Joanna (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Joanna – (pol. Jo ANNA , ang. Jo TYŻ- opcjonalnie Jo too (U2)) imię kobiece nadawane najczęściej młodszej córce. Powstało podczas jednego z pierwszych spisów ludności, gdy jedna z zapytanych wieśniaczek na pytanie: „Jak masz na imię?”, odpowiedziała „Jo Anna” czyli „Ja jestem Anna”.


Charakter

Kobiety o tym imieniu są niezwykle bystre i wszechstronne. . Nade wszystko chcą zabłysnąć w otoczeniu, którego uwagę zwracają głównie swoim językiem,. Potrafią godzinami opowiadać o swoich snach, upodobaniach muzycznych, ulubionych zwierzętach itd. Zwykle pojawiają się w miejscach, w których się ich nie oczekuje, ale i tak na ogół są mile widziane, bo czasem trzeba ubarwić życie, a Joanna do ludzi monotonnych nie należy.

Wygląd zewnętrzny

Joannę łatwo poznać po ubiorze, gdyż jej kolekcja ubrań zawiera:

  • spódnice w czarno-czarne paski – sztuk dwie;
  • sweter w czarno-czerwone paski – sztuk jeden;
  • spodnie w czarno-białe paski – sztuk trzy;
  • koszulkę w czarno-wściekłoróżowe paski – sztuk jeden (prezent od rodziców;
  • skarpetki w czarno-pomarańczowe paski – sztuk pięć;
  • oryginalna bizuteria w różnokolorowe paski – niezliczona;

Ubrania te często łączy ze sobą, tworząc swój niepowtarzalny styl. Czasem zdarza się tak, że nienawidzą różowego- nie mają żadnych różowych ubrań w szafie, no chyba że oczopląsowy różowy pulowerek, którego i tak nie noszą.

Słynne Joanny

Imieniny

Joanna imieniny obchodzi: 2 lutego, 4 lutego, 1 marca, 28 marca, 31 marca, 28 kwietnia, 12 maja, 24 maja, 30 maja, 27 czerwca, 9 lipca, 23 lipca, 8 sierpnia, 17 sierpnia, 21 sierpnia, 24 sierpnia, 26 sierpnia, 9 listopada i 12 grudnia.


Szablon:Stubbiog