Jumpstyle: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (ddddddddd)
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Artur21. Ofiarą rewertu jest Kozak666.)
Linia 6: Linia 6:
  
 
== Taniec ==
 
== Taniec ==
Jest to swoista odmiana neostradowego --[[Użytkownik:Kozak666|Kozak666]] ([[Dyskusja użytkownika:Kozak666|dyskusja]]) 11:09, kwi 3, 2012 (UTC)ADHD. Machanie nogami na zasadzie szybko i byle jak. Wśród leniwych okazów tancerzy przypomina to [[kankan]]a, a wśród tych nadgorliwych – padaczkę. Ewentualnie wyrażający radość taniec ludzi epoki kamienia łupanego/epoki kamienia gładzonego, po schwytaniu wielkiego, grubego zwierzątka dla całej rodziny.
+
Jest to swoista odmiana neostradowego ADHD. Machanie nogami na zasadzie szybko i byle jak. Wśród leniwych okazów tancerzy przypomina to [[kankan]]a, a wśród tych nadgorliwych – padaczkę. Ewentualnie wyrażający radość taniec ludzi epoki kamienia łupanego/epoki kamienia gładzonego, po schwytaniu wielkiego, grubego zwierzątka dla całej rodziny.
  
 
Jest kilka sposobów tańca. Najbardziej widowiskowym jest Team Jump (jak ktoś się wypierdoli to JEST widowisko).  
 
Jest kilka sposobów tańca. Najbardziej widowiskowym jest Team Jump (jak ktoś się wypierdoli to JEST widowisko).  

Wersja z 14:09, 3 kwi 2012

Plik:Right leg.jpg
Pierwszy jumpstyle'owy krok taneczny

Jumpstyle – gatunek muzyczny i taneczny, powstały w Niderlandach i Belgii w latach 90 XX wieku, połączenie wszystkich gatunków techno.

Muzyka

Opiera się głównie na trzech, maksymalnie czterech odcinkach bitu, które nachodzą na siebie, odłamują się, robią przeskok i wyciszają kilkunastokrotnie. Nie ma to słów ani głębszego sensu, ale cieszy widownię, którą są zazwyczaj parkourowi młodzi chłopcy, którzy myślą, że jumpstyle jest najlepszym sposobem na wyrywanie lachonów.

Taniec

Jest to swoista odmiana neostradowego ADHD. Machanie nogami na zasadzie szybko i byle jak. Wśród leniwych okazów tancerzy przypomina to kankana, a wśród tych nadgorliwych – padaczkę. Ewentualnie wyrażający radość taniec ludzi epoki kamienia łupanego/epoki kamienia gładzonego, po schwytaniu wielkiego, grubego zwierzątka dla całej rodziny.

Jest kilka sposobów tańca. Najbardziej widowiskowym jest Team Jump (jak ktoś się wypierdoli to JEST widowisko). Jumpstyle musisz tańczyć w odpowiednich butach, inaczej nie będziesz potrzebował już butów (stwardnieje ci spód stopy albo zrobią ci się takie odciski, że stojąc będziesz się kiwał). Nie tańcz w domu, zwłaszcza jeśli jesteś dość tęgi. Chyba nie chcesz zwisać nogami u sąsiada?


Szablon:Stubmuz Szablon:Stubtan