Dyskusja:Szatan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „18:38, 12 lip 2017” przez „Expert3222 (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

powiem wam skąd się wzięło to 666 (z Bibli) w apokalipsie świętego Jana było, że numer imienia szatana to 666 a gdzieś indziej pisało, że Bóg zesłał na świat 7 czegoś, 7 czegoś i 7 czegoś więc wychodzi na to, że 777 to numer Boga a nie nowy, lepszy szatan

4 Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem,
(...)
11 mówiącej: "Co widzisz, napisz w księdze i poślij siedmiu Kościołom: do Efezu, Smyrny, Pergamonu, Tiatyry, Sardów, Filadelfii i Laodycei".
Ap 1, 4.11
1 I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie zapieczętowaną na siedem pieczęci.
Ap 5, 1
6 I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka, jakby zabitego , a miał siedem rogów i siedmioro oczu, którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię.
Ap 5, 6
1 A gdy otworzył pieczęć siódmą, zapanowała w niebie cisza jakby na pół godziny.
2 I ujrzałem siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb.
3 I przyszedł inny anioł, i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem.
Ap 8, 1-3
5 Potem ujrzałem: w niebie została otwarta świątynia Przybytku Świadectwa
6 i ze świątyni wyszło siedmiu aniołów, mających siedem plag, odzianych w czysty, lśniący len, przepasanych na piersiach złotymi pasami.
7 I jedno z czterech Zwierząt, podało siedmiu aniołom siedem czasz złotych, pełnych gniewu Boga żyjącego na wieki wieków.
8 A świątynia napełniła się dymem od chwały Boga i Jego potęgi. I nikt nie mógł wejść do świątyni, aż się spełniło siedem plag siedmiu aniołów.
Ap 15, 5-8
I wiele innych fragmentów... Zresztą Apokalipsa jest bardzo symboliczną księgą, wiele w niej liczb trzy, cztery, siedem, dwanaście.
Liczba Bestii ma być natomiast kabalistycznym odczytem jej imienia (podobnie jak 44.
11 Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok.
12 I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona.
13 I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi.
14 I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła.
15 I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii.
16 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.
Ap 13, 11-18
milya0   16:43, lip 14, 2010 (UTC)

7 symbolizowało doskonałość, powszechność. TrojaninKadet.png 19:26, lip 14, 2010 (UTC)

Tak, 6 symbolizowało niepełność, niedoskonałość, 7 symbolizowało pełnię, doskonałość, 8 symbolizowało Jezusa, wieczną doskonałość. milya0 20:19, lip 14, 2010 (UTC)

Szablon: Dzieła szatana - pamięta ktoś?

Jakie hasła się w nim znajdowały? Metal, Unia Europejska, Złotopolscy, jakie jeszcze? I dlaczego to zostało usunięte? Dobre to było. --192.162.95.254 (dyskusja) 18:51, wrz 13, 2012 (UTC)

Multipleks szatana

Czy wy wiecie, że na kanale 45 w DVB-T jest częstotliwość 666 MHz? --Pepek94 (dyskusja) 07:57, maj 19, 2013 (UTC)

No co ty


Deskorolka za 666,00 zł

Udało mi się znaleźć na Allegro szatańską elektryczną deskorolkę. Dowód? Cena - 666,00 zł. Szatan jest wszędzie. Po prostu wszędzie. Elefant.png Słonik! 16:15, lip 12, 2017 (UTC)