Dyskusja użytkownika:149.156.172.74

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „12:10, 19 lis 2014” przez „ZelDelet (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Re: pytanie[edytuj]

Cytaty były słabe, a dowcip stary, suchy i oklepany.
Ale patrząc po Twoim wkładzie, masz całkiem niegłupie zmiany – może byś się zarejestrował? Im więcej ogarniętych ludzi, tym lepiej. Pangia.JPG 12:23, sty 7, 2014 (UTC)

W pierwszej linii nie widać żadnej zmiany (chyba że to była zmiana na wielokropek, a to nie jest obowiązkowe zważywszy na to, że mało kto wie jak go wpisać), a to drugie to tylko wywalenie dwukropka, to to można poprawić przy okazji (autorewert mimo wszystko wciąż jest automatyczny). A w cytatach… No, za mało tego pi jak dla mnie. Według mnie za słabe toto było, ale jak wolisz. Ja bym zostawił jak jest teraz. Dobrze by było, gdyby ktoś jeszcze się temu przyjrzał, ale akurat jak trzeba, to nie ma nikogo więcej na Nonsie. Pangia.JPG 13:01, sty 7, 2014 (UTC)
Nie ma problemu, pośpiech to zły doradca.
a tak zupełnie na marginesie - wiesz może jak to jest zrobione, że przy wstawianiu szablonów (tzw. wprowadzenie 2x znaku { oraz jakiejś litery) automatycznie wyświetlane są podpowiedzi, co można wpisać dalej? – nie mam pojęcia, nie znam się totalnie na programowaniu. Możesz się na IRCu spytać, tyle że od dwóch godzin nikt tam się nie odzywa, prędzej w godzinach wieczornych robi się tam jakiś ruch. Pangia.JPG 13:22, sty 7, 2014 (UTC)
OK. Pangia.JPG 14:29, sty 7, 2014 (UTC)

Re: edycja[edytuj]

Wszystko fajnie, znaki istnieją, tyle że:

  • W polskiej typografii nie występuje znak łącznik-dywiz, a jedynie dywiz i jako taki używany jest znak - (ten z klawiatury). Mało tego, jest to przyjęte i używane w druku, dlatego zastosowałem nazwę przyjaźniejszą polskiemu odbiorcy zamiast językowego potworka.
  • Próba przekładania typograficznych norm angielskich (tych z Wiktionary, już pomijam fakt, że korzystanie ze słownika niezatwierdzonego przez żadnego językowego guru jest strzałem w kolano, zwłaszcza że język angielski zawiera sporo śmieci od emigrantów) na język polski jest dość karkołomna z uwagi na zupełnie odmienną historię i pochodzenie jest dość absurdalna (chyba że będziemy dyskutować o języku praindoeuropejskim, ale to i tak tylko dywagacje).
  • Wreszcie najważniejsza kwestia czyli brak różnic wizualnych w większości czcionek między łącznikiem a łącznikiem-dywizem w większości czcionek – chociażby w popularnym Arialu wygląda on i jest położony tak samo. Józef Piłsudski Signature.svgNu? 11:57, lut 20, 2014 (UTC)

Dzięki za poradę.[edytuj]

Paradichlorobenzen (dyskusja) 15:06, lut 24, 2014 (UTC)

Re: edycja[edytuj]

Przede wszystkim chodzi o zbędność. Generalnie w artykułach z czystego nonsensu ciężko dopatrzeć się stylizacji jako takiej, więc szablon raczej tam nie pasuje. Józef Piłsudski Signature.svgNu? 14:16, mar 3, 2014 (UTC)

Re[edytuj]

Na początek: ponownie nalegam na założenie konta dla chociażby bycia elementem tej mikrej społeczności, jaka się trzyma nieco bliżej Nonsensopedii :)
Wracając do sprawy, pytasz mnie o rzeczy, na które nie da się uzyskać odpowiedzi od osób postronnych :) Bo trudno mi powiedzieć, dlaczego ktoś pisał <math>+</math>, a ktoś inny samo +. Ja bym to ujednolicił do samego plusa, żeby nie kombinować bez potrzeby. A co do nowych pomysłów – Nonsensopedia to projekt ogólnodostępny i każdy go może edytować jak chce – najwyżej ktoś cofnie, jeśli się okaże totalnie do dupy (vide to, co aktualnie wisi jako „do usunięcia”). Ułożenie pewnie jest losowe, ale nie sądzę, żeby tu akurat było potrzebne alfabetyczne.
Jeśli chodzi zaś o zgłaszanie błędów, to szczerze mówiąc nie wiem, czy takie coś tu jest, bo nigdy nie potrzebowałem korzystać z takiej funkcji. Teoretycznie najprędzej byłoby to podać na IRCu, ale zważywszy na fakt, że w dni takie jak dzisiejszy (dzień roboczy) z administratorni zazwyczaj nie ma nikogo (lub prawie nikogo) przed godzinami popołudniowymi, to najwygodniej takie coś byłoby zgłosić któremuś z biurokratów w dyskusji. Pangia.JPG 12:10, lis 18, 2014 (UTC)

re revert[edytuj]

Witam. Edycja została wycofana, ponieważ wydało mi się, iż wprowadzone zmiany burzyły nieco charakter i styl tekstu (tj. dopowiedzenie niedopowiedzenia oraz korekta specyfiki języka), ale oczywiście mogę się mylić... pozdrawiam = °ZelDelet ° = 10:10, lis 19, 2014 (UTC)