj, my nie z tych co damy się zastraszyć kruczkami prawnymi. Wasilij Hrabia Ƶygutek 14:40, 14 wrz 2008 (UTC)
  • Uprasza się o nieobrażanie się wzajemnie i vice versa. Artykuł jest przezabawny - dawno się tak się uśmiałem (a zapewniam że z byle czego się nie śmieję) - i w znakomitej większości nie ujawnia stanowiska narratora wobec kwestii Boga. Niesmak budzi co prawda wstawka o dwarfach, unicornach i Bóg wie czym jeszcze, ale cóż, dla każdego coś miłego, jak mawiał Hamlet... Choć w sumie można by to zmienić na "dopuszczalność obrażania Boga pod innym nickiem" or sth...
Slamazzar 83.24.36.78 23:59, 22 mar 2009 (UTC)

ech... na tym polega nonsensopedia. Nie obraziłbym się gdyby ktoś tu napisał coś o mnie bo na nonsensopedię patrzy się z przymrużeniem oka. Jak ci nie pasuje to poprostu tu nie wchodź.

Widzę poziom niezmienny...Trzymajcie tak dalej, powodzenia. Mathias von Liechtenstein 21:39, 2 paź 2008 (UTC)

ODPOWIEDŹ: nikt nie obraza twoich pogladow, wiec sie nie gotuj. jak zapewne zauwazyles, jest to encyklopedia humoru, a nie jakis powazny portal. jezeli chcesz poczytac o bogu 'na powazne', wejdz na jakas strone religijna poswiecona jego osobie, a nie straszysz tu jakimis kodeksami. po prostu nie potrafisz patrzec na swiat z dystansem. nie wszystko trzeba brac zawsze na powaznie ;]

Mimo wszystko informacje encyklopedyczne winny być obiektywne, a ty jednoznacznie twierdzisz, że Bóg nie istnieje. Nie chodzi o to, że kogoś tym obrażasz (chociaż tak jest :/), ale o to, że to subiektywne spojrzenie na sprawę. Tak, wiem, czepiam się, ale mógłbyś to trochę poprawić, dla świętego spokoju XD. Ach, i jeszcze jedno: Sam spierdalaj, Wasilij!

Do tego o usunięciu - może usuwać nie ale niektóre elementy można by usuną. Jestem katolikiem i wiem jak jest naprawdę a niektóre elementy to jawne przekłamania. To ma być nonsens ale jednak nie oszczerstwo z tego co wiem o Nonsensopedii.. MarkusTJ 19:17, lis 30, 2009 (UTC)

Wasilij...

":weź koleś spierdalaj, my nie z tych co damy się zastraszyć kruczkami prawnymi. Wasilij Hrabia Ƶygutek 14:40, 14 wrz 2008 (UTC)" facet, poniżej poziomu... gościu pisze kulturalnie, a ty odpisujesz jak ostatni cham. swoją rację masz, bo nonsensopedia wyśmiewa wszystko bez litości, ale do ku*** nędzy można to jakoś inaczej przedstawić! tak aodpowiedź jest godna dresa

No tak. Wszystko można przedstawiać jak się chce (zwłaszcza Tuska i Prezydenta) ale religię (katolicką, jedyną słuszną) to trzeba zostawić w spokoju najlepiej. Ja prawie każdego dnia jestem obrażany przez katolików i okradany przez kościół katolicki (bo nie rozumiem dlaczego moje podatki taki kler dostaje praktycznie za nic), ale to jest w porządku, prawda? Z całym szacunkiem, ale Chrześcijanie najczęściej wstydzą się właśnie katolików, bo oni jeszcze ze średniowiecza nie wyrośli. I zawsze wszystkiego by tylko chcieli a nic nie dadzą nigdy. A krytyka akcji charytatywnych to już szczyt.


Masz rację, to jest PRYWATA. Skoro dużo ludzi wierzy, że jest powinniście uszanować ich wiarę, przyjąć że jest (bo nikt jeszcze nie udowodnił że to nie prawda) i: -skasować to co jest -postarać się o zredagowanie naprawdę ciekawego i zabawnego tekstu godnego nonsensopedii - najlepiej niech to zrobi ktoś sensowny, a nie jakiś domorosły filozof, co przeczytał taką pierdu-pierdołę jak "Bóg urojony", lizną trochę i powierzchownie "teologię" z neta i wypocił swój światopoglądzik zasmradzając nonsensopedię. A FE!!

Ktoś myśli podobnie jak ja...

Jak tylko przeczytałem:

"Ma w sobie Boga. To gorsze niż rak."

Z Dr. House'a

Od razu pomyślałem o tym:

Boże, winda, proszę! O, tak! Chroni mnie... choć w Niego nie wierzę!

Dr Perry Cox z Hożych Doktorów o Bogu

A pużniej przeczytałem to linijkę niżej, to cud (choć w nie nie wieżę)!

Przesada

Teksty o polewaniu jakąś lawą itp są przesadzone. Rozumiem, ze to encyklopedia humoru i trzeba do tego podchodzić z dystansem, ale panowie, takie teksty sa na prawde nie w porządku. Czasem czytając mam wrażenie, ze wyrwany z kontekstu jest jakiś fragment Pisma Świętego albo prawd wiary i wyśmiany. Np o kapłanach, albo modlitwie. Jestem katolikiem, nie zamierzam nikogo obrażać, ale wg mnie ten artykuł jest nie w porządku. 62.133.130.163 12:55, cze 12, 2011 (UTC)

Ten artykuł nie jest tylko o bogu mojżeszowym.
  • Z tego wniosek, że przed odwiedzinami Nonsensopedii musisz nieodzownie zażywać jakiś środek rozluźniający, bądź konsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przy następnej okazji możesz potrenować na haśle Murzyn. Slamazzar 83.24.39.182 (dyskusja) 22:58, paź 3, 2012 (UTC)