Dyskusja użytkownika:Saper Skrzypek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pisz starannie

Drogi nonsensopedysto – popracuj nad formą swoich artykułów. Nonsensopedia, wbrew pozorom, jest encyklopedią. A skoro jest ona encyklopedią, to zawarte w niej hasła powinny być poprawne pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, gramatycznym i stylistycznym. A także powinny mieć odpowiednią formę.

Przy pisaniu artykułów stosujemy specjalne znaki typograficzne. Jest to półpauza (–) i cudzysłów europejski („ ”). Półpauzę wstawiamy przy rozdzielaniu zdania, przedziałach liczbowych, wymienianiu w listach wypunktowanych oraz na początku artykułów we wstępie i przy dialogach (np. w cytatach, nonźródłach). Cudzysłów europejski wstawiamy na podobnej zasadzie, co normalny.

Wszystkie znaki specjalne (w tym typograficzne) możesz znaleźć w edittools (tabelka pod oknem edycji), bądź wpisywać ręcznie z klawiatury numerycznej przytrzymując klawisz Alt (przy włączonym NumLocku; dla półpauzy jest to sekwencja 0150, dla cudzysłowu otwierającego 0132, dla cudzysłowu zamykającego 0148).

Pamiętaj – koniecznie używaj polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W miarę potrzeby korzystaj również z poniższych stron:

Na koniec opatrz swój artykuł odpowiednią kategorią. Spis wszystkich kategorii możesz znaleźć tu.


Korwin (dyskusja) 18:38, sie 20, 2013 (UTC)

Podpis

Ja miałem to samo i w sumie myślałem o tym samym tj. naklepać więcej tekstu, ale wolałem zapytać na kanale IRC. Pangia.JPGbrak podpisu - litery strajkują 19:51, sie 20, 2013 (UTC)

Oops! Przepraszam, przypadkowo usunąłem dodatkowy odstęp. A co do zabezpieczenia to jest to... hm, zabezpieczenie przed tym, aby nie tworzyć stron z niemalże zerową zawartością – jak sam widzisz, strona z podpisem ma góra 0,5 kilobajta, a trudno, żeby system rozróżniał, czy chcesz zrobić nową stronę, czy tylko szablon podpisu. Ale widać, że masz jakieś pojęcie o tym, jak co działa, skoro samemu sobie poradziłeś Smile.svg Pangia.JPGbrak podpisu - litery strajkują 20:01, sie 20, 2013 (UTC)
Tak to działa i nic na to nie poradzisz – zwłaszcza, że system się sprawdza.
A, no i witamy na Nonsensopedii Smile.svg Witajki już wstawiał nie będę zważywszy na to, że już masz co innego na starcie Mordka.png Pangia.JPGbrak podpisu - litery strajkują 20:09, sie 20, 2013 (UTC)

To i jeszcze ja pojęczę

Postaraj się opisywać grafiki nieco lepiej. Przede wszystkim:

  • Wypełniaj wszystkie pola i PODAWAJ autora (najlepiej z linkiem do profilu), oszczędzisz wszystkim masę roboty.
  • Linki na projekty Wiki podaje się wpisując odpowiednie interwiki, np. dla Commons jest to, uwaga, commons i dalej tak jak przy normalnych linkach (tj. [[commons:File:<nazwa>|<nazwa>]]).
  • Przy przesyłaniu pracy własnej używaj szablonu PracaWłasna w polu Source.
  • Pamiętaj o tematycznym kategoryzowaniu grafik.

Ponadto życzę miłego edytowania, Józef Piłsudski Signature.svgNu? 08:56, sie 21, 2013 (UTC)

Nie wiem czy wiesz

Ale właśnie dobiłeś do setki w kreatywnych. Brama przed nowymi głosowaniami się przed Tobą otwiera. Leptones!Akta 10:43, sie 22, 2013 (UTC)