Forum:Słoń i kruk 2010

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 446 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.


Nie żebym coś marudził, ale chyba wypadałoby zorganizować Słonia i Kruka za zeszły rok, skoro robimy "nagrody roku 2010". A skoro jesteśmy przy nagrodach roku - przydałyby się szablony dla zwycięzców a la szablon dla nooba czy coś w tym guście. Ja mam trochę mało cierpliwości, a przede wszystkim czasu do tych zabaw, wszak sesja tuż-tuż :/.

Moje uwagi co do Słonia i kruka. Grafik było mało nagrodzonych więc wystarczy w kruku standardowa punktacja, ale w Słoniu będzie dużo artykułów, więc wypadałoby dać do rozdzielenia ze dwadzieścia ocen, bo artykułów w cholerę, a tym samym najsłabsze nie zostaną bez punktów, co mogłoby się inaczej przytrafić.

No i oczywiście słoń/kruk dla czytelników bez kont na bazie ankiet, ewentualnie wyniki ustalić na podstawie "ocen z gwiazdek" na sidebarze, choć wyniki tam są lekko niemiarodajne.

Co do zasad kto może a kto nie może głosować, to proponuję, aby limit był od dziesięciu kreatywnych. Wystarczająco aby nowo utworzone konta nie głosowały, ale czytelnicy z kontami mogli zagłosować. To tyle ode mnie. Brak Użytkownika 15:36, sty 2, 2011 (UTC)

Zasady na pewno ulegną zaostrzeniu, gdyż kontrowersyjny przebieg głosowań w pięciolatce został przepuszczony m.in. właśnie dlatego, że tegoroczne konkursy RS i RK będą miały regulamin pod musztrą, żeby 5 minut przed północą nie zjawiła się Labella2010 lub inny plankton, który oddawał głosy tak samo. Nie wiem, ile będzie tychże edycji, ale jedynie 10 wybij już teraz sobie z głowy. Hej. Emdeggergadajka 16:32, sty 2, 2011 (UTC)

2 sprawy. Bez kategorii:Forum 2010 toen wątek nie pojawia się na głównej forum. Po drugie Emdegger: Czyżbyś się bał, że nowi userzy lub ci z mniejszymi edycjami nie będą na ciebie głosować? Typowa gerrymanderka ;p PAn Ptok

Limit od 50/100 kreatywnych, żadnego ustalania wyników zgodnie z gwiazdkami, bo mówić o nich jako o "niemiarodajnych" to bardzo lekko. Głosowanie czytelników jest ogólnie tak z tyłka wzięte, no ale jak wy chcecie. [[Terrapodian]] Ni! 23:35, sty 2, 2011 (UTC)
Ptoku, jeżeli ktoś nie będzie chciał zagłosować na to co napisałem, bo coś innego wyda mu się lepszego, bo wolałby inny artykuł spoza ANM, wreszcie z pobudek personalnych (oprócz jednego artykułu, wszystkie przedostawały się na Główną łatwo, w tym jeden stosunkiem 17:0), co będzie bardzo łatwo mi stwierdzić po tym jak głosowały wcześniej, a jak zagłosują później i komu przydzielą te głosy ;) Nie powiem, żebym był wtedy szczęśliwy, bo odczułbym to niesprawiedliwe i najpewniej sam odpłacałbym stopniowo pięknym za nadobne, bo mogę kogoś nie lubić, ale traktuję go na równi z innymi. Zresztą sam wiesz coś o głosowaniach nie na, a przeciw, z którymi to głosowaniami walczyłem, także poza głównym nurtem forum.

Tyle dygresja, głównym powodem, dla którego zajmuje krytyczne stanowisko wobec żenującej liczby edycji. Jest przebieg głosowań we wrześniu. Skreślenia w ostatniej chwili, pomyłki (?), głosujący w ostatniej godzinie, których nicków nikt nie widział nigdy wcześniej ani później (mają przecież swoje głosowanie, niech tam się wypowiedzą) i robiący to niemal w dodatku tak samo i punktowo, i na dane artykuły. Taki obraz zmusza wręcz do zmian regulaminowych, bo nie mam wątpliwośći, źe tamto głosowanie było nieuczciwe (userów, fałśzerstw w głosowaniu publiczności nie udało się zrobić, bo zablokowałem możliwość głosów po północy, z ciekawości sprawdzałem wyniki z wpół do pierwszej – AVF znowu by pewnie zremisował, bo dostał podejrzanie dużą ilość jedynek w ciągu dwóch kwadransów). Toteż nie, żadnego rozwiązania w stylu 10 edycji nie będzie, zresztą umawiałem się z Vae, że to co jesienią lepiej litościwie przemilczmy i nie psujmy atmosfery, ale przed RS już zmieni się co trzeba. I zostanie zmienione. Emdeggergadajka 12:01, sty 3, 2011 (UTC)

Niezła teoria spiskowa ;). Dogadałbyś się z Korwinem.