Forum:Weekend z pisarzami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 441 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Ankieta na naszym profilu na FB wykazała, że znaczna część czytelników chciałaby ujrzeć nasz kolejny projekt - weekend z najlepszymi pisarzami. Projekt wygląda tak, że prezentujemy na głównej stronie dorobek naszych najlepszych twórców wraz ze skróconą notką dotyczącą tych użytkowników. Takie coś organizowalibyśmy co drugi tydzień w weekendy i przeszlibyśmy przez wszystkich zasłużonych. Ma to na celu zaprezentowanie także tego mniej znanego humoru, artykułów oraz uhonorowanie naszych pisarzy (i proszę nie bełkotać tutaj o nierówności, jak to było w przypadku skasowanej kategorii z najlepszymi pisarzami). Jakieś propozycje co do tego? [[Terrapodian]] Ni! 22:49, paź 13, 2011 (UTC)

Podbijam i rozwijam (to nie miało się rymować, ale Arturowi daję to na zasadzie RCC, jakby co). Fajnie będzie zobaczyć znów Ludzki żywot na głównej i zaprezentować ikony, czyli tych, którzy tu po coś przyszli i u uczciwie zapracowali na to, by rozśmieszać. Czytelnicy powinni być zadowoleni, a próżność co po niektórych napompowana na kilka lat. Wymaga to od nas lekkiego przemeblowania głównej, ale myślę, że damy radę. Widzimy to tak, że w miejscu ANM pojawia się klasyk od danego autora, a w miejscu promowanych jego inne wiekopomne dzieła.
Szablon hasło/tytuł zastępujemy notką o autorze i to właściwie wszystko. Chodzi o dobrą zabawę, a dla młodzieży piszącej wzory do naśladowania. Naszych typów jest 7 i są to: AVF, Terrcio, Ptok, Mały Labradorek, Vae (za genialne newsy się chłopu należy), Ełek i Delcio. Oprócz nich w specjalnym odcinku „Inni” będą... inni. (np. ktoś niewymieniony powyżej).
Uprzedzając pytania o jedną z osób postanowiliśmy jako biurokraci, by młodzież nie brała złego przykładu i wykluczyliśmy z towarzystwa wszystkie osoby hostujące publicznie opowiadania erotyczne dla otyłych.

Pozdrówki, czekamy na Wasze propozycje. Emdeggergadajka 23:18, paź 13, 2011 (UTC)

Hmmm... A dlaczego brakuje tutaj Szoferki Ikarusa i Risena. Ptok jest, do dlaczego nie Risen? Bo Panicz bentoniczny cnotliwy nie był... Ale szoferki zapomnieć? Bardziej poważnie, sugeruję żeby notki były tylko o działalności na Nonsensopedii. Nie chcę by zarzucano nam hipokryzję. Jeśli ktoś został obrażony, moją wypowiedzią z góry przepraszam. 禅.氮. 08:24, paź 14, 2011 (UTC)
Szoferki nie ma, gdyż przekrojowo Jej artykuły obecnie prezentują się za słabo i w przeciwieństwie do dzieła AVFa, nie obroniły się, sporo poleciało w tym czasie. Nie zapominamy o takich jak nasza legenda i Pierwsza Kierowniczka, dlatego też w odcinku „inni” na pewno znalazłoby się dla niej miejsce. Risen to inna sprawa, na razie doszliśmy do wniosku, że mimo wszystko nie, choć jest to jakaś zagwozdka. Obok świetnych artykułów są też przykłady – naszym zdaniem – ewidentnych skuch (np. Romet, Poemat przy pomocy P), a my chcieliśmy dać tych którzy nie tylko napisali sporo dobrych dzieł, ale pisali równo. No i Risen to z całym szacunkiem dla jego twórczości na pewno nie Ptok. On też spokojnie zmieści się w kategorii „inni”.
Co do notek, nie będzie tego o czym nie było o kimś wiadomo za jego zgodą i wolą w czasie jego pobytu na Nonsensopedii i czego nie powiedziałby innym użytkownikom, zawarowując to „Nie podawać dalej”. Czytelnicy często i tak tych podstawowych informacji nie znają, o ile w ogóle, ja absolutnie problemu nie widzę. Emdeggergadajka 09:02, paź 14, 2011 (UTC)
Wymienione wcześniej przez Emdeggera 7 pisarzy faktycznie, jest dobrym wyborem. Inni to będzie dobre miejsce na niewymienionych wyżej, ale też na nowych użytkowników, nowi userzy też nieźle piszą, nie tak żeby stawiać ich jako legendy, ale by czytelnicy ich rozpoznali.
Notki powinny zawierać np. czemu przyszedł, czemu pisał, czym się wzorował, nie należy wywlekać brudów przy takim, całkiem miłym, evencie.
Taka uwaga co do przebudowy głównej, często może być problem z wybraniem najlepszego dzieła. Jeśli autor ma wiele bardzo dobrych, często medalowych, dzieł, w rubryczce po ANM'ie mogą losowo przewijać się twory autora, a w przypadku dużej godnych liczby artykułów w ogóle, lista w promowanych też może być losowa.
Jeżeli projekt wypali, czemu by nie zrobić „Weekend z grafikami”? Mordka.png Faller 07:56, paź 15, 2011 (UTC)

Zasugeruję wygląd strony głównej (czyli dokładnie to, co powyżej):

  • Hasło na dziś: Notka o autorze.
  • Witamy na Nonsensopedii!: Zostaje.
  • Utwórz artykuł: Zostaje.
  • Święto na dziś: „Weekend z pisarzami” (A pod spodem wydarzenia tak jak zawsze).
  • Artykuł na medal: Najlepsze dzieło danego autora.
  • NonNews: Specjalny odcinek: „Inni”.
  • Grafika na medal: Hmmm... Zastanawiające! Może by tak te rysunki od FanaZarabistejNonGry?
  • Ankieta: Powinno się dać coś typu „Które dzieło autora tego i tego jest Twoim zdaniem najlepsze?” Odpowiedziami byłyby wszystkie jego dzieła (a jak był naprawdę twórczy, to tylko niektóre).
  • Czy wiesz, że: Ciekawostki o danym autorze.
  • Promowane artykuły: Inne dzieła danego autora.

Pozdrawiam Andrzej 1 9 18:21, lis 14, 2011 (UTC)

To będzie trochę inaczej. W miejsce ANM będzie generowany losowo ANM danego autora z liczby 4 najlepszych artykułów w (wypadkowa opinii samego zainteresowanego i opinii nt. danego artykułu, arbitralnie w przypadku AVFa i Ełka, inaczej się nie dało, mam nadzieję, że wybór, który robiliśmy z Terrapodianem jakiś czas temu przypadnie Wam do gustu). Pierwszych 5 szablonów jest już zrobionych, Del jeszcze nie był pytany o wybór swoich artykułów, Terrapodian jeszcze nie zdecydował.

Czemu nie wszystkie? Uznaliśmy, że cztery to w miarę rozsądna liczba, a najlepszy w tym wypadku jest określeniem bardzo względnym. Poza tym do innych dzieł danego autora można przecież dać artykuły, których nie objął szablon. W szablonach są dzieła, które nie zawsze były w pełni autorskie (Engrish napisał w połowie Alchemik, Trzeźwość w połowie napisałem ja, w Hipsterze jest sporo tekstu Wasyla), ale w przypadku współautorstwa drugi pisarz także zostanie podany (zapewne w notce, bo tam będzie o tym, co czytelnik dostaje).

Wyjątkiem jest szablon Innych. Powstanie, ale ponieważ jest już tu bardzo dużo ANM do wyboru, myślę że będzie lepiej, jeśli zdecydujemy o zawartości szablonu na ircu lub tu (możecie wpisać dowolne 4 ANM, najlepiej jeśli byłyby autorstwa Szoferki, Jerry'ego lub Risena, ale nie jest to konieczne). Nie wiem, w jakiej kolejności będą prezentowani poszczególni autorzy (choć chciałbym by otwierał/zamykał AVF z racji LŻ/Ptok (Ksiądz), bo chyba w świadomości Nonsensopedystów najbardziej się przebili, taka klamra konceptualna). To na razie tyle. Emdeggergadajka 11:50, lis 24, 2011 (UTC)

PS Z góry odpowiadam w razie pytań o Ptoka. Wybór był z nim konsultowany.

Kiedy będzie weekend z pisarzami? Andrzej 1 9 18:18, gru 22, 2011 (UTC)