FANDOM powered by Wikia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten autobus miał symbolizować szybkość hostingu na Wikii (na serwerach hawajskich).
O tak, to trzecia wieża WTC, to też siedziba organizacji terrorystycznej w Poznaniu!
<WikiaUser> !seen Wikia_is_Fast
<WikiaSeener> Last seen: No match
IRC Wikii o serwerach Wikii
Zamawiamy dzisiaj zwykłą margaritę, czy zaszalejemy i dołożymy pieczarki?
Poważny problem pracowników Wikii

Wikia (właśc. Wikia Powered by Fandom, Wikia powered by FANDOM FANDOM powered by Wikia) – organizacja terrorystyczna podająca się za serwis hostingowy, gdzie byle kto może założyć wiki i zbanować wszystkich, którzy z dobrego serca zechcą mu pomóc przy rozwoju. Swą sławę jako terroryści zdobywali powoli, aż w końcu 25 maja 2018 doszło do zniszczenia tamtejszych rzeczy, które były uważane za podstawy Nonsensopedii, w zamian czego podstawiono nam w ogóle niepasujące do nas bloczki, w wyniku czego spierdoliliśmy do Miraheze[1].

Tematyka

Wikia oferuje wiki na tak abstrakcyjne tematy, jak Open Source w Windowsie, życie i spuścizna Henryka Batuty, czy serial „Spider Riders”[2]. Oficjalnie jest to, przy zakładaniu nowych projektów, kontrolowane przez zawsze czujnych[3] pracowników Wikii terrorystów żądnych zysku, choć tak naprawdę nowe projekty zakładane są tak jak leci.

Serwery

„Wiki” oznacza po hawajsku tyle, co „szybko”. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj o szybkość działania, a o to, że przeciętny użytkownik może szybko wkurwić się na wlokące się wczytywanie stron[4]. Niby FANDOM Staff, jak się dumnie pracownicy Wikii sami nazywają, nie znają rozwiązania problemu, ale i tak każdy wie, że to dlatego, że Wiki o Dużych Swornegaciach ma tak dużo artykułów, że zapycha i spowalnia serwery.

Społeczność

FANDOM Staff

Walne zebranie Wikia Staffu

FANDOM Staff, właściwie FANDOM Terrorist-Aff, jak już wyżej wspomniano, jest grupą zawsze gotowych i chętnych do pomocy[5] wandalizowania[6] terroryzowania pracowników Wikii. Jeśli znalazłeś porzuconą wiki na temat rozwoju muchomorów sromotnikowych w tropikalnych lasach Sahary i uważasz, że masz na ten temat dużą wiedzę, zgłoś się do FANDOM Staffu, a oni w tempie ekspresowym uczynią cię na tej wiki administratorem. Oczywiście ekspresowym oznacza 2 tygodnie lata[7] przyglądania się twojej pracy na wiki, następnie rok zastanawiania się, czy się nadajesz, i w końcu kolejnych 7 lat, aż któremuś z pracowników terrorystów Wikii zacznie się nudzić na tyle, że w końcu przyzna te prawa[8][9]. Jeśli natomiast masz problem techniczny lub twoja wiki ma kłopot ze spamem, nawet nie pytaj FANDOM Staffu, czy ci pomogą. Nie umieją. W takim wypadku do działania przystępują agresywni sprzątacze[10].

FANDOM Helpers

Istnieją dwa rodzaje członków Helper Teamu:

 • Terroryści, którzy są tak nielubiani przez swoich kolegów, że nie dostali pełnych praw wśród społeczności;
 • Wolontariusze chcący pomagać edytorom w ich problemach lub tacy znający CSS i JavaScript, którzy dobijają rozwijają[11] istniejące wiki. Grupa na wymarciu, gdyż terroryści zabierają im prawa.

W rzeczywistości większość tych problemów jest mniej więcej w stylu przepraszam, a jak zrobić taki niebieski tekst??, więc w związku z tym pomocnicy podzielili się na dwie grupy: Wikia Gaming oraz Wikia Entertainment i nawzajem kradną sobie wiki, które tematycznie są pomiędzy grami a rozrywką.

VSTF Team

Typowy sprzątacz
Jak to wymówić?
Przeciętny edytor o VSTF Teamie
WTF Team!
Nieprzeciętny edytor o VSTF Teamie

VSTF (właść. Volunteer Spam Task Terrorist Force, pol. spamujący terroryści) to bojowo nastawiona grupa ochotników, których zadaniem jest przeglądać aktualizowaną co sekundę listę zmian ze wszystkich 385 tysięcy wiki, aby wyłapywać z niej spam i wandalizmy, a następnie je wycofywać zabawa w wandalizmy i terror. Przeciętnemu członkowi VSTF Teamu wydaje się, że umie odróżniać spam od zwykłego artykułu po samym tytule, kiedy jednak widzi nową stronę w języku fińskim lub chińskim tradycyjnym, udaje nieobecnego lub próbuje usuwać na chybił trafił – zwykle się myli. Prawdopodobieństwo, że taki sprzątacz zbanuje odpowiednią osobę, jest jak jeden do siedemnastu[12]. W wolnych chwilach sprzątacze krążą po losowych wiki, zastraszając edytorów możliwością globalnego blokowania ich kont.

Wśród zazdrosnych o przyciski edytorów pojawiają się plotki, że skrót VSTF tak naprawdę pochodzi od vicestaff, ale to nieprawda, gdyż sprzątacze nie jedzą tak wielu pizz. Wolą chipsy.

Mentorzy

Praktycznie wymarły gatunek, zawsze kiedy sprawdzasz rejestr grup użytkowników, obok nazwy mentorzy pojawia się 0. Podobno grążą pogłoski, że mentorzy istnieją na angielskich serwerach, ale nie jest to do końca sprawdzone.

Council

Jedyne co wiadomo o councilach

Wiadomo o nich tylko tyle, że są userami należącymi do Community Council, cokolwiek to by nie było. Odkryto niedawno, że istnieje tajna baza Councili, jednak po próbie sforsowania bramy, ujrzymy komunikat: Witaj u bram piekieł, aby wejść do środka wymagane zaprzedanie duszy lub deklaracja oddania majątku Nie masz uprawnień do przeglądania tej strony, z następującego powodu: Wykonywanie tej operacji zostało ograniczone do użytkowników w jednej z grup: FANDOM Staff, Helperzy, council.

Wikia Stars

Jak wyżej, jedynie z tą różnicą, że w ich przypadku wiadomo, że posiadają tylko jakiś tam displaywikiastarlabel, którego moc również jest niewiadoma.

Vanguard Team

Czarodzieje zasięgający porad u elfich wiedzących, mistycy znający sztuczki pozwalające im zawładnąć nad mobilnym wyglądem strony, prócz tego nerdy bez życia spędzające całe dnie na walce z (TFU!) tabelkami i sprawianiu, aby przenośny content wiódł się od Centrum Społeczności aż po wiki o Afrykańskiej Muzyce Plemiennej. Ich główną siedzibą jest Piotr Portakurwacośtam[13] Portabiliti Porterroristi Hab.

Cała reszta

Czyli administratorzy pojedynczych wiki, osoby próbujące wyjęczeć prawa admina, osoby niepróbujące wyjęczeć praw admina, trolle i wandale. Dwoma ostatnimi pomiata VSTF Team, a pozostałymi – FANDOM Staff.

Innowacje

Edytor wizualny

W grudniu 2011 roku pojawił się edytor wizualny. Teoretycznie jego pojaw?ianie się zal[[Plik:000084xx.jpg|thumb|199,857142px|Przydałoby się…]]eży od preferencji użytkownika, które dotyczą zarówno ustawień edytowania jak i konfiguracji wyglądu. <span style="font-weight:normal;">W praktyce jednak, jeżeli chodzi o skórkę Wik</span>ii, trzeba liczyć się z tym, że wraz z włączeniem trybu źródłowego traci się inne, dość przydatne możliwości.??? Znane są przypadki bojkotu całej skórki właśnie z tego powodu, jednak najczęściej kończyło się to przypadkowym wyrzuceniem użytkownika ze społeczności danej wiki.<br /><br /><br />

Domyślna struktura Nonsensopedii nie udostępnia edytora wizualnego swoim użytkownikom. Może to i lepiej?

Typowe wiki Wikii

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Przypisy

 1. Niby Nonsensopedia na Wikii nadal istnieje, ale to zmarła strona
 2. Ja też tego nie znam
 3. że co kurwa? – dop. administratora jednej z wiki
 4. Lub szybko dostać bana
 5. Wam chyba żelazko na głowę spadło – dop. administratora tej samej wiki
 6. Coś gorszego…
 7. Terroryści i tak zapomną o twoich sprawach
 8. Pewnie i tak zamiast borykania się z nadawaniem praw zdążą odwalić tyle roboty, że aż 6565767512345012845 wiki ucieknie
 9. I tak się zdążysz znudzić, hahaha! – dop. jednego ze staffów
 10. Oni cię znów odeślą do największych terrorystów, którzy tylko twą wiki dobiją
 11. Kurwa, nie mogę się zdecydować, wybierz sobie jedną ze skreślonych opcji i czytaj sobie dalej
 12. tysięcy? – przyp. Councila
 13. Kurwa, jak to się wymawia???