Forum:Prospekt warunków połączeniowych

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

To nie jest oficjalna lista warunków połączenia, jest to tylko projekt, który nie jest ukończony i podlega wewnętrznej dyskusji.


Co? Nasza decyzja Uzasadnienie Dyskusja
Strony, które zostały zmodyfikowane w różny sposób na obu Nonsensopediach W przypadku, gdy zmiany da się połączyć botem (np. dotyczą innych sekcji), się je tym botem łączy, strony, z którymi bot sobie nie poradzi, będą tagowane do późniejszego sprawdzenia.
Wyniki głosowań Nieustalone. Prospekt: głosowanie się uznaje za wiążące, jeżeli zostało za takowe uznane na co najmniej jednej Nonsensopedii.
Domena nonsensopedia.org „nonsensopedia” wygląda lepiej niż „nonsa”, a końcówka .org jest bardziej profesjonalna od .pl
Hosting własny
Artykuły dnia Nieustalone. Prospekt: Zostają, ale pozycja na SG do późniejszego ustalenia
GrafoManiak Nieustalone. Prospekt: GrafoManiak się odbędzie, jeżeli się uda, 24 listopada, czyli we wcześniej zaplanowanym terminie Prospekt: dowód na ogłoszenie terminu
Tydzień Radosnej Eksterminacji Nieustalone. Prospekt: poddać tę kwestię demokratycznemu głosowaniu po połączeniu.
Reforma Wiadomości Nieustalone. Prospekt: Szablon Wiadomości według naszego pomysłu.
Uprawnienia Nieustalone. Prospekt: Uprawnienia nas nie obchodzą. Prospekt: co do uprawnień: nie, nie interesują nas, bo prawdziwy nonsensopedysta będzie edytować nawet wtedy, gdy zabiorą mu prawa
Konta Nieustalone. Prospekt: Ci, co mieli konto na Wikii, logują się według zasad nonsa.pl, ci co mieli na Miraheze, a nie mieli na Wikii, konta nie są zajmowane, w przypadku kradzieży, po udowodnieniu, że się miało na Miraheze taki nick, administrator serwera zmienia nazwę skradzionego konta i pozwala na rejestrację prawowitemu właścicielowi
Kanały komunikacji Nieustalone. Prospekt: Wariant 1: Tylko IRC.

Wariant 2: Koegzystencja Discorda i IRC.

Głosowanie:

Za.svg.png Głosy na wariant 1:

 1. 209po Radioactive.svg 23:45, wrz 21, 2019 (CEST)
 2. "Koegzystencja" jest okej, w znaczeniu dosłownym, ale... używanie obu jako oficjalnych komunikatorów (a domyślam się, że o to chodziło w tym punkcie) - nie. Nie usuwać istniejącego serwera, nie archiwizować, ale też nie może być dwóch kanałów komunikacyjnych. Przyznaję, że jestem zwolennikiem Discorda, ale niech jedynym komunikatorem zostanie po prostu IRC. Pieteek black logo.png° 23:44, 28 wrz 2019 (CEST)

Za.svg.png Głosy na wariant 2:

 1. Discord ma więcej funkcji np. role, boty, a IRC jest trochę jednak przestarzały, i mało kto z niego korzysta WatermelonPL (Żale | Edycje) 14:57, 29 wrz 2019 (CEST)
Co do wzięcia Nieustalone. Prospekt: Wszystko, co można, oprócz edycji 1-1020161, 1046781-1598870 oraz wyników ankiet tu niezałożonych. Prospekt: Edycje 1-1020161 to edycje sprzed przenosin oraz kilka edycji przed importem bazy danych, które były robione dla jaj. Edycje 1046781-1598870 to włoski spam.
Ankiety Nieustalone.Połączono z punktem Co do wzięcia.
Zasada dupy Nieustalone. Prospekt: poddać demokratycznemu głosowaniu po połączeniu.
Filtry nadużyć Nieustalone. Prospekt: 1, 2, 5, 6 usunąć, zostają 3 i 4 Prospekt: Filtr 1 jest niepotrzebny, ponieważ służy do odebrania sobie samemu uprawnień. Filtry 2 i 6 po połączeniu staną się N:BO. Jakże słynny filtr 5 zostanie usunięty, bo to był potrzebny wtedy, gdy była horda trolli.
Licencja treści Nieustalone. Prospekt: CC-BY-SA-4.0 Prospekt: Można iść do przodu z wersją licencji, ale do tyłu nie można, więc musi być wersja 4.0
Media społecznościowe Nieustalone. Prospekt: Niech będą tak, jak są. Co do Wykopu się zadecyduje później.
Wariant dotyczący Wykopu: spróbować się skontaktować z administracją o odzyskanie konta.
Dodano wariant do przedyskutowania. 209po Radioactive.svg 23:22, wrz 15, 2019 (CEST)

Głosowanie ws. przyjęcia wariantu dotyczącego Wykopu:
Za.svg.png Głosy na tak:

 1. WatermelonPL (Żale | Edycje) 16:57, 21 wrz 2019 (CEST)
 2. Pieteek black logo.png° 23:33, 21 wrz 2019 (CEST)
 3. 209po Radioactive.svg 23:45, wrz 21, 2019 (CEST)
 4. Kurakman23 (dyskusja) 23:43, 2 paź 2019 (CEST)

Przeciw.svg.png Głosy na nie:

 1. ...
Przyszłość inkubatora Nieustalone. Prospekt: Wywalić.
Zasady wyboru modów Nieustalone. Prospekt: Pozostają nasze.
Przedłużenie okresu nieaktywności modów Nieustalone. Prospekt: Zdecydowanie nie. Prospekt: Nie chcemy, aby użytkownik nieaktywny miał prawa pozwalające na dosyć dużo.
Limity edycji ws. przyznawania uprawnień Nieustalone. Prospekt: Całkowicie znieść.
Limity edycji ws. głosowań Nieustalone. Prospekt: Obniżyć do 20 edycji kreatywnych.
Użytkownik miesiąca Nieustalone. Prospekt: Wznowić.
PUA Nieustalone. Prospekt: Przyjąć reformy nonsa.pl
OUA Nieustalone. Prospekt: Przyjąć reformy nonsa.pl
Konwenty Nieustalone. Prospekt: Konwenty mają być kontynuowane.
FotoŁowca Nieustalone. Prospekt: FotoŁowca ma zostać i odbywać się w miarę cyklicznie.
SG NonŹródeł Nieustalone. Prospekt: Zostaje nasza SG NonŹródeł.
Kwora w ANM i GNM Nieustalone. Prospekt: Przyjąć reformę.
Railmodule Nieustalone. Prospekt: Ma być.
Jednoręki bandyta Nieustalone. Prospekt: Po staremu. Prospekt: Nowy jednoręki bandyta wygląda dużo gorzej.
Medal.png Nieustalone. Prospekt: Wariant 1: Zostawić starą wersję.
Wariant 2: Niech będzie nowa wersja.
Prospekt: Wariant 1: Rozmiar 80px i niska jakość są cechami rozpoznawalnymi medalu. Wersja wektorowa bezcześci tradycję. Dodano wariant do przedyskutowania. 209po Radioactive.svg 23:22, wrz 15, 2019 (CEST)

Głosowanie:
Za.svg.png Głosy na wariant 1:

 1. Pieteek black logo.png° 23:33, 21 wrz 2019 (CEST)
 2. 209po Radioactive.svg 23:45, wrz 21, 2019 (CEST)

Za.svg.png Głosy na wariant 2:

 1. Kurakman23 (dyskusja) 23:43, 2 paź 2019 (CEST)
Przeniesienie szablonów userów Nieustalone. Prospekt: Niechaj będą przeniesione.
Podawanie powodów rewertu/usunięcia Nieustalone. Prospekt: Zostawić, ale uczynić nieobowiązkowym. Prospekt: Po pewnym czasie na pewno okaże się, że nikt nie będzie podawał powodów, albo w stylu Bo tak.
PUB i OUB Nieustalone. Prospekt: Zdecydowanie nie przyjmiemy. Prospekt: Wprowadzenie PUB i OUB oznacza ni mniej, ni więcej, że biurokrata = władca, czego zdecydowanie chcemy uniknąć. Dlaczego? Na stronie N:BIURO pisze, że biurokrata nie jest instancją nadrzędną w stosunku do administratorów. Głosowania te niestety zdają się przeczyć temu mniemaniu. Więc biurokrata jest władcą, nawet wtedy, gdyby został wybrany w demokratycznych wyborach.
Noob/fail miesiąca Nieustalone. Prospekt: Niech się przekształci w faila miesiąca.
Artykuły zmartwychwstałe Nieustalone. Prospekt: Raczej się nie zgodzimy, ale kto wie? "kto wie?" - sprecyzuj Pieteek black logo.png° 23:33, 21 wrz 2019 (CEST)
Więc trzeba zrobić głosowanie:
Za.svg.png Przyjąć:
 1. ...
Przeciw.svg.png Nie przyjmować
 1. 209po Radioactive.svg 23:38, wrz 21, 2019 (CEST)
 2. ...
Epopeja linkowa Nieustalone. Prospekt: Zdecydowanie przyjąć reformę. Prospekt: System linków obu Nonsensopedii jest w ruinie.
Inwentaryzacja Gry Nieustalone. Prospekt: Zdecydowanie przyjąć reformę. Prospekt: Projekt, mimo dużych rozmiarów, jest bardzo potrzebny.
Gwiazdki do oceny Nieustalone. Prospekt: Przywrócić.
Propozycje tematów Nieustalone. Prospekt: Usunąć całkowicie. Prospekt: Nikt z nich nie korzysta. Po wpisaniu artykuł będzie czekał nawet kilkanaście lat.
Lustro Nieustalone. Prospekt: Wariant 1: Usunąć całkowicie.
Wariant 2: Wskrzesić.
Dodano wariant do przedyskutowania. 209po Radioactive.svg 23:22, wrz 15, 2019 (CEST)

Głosowanie:
Za.svg.png Głosy na wariant 1:

 1. Jako że jestem Nonsensopedystą to w końcu pewnie i tak musiałoby paść parę słów o "atakach osobistych" - ale na chwilę obecną zostańmy jedynie przy tym, który wariant wybieram Pieteek black logo.png° 23:33, 21 wrz 2019 (CEST)
 2. 209po Radioactive.svg 23:45, wrz 21, 2019 (CEST)

Za.svg.png Głosy na wariant 2:

 1. Kurakman23 (dyskusja) 12:16, 5 paź 2019 (CEST)

Proszę o przedyskutowanie warunków tutaj. 209po Radioactive.svg 21:52, wrz 14, 2019 (CEST)

Trochę o zasadach: ten prospekt może się stać oficjalną propozycją po co najmniej 7 dniach od ogłoszenia pierwszej propozycji na każdy temat poruszony tutaj oraz po co najmniej 24 godzinach od wypowiedzenia ostatniego słowa. W celu przyśpieszenia dyskusji brak wypowiedzi na dany temat równa się udzielenia poparcia. W przypadku, gdy ktoś chciałby dodać jeszcze kolejną rzecz, proszę bardzo. 209po Radioactive.svg 00:01, wrz 15, 2019 (CEST)
PS. W przypadku, gdy ktoś będzie specjalnie utrudniał, uniemożliwiał bądź opóźniał dyskusje, dana osoba będzie karana po konsultacji z resztą społeczności.

Obawiam się, że większość z tych postulatów zwyczajnie nie przejdzie. Część dlatego, że im się to nie opłaca, a część dlatego, że są naciągane (mówię tu głównie o Lustrze oraz o Medalu; to pierwsze moim zdaniem jest całkiem przyjemne, a to drugie lepsze w wersji nowej). Jednakże, pomijając Lustro oraz Medal.png, nie zgłaszam żadnego sprzeciwu wobec tych postulatów. Jeśli Administracja to wynegocjuje, ja nie widzę problemu. Kurakman23 (dyskusja) 22:51, 15 wrz 2019 (CEST)

Co do Wykopu, można spróbować skontaktować się z ich administracją i wyjaśnić sytuację WatermelonPL (Żale | Edycje) 22:55, 15 wrz 2019 (CEST)

Prosiłbym, aby wpisywać się do tabeli w kolumnie Dyskusja, jeżeli wypowiedź dotyczy tylko jednego punktu. Ułatwi to pracę. Dodałem również propozycje do brakujących punktów. 209po Radioactive.svg 23:22, wrz 15, 2019 (CEST)
Dodałem głosowania. Proszę bardzo, abyście zagłosowali. 209po Radioactive.svg 22:48, wrz 20, 2019 (CEST)

Nie wnoszę żadnych sprzeciwów. Jak na razie chciałbym po prostu zobaczyć co z tego wyniknie, lecz na chwilę obecną wszystko to wydaje mi się być dobrze zaplanowane. (interpretujcie to jak chcecie) Moją jedyną propozycją jest to, aby nie uśmiercać Discorda Nonsensopedii, a (to tylko jeden z przykładów) przekształcić go w coś w stylu systemu powiadomień dotyczących Ostatnich Zmian - coś istniejącego tak naprawdę jako ciekawostka dla jednych, a przydatne dla drugich. Sam korzystałem z tej funkcjonalności na poprzednim serwerze. Jest to też moja odpowiedź na to, że nawet jeżeli Discord nie ma być do komunikowania się jako czatu Nonsensopedii, to sam w sobie serwer nie musi od razu zostać usunięty, a może zostać przeznaczony do czegoś innego. Pieteek black logo.png° 23:33, 21 wrz 2019 (CEST)

Uwaga! Jeżeli od wtorku 1 października nie padnie żadna wypowiedź, lista zostanie oficjalnie opublikowana w środę. 209po Radioactive.svg 15:42, wrz 29, 2019 (CEST)

Jeszcze parę słów ode mnie: Co do głosowania w "Artykuły zmartwychwstałe" - nie chcę się tu po prostu wypowiadać, więc nie czekajcie na mój głos w tej sprawie. Chciałbym jeszcze dodać, że mój głos w temacie "Kanały komunikacji" dotyczy odmowy w sprawie posiadania dwóch aktywnych komunikatorów naraz - gdyby pytanie brzmiało "Discord czy IRC" bez wahania wybrałbym Discorda, ale jak już wspomniałem - jednoczesne istnienie dwóch oficjalnych środków komunikacji nie jest dobrym pomysłem, bo i tak prędzej czy później bylibyśmy zmuszeni wybrać jeden główny komunikator. Nie mogą być dwa. Pieteek black logo.png° 17:54, 3 paź 2019 (CEST)