Głowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „21:57, 12 lip 2018” przez „DasBott (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kartoflany łeb
Co dwie głowy to nie jedna!
Optymista o Czarnobylu
Głowa boli, dupa rośnie!
Powiedzonko
Napisz to z głowy, czyli z niczego.
Nauczyciel do ucznia o głowie

Głowa (slang med. kable w puszce, slang wiejski głewa, ang. head) – narzędzie do przetrzymywania mózgu[1] i narządów zmysłów. Bywa używane jako cel dla pocisków sodowych. W średniowieczu i wczesnej nowożytności popularne było ich kolekcjonowanie. Sport głównie rozwinął się w czasach Rewolucji Francuskiej jako alternatywa dla palenia czarownic, które było zbyt drogie dla plebsu. Według bokserów jest uznawana za niepotrzebny narząd, gdyż tylko ułatwia przeciwnikowi nokaut. Niektórzy ludzie uskuteczniają zakupy w Tesco poprzez położenie tego narządu na wagę elektryczną z naciśnięciem przycisku „burak”. To działa.

Zawartość typowej głowy[edytuj]Strohballen.gifOlej do głowy[edytuj]

Olejarka do głowy

Głowa jak wszystkie silniki potrzebuje paliwa aby sprawnie funkcjonować. Najlepszym paliwem wykorzystywanym do tego celu jest olej rzepakowy rektyfikowany[2], który służy nie tylko jako materiał pędny ale także jako materiał poślizgowy [3].

Należy zaznaczyć, że to nowoczesne paliwo należy jednocześnie do grona biopaliw, szybko ulega samoistnej biodegradacji i jest zalecane przez Unię Europejską. W obecnej sytuacji, przy gwałtownym wzroście cen ropy, nie wydaje się słusznym aby zastępować je kopalnymi paliwami ropopochodnymi. Tym bardziej, że prawdopodobieństwo rozruchów, blokad i wysypywania rzepaku na tory jest w takim przypadku więcej niż pewne.

Poziom oleju w głowie należy oczywiście co jakiś czas uzupełniać. Jest na to kilka wypróbowanych sposobów. Jednak najbardziej wydajną metodą wydaje się użycie specjalnej olejarki od głowy[4].

Sprawa jest poważna – zbyt niski poziom oleju w głowie może prowadzić do nieodwracalnej głupoty i głębokiego zidiocenia a w rezultacie również do śmierci.

Dwie głowy – choć wyglądają szpanersko, oznaczają dwukrotnie wyższe zapotrzebowanie na olej

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. O ile jest się jego posiadaczem, co występuje niestety rzadko
  2. Twierdzenia Pana Imć Zagłoby co do wyższości oleju konopnego nad słonecznikowym a tym bardziej rzepakowym nie zostały potwierdzone w praktyce
  3. do swobodnego ślizgania się właściciela głowy po temacie w przypadku zadawania mu niewygodnych pytań
  4. Sposób opatentowany, osobiście sprawdzony i polecany przez Pana Zbycha