Furry

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Praojciec Furry
Ten cały artykuł to jakiś absurd! Zwyczajne stereotypy! Nie słuchajcie ich!
Przeciętny Furry o tym artykule
I purr, therefore I am.
Furry o sobie

Furry (ang. Mężczyzna Futrzasty) – nazwa sekty skupiającej dziwaków i psychicznie chorych wszelkiej maści (dosłownie, oni myślą, że mają futro), którzy spotykają się, liżą po twarzy i polują na ludzi. W ich języku jest tylko jedno słowo Yiff oznaczający sprośne rzeczy, które są podstawą ich kultu. Uważają się za Fandom ale w przeciwieństwie do fanów i hobbystów im po prostu zdaje się, że są zwierzętami i próbują się do nich upodobnić. Założycielem Furry był Karol Darwin, który jako pierwszy powiedział, że pochodzi od małpy i jest jej wersją antro.

Rodzaje Furry

A teraz dzieciaczki pędzić do szkoły jak was pan Bóg stworzył!
  • Antropomorficzne (Antro) – wersja futrzaka, która właściwie jest włochatym, ogoniastym człowiekiem. Marzeniem każdego furry jest aby w toku ewolucji zwierzęta przybrały kształt Antropomorficzny i zniszczyły ludzką cywilizację.
  • Nieantropomorficzne (Non-antro) – podobno ludzie nieinteresujący się furry często mylą ten rodzaj z niemorficznym ale nikt oprócz osób zainteresowanych nie wie czym jest ta cała morficzność.
  • Niemorficzne (Nonmorphic) – to coś jak z Króla Lwa, że zwykłe zwierzaki gadają i mają własną osobowość. Oprócz tego, że upodobali sobie tę formę twórcy kreskówek niemorficzne futrzaki nie cieszą się w fandomie zbytnią popularnością bo wszyscy chcą mieć przeciwstawny kciuk do samowystarczalnego Yiffania się.

Fursona

Furry wymyślili sobie, że muszą mieć drugą (lub trzecią i setną) osobowość futrzaka, którą się będą posługiwać w fandomie oraz, którą będą rysować. Większość furson to dumne lwy, cool – buntowniczo – cfaniakowate liski, hardkorowe wilkołaki, złowieszcze smoki i demony. Rzadziej występują fursony makrofili czyli takie wielgachne gigantyczne minotaury jak ktoś się chce dowartościować bo ma małego. Jeszcze rzadziej występują mikrofile i nie wiadomo kto nim w ogóle zostaje ale najpewniej jacyś masochiści, którzy lubią być poniżani.

Fursuity

Zamieszki, które wybuchły na KonFURencji w stanie Kalifornia

Fursuity to kolejny sposób na pokazanie, jak bardzo jest się furry. Jest to strój przypominający twoją fursonę uszyty z pluszu i innych futropodobnych materiałów (ale nie z prawdziwego futra, nie wolno krzywdzić zwierząt!). Nawet tacy idioci jak furry boją się na co dzień chodzić w fursuitach więc wymyślili, że będą w nich się spotkać na mitingach zwanych KonFURencjami. Najwięcej KonFURencji odbywa się latem.

Zboczenia

Zboczenia, czyli o Yiffie czas zacząć. Yiff jest ciemną stroną furry, którą futrzaki starają się ukryć przed światem. Większość z nich bowiem, jeżeli nie wszyscy, lubuje się w oglądaniu oraz praktykowaniu nekrofilii, pedofilii i przede wszystkim zoofilii. Poza tym jak ktoś ma talent to rysuje futrzaki geje, lesbijki i masochistów w różnych nieprzyzwoitych aktach, pokazując tym samym swoje chore wyobrażenia na temat ten tego nazywając je Yiffnymi artami. Jeżeli dobrze się wsłuchać, z wypowiedzi furry wręcz emanuje chore zafascynowanie nieprzyzwoitością. Mówi się, że kto raz się do nich przyłączy zostaje spaczony do końca życia.

Galeria