Falubaz Zielona Góra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Falubaz groźny jak zwykle
Oto, co znaczy fanatyzm po tej ziemi lubuskiej stronie, przypatrzcie się temu uważnie, gorzowskie gamonie!
Słowa zielonogórskich kibiców
Zdech pies, Falubaz!!! Zdech pies, Falubaz!!! Zdech pies, Falubaz!!!
Fanatyk zawarciańskiej Stali Gorzów o Falubazie

Falubaz Zielona Góra – zielonogórski klub żużlowy. Łączy on mieszkańców miasta we wspólnej nienawiści do klubów pochodzących z innych miast (Stal Gorzów, Unia Leszno). Na mecze żużlowe zielonogórzanie wybierają się całymi rodzinami, zaopatrzeni w kije, trąbki i inne przedmioty, którymi mogliby unieszkodliwić kibiców obcych drużyn.

Stadion znajduje się przy wyjeździe z miasta, parkingu nie ma, ale za to jest ratusz, którym Gorzów nie może się poszczycić.

Od paru lat zielonogórzanom najlepiej wychodzą 2, ewentualnie 4 mecze w sezonie – te z Stalą. Dodatkowym atutem jest umiejetnosc demolowania przez kibiców swojego stadionu po porażce na wlasnym torze (Np: Falubaz Zielona Góra – Polonia Bydgoszcz 2007) a także stadionu Stali Gorzów w czasie lubuskich derby.

Sami kibice Zielonogórskiej drużyny pozostają w bliskich stosunkach dyplomatycznych z obywatelami Leszna i Gorzowa Wlkp. Kochają się zawzięcie również z Apatorem Toruń i Chrobrym Głogów oraz zażarcie z Flotą Świnoujście. Fama głosi, że kochają się zawzięcie także w fanach (chyba częściej jednak w fankach) innych klubów żużlowych.

Skład

Seniorzy:

  • Jason Doyle – dobry zawodnik, który niedawno reprezentował barwy "przyjaciół" z Torunia.
  • Patryk Dudek – wrócił po przymusowym urlopie z powodu miłości do zażywania witaminek C czy ziółek.
  • Jarosław Hampel – żużlowy Messi. Zawsze o krok od mistrza świata. Rzekomo najlepszy polski żużlowiec, ale i tak wszyscy wolą go od Golloba.
  • Andrij Karpow – Ukrainiec, który raczej będzie grzał ławkę.
  • Kenni Larsen – słabeusz, który potrafi jeździć. Szuka kasy, ponieważ Rzeszów jej nie miał.
  • Aleksandr Łoktajew – Nie wiadomo czy Rusek, Ukrainiec, czy Polak. Jeździ całkiem nieźle, chociaż lubi przyjarać ziółka.
  • Piotr Protasiewicz – najlepszy jeździec w Zielonej Górze. Niegdyś mistrz świata w ilości defektów, oraz upadków na pierwszym łuku.

Juniorzy:

  • Sebastian Niedźwiedź – przyszedł po słabym sezonie w niższej lidze. Wydaje mu się, że umie jeździć.
  • Krystian Pieszczek – jazda na żużlu mu jakoś wychodzi. Wrzucony do Myszek, po tym jak zabrakło dla niego kasy w Gdańsku.
  • Alex Zgardziński – młody, gruby chłopak. Grał w reklamie McDonald's.