Forum:Dostępne są nowe uprawnienia - propozycja ich przyznawania

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 19:03, 7 wrz 2016 autorstwa ZelDelet (dyskusja | edycje) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 1109 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.


Witam serdecznie.

Jak zapewne wszyscy wiedzą, w tym roku Wikia wprowadziła nowe grupy uprawnień – moderatorzy, z których na Nonsensopedii przydatny może być tzw. moderator treści. W okresie "zeldeletowsko-runouwskim" uznaliśmy te uprawnienia za zbędne, jednak teraz padł dosyć interesujący pomysł, który przestawię poniżej.

Uprawnienia moderatora treści umożliwiają niemal to samo, co uprawnienia administratora. Mod ma możliwość m.in. usuwania i odtwarzania stron, przenoszenia artykułów i grafik bez pozostawienia przekierowania, rewertu admińskiego, zabezpieczania stron. Nie może zaś grzebać w komunikatach mediawiki ani banować (szczegóły tutaj i tutaj). Uprawnienia te mogą być przyznawane i odbierane przez administratora. Pomysł polega na tym, aby administratorzy w miarę potrzeby nadawali (i odbierali) uprawnienia moderatora treści najbardziej aktywnym i zaufanym bałwankom (których może powoływać jedynie biurokrata), szczególnie w przypadku wzmożonej pracy i konieczności powołania nowych osób do pomocy pod nieobecność biurokraty.

Moim zdaniem można spróbować wprowadzić coś takiego, choć szczegółowe ustalenia zasad uzyskiwania takich uprawnień należy jeszcze dopracować. Ponadto sądzę, że uprawnienia moderatora treści są szansą doskonalenia sztuki administrowania portalem dla osób, które są ambitne ale nie spełniają jeszcze kryteriów awansu na administratora. Prawa moda możnaby traktować trochę jak pradawne ANC i przygotowanie uprawnionego do ewentualnego awansu na pełnego admina. = °ZelDelet ° = 17:03, wrz 7, 2016 (UTC)