Grand Theft Auto: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M
Linia 61: Linia 61:
 
*'''Grand Theft Auto: Spingfield''' - Telewizor i dekoder cyfry +.
 
*'''Grand Theft Auto: Spingfield''' - Telewizor i dekoder cyfry +.
 
* '''Grand Theft Scrachty: Blood island''' - Jak wyżej.
 
* '''Grand Theft Scrachty: Blood island''' - Jak wyżej.
* '''Grand Theft Auto: Gdynia City'''-Ta część rozgrywa się w Gdynii.Naszym zadaniem jest chodzenie po bulwarze i kąpaniu się w brudnym morzu.
 
  
 
==Uzależnienie==
 
==Uzależnienie==

Wersja z 21:39, 18 maj 2010

Disambug.svg Ten artykuł dotyczy serii gier komputerowych. Zobacz też pierwsza część serii.
GTA IV już na Pegasusie!
Nowe GTA, w roli głównej: Hardkor
GTA Warsaw
Simpsonowie biją wszystko..
pff..

Grand Theft Auto (znane także jako GTA, GieTeA oraz TaBrutalnaGraPoKtórejDzieciMordują chociaż według mnie ta gra powinna nosić tytuł "Zabili Go i Uciekł") – pełna humoru seria gier logicznych. Powszechnie znane są jej aspekty kształcące jak i wartości, które wnosi do życia młodych ludzi. Została niesłusznie sklasyfikowana do kategorii +18 lat, przy czym można jednak to ograniczenie ominąć kupując grę za trzy dyszki na bazarze od Zdzicha.

Cele gry

W grze zostajemy dobrym człowiekiem, który za życiowy cel postawił sobie pomagać społeczeństwu likwidując złych ludzi, jakimi są oczywiście policjanci. Warto dodać, że robimy to w sposób humanitarny, gdyż ofiara po serii z broni palnej przypuszczalnie nic nie czuje. Dodatkowo wykonujemy misję, ten jednak aspekt jest zupełnie niepotrzebny, bo kto chciałby wykonywać durne zadania, gdy można walnąć paru policjantom w łeb. Są też panienki bez domu, które chodzą po ulicach, więc trzeba jedną zabrać ze sobą, zapłacić troszkę, żeby panience nie było smutno i żeby miała ciepełko. I długą.... przyjemność. ;)

Dane techniczne

Twórcą gry jest japońskie studio z siedzibą w Emiratach Arabskich - Rokstar Gejs. Znani są oni ze swoich produkcji, które zawsze uznawane były za świetną rozrywkę dla umysłu ( przykładem może być zręcznościowa gra - Manhunt). Gra obsługuje wszystkie wersje najnowszych Durex Szejderów oraz wymaga monitora 3D, przy czym uruchamia się nawet na Pegazusie. Gra została wzbogacona o system Ełforia zakupiony za dwie dyszki na jarmarku ełropa. Daje on fhajoffskie efekty rozjeżdzania, upadania, łapania równowagi bohatera. Naprawdę dobry kawał szitu. W Gta Warsaw policja w ogóle nie reaguje.

Cena detaliczna poszczególnych części waha się od 20 zł do 1 flaszki, z uznaniem poprawki, iż kupujemy u Zdzicha.

Różne odsłony

 • GTA I i dodatki – pierwsza gra z serii GTA w której steruje sie zlepkiem pikseli. Gra polega na eliminowaniu złych niebieskich pikseli znanych jako policja. Gdy wybijemy ich już dostatecznie dużo i ukradniemy dużo czegoś co ma przypominać auta, dostajemy dostęp do innych miast i tak w kółko.
 • GTA II – druga odsłona serii GTA w której steruje sie trochę ładniejszym zlepkiem pikseli. Gra polega na eliminowaniu złych niebieskich pikseli znanych jako policja. Gdy wybijemy ich już dostatecznie dużo i ukradniemy dużo czegoś co ma przypominać auta, dostajemy dostęp do innych miast i tak w kółko.
 • GTA III – pierwsze GTA przedstawione w 3D, dzięki czemu w realnym świecie jeszcze bardziej możemy sobie wyobrazić sposoby na „czynienie dobra”, niekoniecznie dla społeczeństwa.Możemy się też dowiedzieć czy gonimy murzynem czy wielkim białym murzynem.
 • GTA Szajs Siti – drugie GTA w pełnym 3D. Jak zwykle musimy mordować złych policjantów. W tej części Tomi Wersetti i Lans Wans chcą zdobyć 10 ton Kubusia dla Sonego Forelego. Ale walić fabułę. Ważne, że se możesz zlać dupę policji.
 • GTA San Andreas – kolejna odsłona gry edukacyjnej w trójwymiarze. Tym razem chodzimy po mapie tró-gangsta czarnym * bohaterem imieniem Karl Dżonson (zupełnie jak oliwka dla dzieci), pseudonim Sidżej, który uważa się za prawdziwego mafiozo. Przełomem w tej części jest to, że oprócz tych złych niebieskich zabijamy tych złych czarnych z innych band.A policjanci to parodia klonów James'a Bond'a.
 • GTA Advance – GTA na GameBoya. Główny bohater, Mike, chce uciec z LC i przez całą grę zbiera mamonę na pociąg do Wąchocka.
 • GTA Liberty City Stories - Odsłona na przenośną konsolę PSP, Charakteryzuje się grafiką 3d (takie bardzo ładne pixele) oraz nowymi sposobami czynienia dobra. Policjanci umierają po około 6 headshotach.
 • GTA IV - niedawno wyszlo na Pieca. W tej części Figo Bielik przyjeżdża do swojego Kozina, Romana Bielika, aby zasmakować Amerikan Drim. Jednak to co mówił Kozin, to nieprawda, bo ma w domu grzyba i syfa. W tej części mamy realizm, gdy Figo wypadnie z helikoptera, realistycznie spada, a gdy spadnie ekran robi się czarno biały. Chodzimy po Liberi Siti, zaczynamy w dzielnicy Pruker. Sytuacja zmienia się, gdy Kozin ginie. Figo zabija Flada, Pakjego, i innych. "Gra" cechuje się "dużym" realizmem. Przykład: obok rozpadającego się złoma z lat 50-tych spotkać można Ferrari.
 • GTA Chinatown Wars – pierwsze GTA na DS'a. W tej części wcielamy się w jakiegoś żółtka, który wiadomo - pali (bynajmniej nie papierosy oraz w piecu), gwałci i zabija.
 • GTA:Dublin City – elitarna wersja tylko-dla-polityków Unii Europejskiej. Fabuła gry rozgrywa się w Dublinie, stolicy Irlandii a głównym celem jest doprowadzenie do wygrania referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego.
 • Grand Theft Auto Warsaw - Długo oczekiwana część kultowej serii GTA. Tym razem gracze byli bardzo zaskoczeni, ponieważ gra została wydana na Pegazusa, akcja rozgrywa się w Polsce, w latach 70, i jest to pierwsza część wydana w grafice 4D. Gramy uchodźcą z Pakistanu który ma za zadanie zabijać milicjantów i kraść samochody. Gra cechuje się rekordową popularością (do dziś sprzedano ok. 500.000.000 sztuk).
 • Grand Theft Auto : Zabrze City - odsłona gry prezentująca niesamowite walory wirtualnej rozrywki, które zostały po raz pierwszy w historii PRL-u wykorzystane jak np. grafika 4,5D czy możliwość grania na desce klozetowej. Głównymi zaletami tej gry jest możliwość nauki fizyki on-lajn, stworzenie wraz ze Zdzichem nowego gangu czy też niespotykana dotąd możliwość gry na fujarce. Akcja dzieje się w Zabrzu na południu Polski w latach 80, jesteś uchodźcą z RFN, który ma za zadanie pozbyć się kibiców, milicji oraz stać 3 godziny w kolejce po chleb.
 • Grand Theft Traktor : Bystrzejowice City - nowa odsłona gry dająca graczowi możliwość wczucia się w rolę wiejskiego mafioza. Fabuła polega na likwidowaniu i okradaniu rolniczków (eng. farmerów). Mamy zlecenie na kradzież 15 traktorów, dystrybutora ze poBLISKIEJ stacji, 20 cepów, 300 ton ziemniaków i kombajna.
 • Grand Theft Auto: Lego city - Tym razem chodzimy ludkiem z lego
 • Grand Theft Auto: Spingfield - Jesteś Snake'm, musisz obrabować wszystkie sklepy w mieście aby wydostać kumpla z paki, a następnie obrabować z nim bank. Ciężko się zorientować czy gra jest 3D, czy 2D, ale wygląda nieźle.
 • Grand Theft Scrachty: Blood island - Dodatek do powyższego, możesz "wejść" do telewizora, i grać jako pocharatek i zdrapka w kreskówce.

Wymagania

 • GTA I - yCPU 80486 40 Mhz, MS-DOS 6.22, monitor monochromatyczny, dysk twardy niekoniecznie, wystarczy stacja 5,25", RAM 8MB, PC speaker.
 • GTA II - CPU Pentium MMX 166 Mhz, Windows 95 Alpha pre-relase, monitor zalecany, karta graficzna Hercules 40 lini, dysk twardy 2mb, RAM 16mb, PC Speaker Advanced.
 • GTA III - CPU Pentium III, 500 Mhz, Rockstar OS 0.1 Beta, monitor konieczny, dysk twardy 2100mb, RAM 128mb, napęd optyczny x2, dowolny system dźwiękowy.
 • GTA San Andreas - CPU 0,000000006 Ghz - na trochę słabszym też pójdzie, Windows 95, 98, 2000, XP, Viśta-wio, Seven, Osiem i nowsze, Monitor - może być Rubin, zalecany ekran marki Daewoo, dysk twardy: do uruchomienia - 4GB, do grania 7MB, do instalowania modów - od 125GB do 700TB, karta grafiki: do gry - jakaś, do modów - GeForce 1, RAM - a po co to komu?, napęd optyczny x3,7, słuchawki, ewentualnie głośniki (byle nie stereo!)
 • GTA IV - CPU PowerPC quad-G5, OS: Windows Seven, Monitor lcd min. 32 cale, crt ulegają natychmiastowej implozji, HDD: SCSI 1TB RAID, RAM: 8GB DDR4, karta GFX: CrossFire 4x ATi Radeon HD 4870X2 2GB<, audio 9.1 channel wystarczy: Intel Core i7-666 SATAN EDITION 6.66GHz, RAM: 16GB DDR4, karta GFX: CrossFire 2,5x Radeon HD5970 2GB DDR5, audio 9.1,25 channel ONLY (tj. ONL(E)Y, czyli tylko) STUNNERS EDITION
 • GTA V - Przewidywane wymagania systemowe: Bezpośrednie podłączenie do mózgu (silnik gry prawdopodobnie będzie oparty na tym z gry „Ludzki żywot”), rozbudowany HDR rendering i jeszcze bardziej realistyczna fizyka. Plotki głoszą, że dostęp do gry GTA V uzyskać będzie można jedynie po przejściu gry „Ludzki Żywot”.
 • GTA Warsaw - do uruchomienia wystarczy Tibia (i oczywiście Pegasus oraz Rubin).
 • GTA Zabrze City - do uruchomienia wystarczy PoloStejszyn 3 i bochenek chleba.
 • GTT Bystrzejowice City - potrzebujemy : kalkulator (z funkcją dodawania).
 • Grand Theft Auto: Spingfield - Telewizor i dekoder cyfry +.
 • Grand Theft Scrachty: Blood island - Jak wyżej.

Uzależnienie

Możesz czuć się uzależniony, gdy:

 • Uderzenie w radiowóz jest przez policję tak samo ścigane jak zabicie 10 cywili z broni palnej.
 • Jeśli ktoś (poza Tobą) w grze uderzy w radiowóz, policja wysiada i zabija go z broni palnej.
 • Godzina mija u ciebie w minutę.
 • Będziesz miał sklejone palce u dłoni a i tak będziesz mógł strzelać z pistoletu.
 • Do domu przychodzisz tylko po to, by zapisać grę.
 • Wsiadłeś do samochodu i walnąwszy w pierwsze napotkane drzewo tłumaczyłeś sobie, że masz za słaby Driving Skill.
 • Zamiast zawołać kumpla, celujesz mu w łeb z pistoletu i naciskasz G.
 • Jeśli nie dajesz rady bez kodów, szukasz klawiatury by takowy wpisać.
 • Co 8 człowiek spotkany na ulicy wygląda tak samo.
 • Często pożyczasz samochody z ulicy lub z parkingu i odpalasz je bez kluczyków.
 • Gdy masz wypadek na motorze nawet przy dużej prędkości to i tak nie skończysz na wózku inwalidzkim.
 • Jeżeli nie musisz mrugać oczami przez całe życie
 • Lecisz do szkoły lub pracy jetpackiem.
 • Możesz zmieniać swój kolor skóry edytując plik player.jpg w folderze skins
 • Jesteś napakowany niczym Mariusz po 3 dniach treningów.
 • Nosisz przy sobie bardzo dużą mapę okolicy.
 • Po wpisaniu odpowiedniego kodu potrafisz skakać na wysokość 3 metrów
 • W miejscu, do którego zmierzasz widzisz czerwony krąg.
 • Nie odczuwasz potrzeb fizjologiczych
 • Umiesz zjeść w 5 sekund pizzę lub sałatkę.
 • Przedmioty które chcesz podnieść kręcą się wokół własnej osi.
 • Nie myjesz się, a i tak jesteś czysty.
 • Nie zatrzymujesz się na światłach i potrącasz każdego, kto przechodzi przez jezdnię.
 • Twoje auto, za każdym razem gdy jest poobijane, wygląda tak samo.
 • Kupujesz broń w sklepie nawet jeśli nie masz na nią pozwolenia.
 • W każdym domu natrafiasz na garderobę i takie same ciuchy w każdej.
 • Masz dzienny limit na ćwiczenia.
 • Wyciągasz broń znikąd.
 • Jeśli popełniasz przestępstwo pokazuje ci się wanted level (poziom ścigania)[gwiazdki]
 • Kupujesz dom stojąc przed nim i wciskając tab.
 • Jest szansa, że jak walniesz kwiatkiem w dystrybutor paliwa to wybuchnie.
 • Kiedy chcesz się dostać na drugi koniec miasta próbujesz wpisać kod na hydrę albo jetpacka.
 • Kiedy widzisz 3 osoby ubrane na fioletowo strzelasz do nich i dziwisz się, czemu nie rozpoczął się gang war.
 • Kiedy skaczesz ze spadochronem dziwisz się że nie pokazuje się napis „open your parachute” (otwórz swój spadochron).
 • Szukasz po mieście podków, zdjęć do zrobienia i tagów a po całym świecie ostryg.
 • Uważasz, że wszystkie miasta na świecie leżą na wyspach.
 • Dziwisz się, że gdy dachujesz, to twój samochód się nie pali, ale ty wylatujesz z samochodu.
 • Musisz wchodzić i wychodzić kilka razy z garderoby aby ubrać się.
 • Rozmawiasz przez telefon tylko gdy ktoś do Ciebie zadzwoni.
 • Wszyscy policjanci są identyczni.
 • Zastanawiasz się, dlaczego do twojej kieszeni wchodzi najwyżej pistolet, przecież normalnie mieściłeś tam arsenał mniejszej armii.
 • Widząc kładkę wjeżdżasz na nią, licząc choćby na małego stunta.
 • Kupujesz piwo koledze, licząc na większy respekt.
 • Gdy wjeżdżasz samochodem (poobijanym lub palącym) do garażu po minucie wygląda jak z salonu samochodowego.
 • Kiedy przechodzisz koło budki telefonicznej(która dzwoni), odbierasz ją, i ktoś daje ci misje.
 • Kiedy za pomocą komórki, powodujesz że pojawia się helikopter i cokolwiek.
 • Strzelasz ze strzelby dwa razy do samochodu, żeby wybuchł.
 • Kiedy ktoś coś mówi do ciebie, wpisujesz Y lub N.
 • Nie chodzisz do szkoły i nie płacisz rachunków.
 • Myślisz, że zawsze hot dog kosztuję $1.
 • Nawet jeśli jesteś tam,gdzie płaci się PLN lub w euro
 • Prosisz o sprunka w sklepie.
 • Myślisz, że jak wejdziesz do wody, to zginiesz.
 • Myśląc, że dom wygląda inaczej w wewnątrz, żeby nie pasował do budowy zewnątrz.
 • Zawsze zabijasz dilerów, bo dostaniesz $3000
 • Za darmo grasz w gry w sklepach
 • Radio którego słuchasz puszcza te same kawałki w kółko.
 • Nie mówisz nic aż do końca życia.
 • Każdy twój dom ma takie same wnętrze.
 • Myślisz, że Drzwi od wewnątrz wyglądają inaczej niż na zewnątrz.
 • Masz 6 dziewczyn, ukrywasz że masz inną niż tą jedna i tylko chodzisz z nimi na randki (bez ślubu)
 • Po 50% znajomości z dziewczyną ona wpuszcza cię do domu.
 • Żywisz się tylko w fast-foodach.
 • Umiesz jeździć samochodem czy motorem, sterować samolot lub śmigłowiec i kierować motorówką, nie mając nawet karty rowerowej.
 • Gdy jesteś poszukiwany, wszyscy policjanci od razu Cię rozpoznają.
 • Potrafisz wybudować budynek w kilka godzin.
 • Swoich rodziców albo nauczycieli uważasz za zleceniodawców.
 • Kiedy widzisz jakiś nowy samochód sądzisz że zainstalowałeś mod.
 • Zawsze masz przy sobie pieniądze nawet jeśli jest to 5 mln dolarów.
 • Kiedy widzisz jakiś nieczynny most albo tunel myślisz że musisz wykonać kilka misji a wtedy będzie czynne.
 • Nie obawiasz się że złapię Cię policja bo i tak wywalą Ciebie przed komisariat.
 • Gdy nie chcą Cię wpuścić na lotnisko tłumaczysz się że masz maksymalną umiejętność prowadzenia samolotów.
 • Gdy ktoś przyłapał Cię na kradzieży karetki , taksówki, radiowozu lub czołgu to tłumaczysz że musisz wykonać dodatkowe misje.
 • Umawiasz się z dziewczynami na „gorącą kawę”.
 • Skaczesz z 500 metrów do wody i nic ci się nie dzieje.
 • Gdy brakuje ci powietrza pod wodą , wpisujesz kod na nieskończenie powietrza i wszystko jest OK.
 • Gdy kamizelka kuloodporna zużywa się w miarę gdy do ciebie strzelają (a ty krwawisz).
 • Każdy dom jest dla ciebie tylko przeszkodą.
 • Możesz startować samolotem z podwórka.
 • Zamiast kluczyka używasz tylko żółtego trójkąta by otwierać drzwi.
 • Jeśli popełnisz samobójstwo budzisz się przed szpitalem z pełnym życiem.
 • Domy są tak solidne, że bazooka nie pomoże.
 • Nigdy nie jesteś śpiący,a łóżko masz w domu tylko dla ozdoby.
 • Kiedy chcesz zabić człowieka na miejscu, strzelając mu kilka razy w rękę z pistoletu.
 • Kiedy myślisz, że wyjdziesz z więzienia za opłatą, pomimo zabicia kilkuset ludzi i policjantów.
 • Skaczesz z największych budynków w okolicy z myślą że i tak przeżyjesz.
 • Bazookę oraz inne duże bronie trzymasz w kieszeni.
 • Skaczesz po dachach z myślą, że dostaniesz pieniądze za skok.
 • Dziwisz się, że garaż ci się nie otwiera automatycznie, gdy chcesz do niego wjechać samochodem lub innym pojazdem.
 • Po znalezieniu dobrej firmy, przemalowanie samochodu trwa kilka sekund.
 • Zabijasz swojego kolegę myśląc, że i tak będziesz mógł wrócić do niego po misję i nic się nie stanie
 • Jadąc samochodem w nocy czekasz na pojawienie się napisu: ,,Do you wanna good time, honey"
 • Rozbijasz auto i wracasz do domu, odstawiasz je do garażu i na następny dzień dziwisz się, że nie jest naprawione i przemalowane.
 • Jesteś w stanie zabić połowę policjantów w stanie, mając do dyspozycji jedynie kałacha.
 • To, że robisz misje policyjne, wcale nie znaczy, że policja za zabijanie "podejrzanych" nie będzie Cię ścigać.
 • Policja za najlepszy sposób "uspokajania" "podejrzanych" uważa zabicie tychże.
 • Za wyciągnięcie gaśnicy czy sprayu na komisariacie policji dostajesz "Two star wanted level"
 • Strażacy gaszą wszystkie pożary podjeżdżając Firetruckiem i polewając je wodą.
 • Medycy leczą każdego klękając obok niego i robiąc mu masaż serca.