KP Legia Warszawa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ujednoznacznienie „Legia Warszawa” przekierowuje tutaj. Zobacz też Legia Warszawa (ujednoznacznienie).


Wiiisłaaa, Wiiisłaaa...


Lepiej być pierwszym na wsi, niż drugim w mieście.
Lew Rywin
Co robi kibic Legii po wygranym przez nią mistrzostwie Polski? Wyłącza Football Managera i idzie spać!
Jeden z tekstów o Legii w ustach przeciętnego onetowca
Kto widelcem wojuje, ten od tortu ginie.
Prawda o Miklasie

Klub Piłkarski ITI Legła Warszawa SSA (dawniej CWKS Legia Warszawa) – zespół, który wiele może w polskiej lidze, ale nic nie może poza nią (ta uwaga tyczy się piłkarzy, kibice klubu, jak się okazuje, mogą Cenzura.png wszystko i wszędzie).

Klub o długich tradycjach, starannie pielęgnowanych zarówno przez działaczy jak i (szczególnie) przez kibiców z przeszłością i przyszłością kryminalną, oraz rzeszę słuchaczy Radia Mawryja .

Tradycja wojskowa

Kultywowanie tradycji wojskowej przetrwało do naszych czasów. Za PRLu działacze klubu skutecznie werbowali w szeregi armii najlepszych piłkarzy innych zespołów. Aby ci młodzi wysportowani chłopcy nie gnili bezproduktywnie w koszarach, armia odsyłała ich do Legii, gdzie mogli kontynuować "sportową" karierę, grając przeciwko swoim macierzystym klubom.

Tradycje wojenne kultywują także kibice. W 2007 roku podczas meczu postanowili przyłączyć Litwę do Polski, zaczynając od zajęcia terytorium boiska. Na nic zdały sie protesty UEFA, dopiero groźne pomruki z Brukseli,która przypomniała że Litwa jest członkiem NATO, cofnęły ich na granice. Poza występami za granicą, kibice stołeczni chętnie zajmują się też krajowymi stadionami i okolicznymi ulicami. Trochę kłopotliwa jest dla nich sytuacja, gdy ich drużyna gra akurat u siebie, ale i wtedy mogą pokusić się o jakąś małą rozpierduchę, albo chociaż pożar (podczas przegranego meczu z Widzewem w 1997).

Stosunek kibiców innych klubów do Legii Warszawa

Chłodny jak w Piekle, czasami przechodzący w zdecydowaną przyjaźń (szczególnie Polonia Warszawa). Nieliczne wyjątki, takie jak Pogoń Szczecin, mają stadiony daleko od Warszawy i w związku z tym są trudne do rozwalenia przez Legionistów, więc może to jest powodem nici sympatii, która zawiązała się pomiędzy klubami. Poza tym kibice Legii trzymają sztamę z kibicami Zagłębia Sosnowiec (tzw. "Wspólnota Światła) i Olimpii Elbląg (transporty rybne Wisłą), a im wszystkim razem zdaje się, że przyjaźnią się z ultrasami Juventusu Turyn. Jednak największa przyjaźń łączy ich z Widzewem. Kibice obu klubów uwielbiają się, wystarczy przyjść na mecz Widzew-Legia i zobaczyć jak pięknie się pozdrawiają,

Kupione sukcesy

Mistrzostwa Polski:

  • (8): 1955, 1956, 1969, 1970,1993 (odebrane przez PZPN) 1994, 1995, 2002, 2006

Te lata, w których Legia nie kupiła Mistrzostwa Polski, to wyjeżdżała na szparagi do Niemiec, żeby uzbierać sobie na mecze w następnym sezonie.

Kupiony Puchar Polski:

  • (13): 1955, 1956, 1964, 1966, 1973, 1980, 1981, 1989, 1990, 1994, 1995, 1997, 2008

Sprzedany Puchar Polski:

  • (6): 1952 (rezerwy), 1969, 1972, 1988, 1991, 2004

Brak sukcesów międzynarodowych, co właściciele klubu próbują naprawić umiędzynarodowieniem składu, jak na razie bez efektów.

Ciekawostki

Grupa ITI(TVN, Onet.pl, telewizja N) jest właścicielem Legii, a co za tym idzie, skróty meczów Warszawki trwają zawsze najdłużej i zawsze trwa zacięta dyskusja Piotra Salaka z innymi specami, w tym z warszawskim Dariuszem Tuzimkiem o tym że Legia to i tak jest najzajebistsza. Mało tego, za Salakiem i tym drugim loczkiem z RP w oczy rzuca się "ledwie niedostrzegalny" herb Legii.

Kibice (czyt. chorągiewki i hoolsi) Legii postanowili w sezonie 2007/2008 nie dopingować swojej drużyny, ponieważ wiedzą że ITI zawsze radę da i że bez dopingu drużyna i tak będzie lała wszystkim jak popadnie. Kibice Legii na stadionie często komplementują Mariusza Waltera(min. wytykając jego żydowskie pochodzenie) i jego ITI, że jacy to oni (nie)super. Legia ma wiele przydomków min.Wojskowi(od wojska), Zieloni (od koloru koszulek) i Kurewscy (od piwa)

Kibice

Najpopularniejszym (i za razem "najwierniejszym") kibicem warszawskiej Legii jest były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Dowodem jego bezgranicznej miłości jest, że był aż na jednym meczu Legii. Był to bodajże przegrany Superpuchar Polski z Wisłą Płock 1:2. Gdy padła bramka dla warszawian, premier skakał z radości. Jednak po przegranych wyborach na prezydenta Warszawy i wyjeździe do Londynu na Łazienkowskiej już go nie widziano. Prawdopodobnie jest obecnie kibicem Arsenalu lub Chelsea.

Zdecydowana większość kibiców Legii wspiera swój zespół wspaniałym dopingiem (słynna Żyleta). Niektórzy jednak pokazują swoją solidarność z piłkarzami poprzez wyrywanie i rzucanie krzesełek na boisko (bo nie wzięli ze sobą maskotek), zapalanie rac (oświetlenie na polskich stadionach pozostawia wiele do życzenia), napadanie na innych kibiców (włączają się w ten sposób do akcji propagowania umiejętności obrony przed bandytami na ulicy) oraz śpiewając wulgarne piosenki ( bo Polacy nie gęsi !!)

Kadra

Bramkarze

1.Wojeciech Skaba – nosi numer 1 ale to nic nie znaczy.
12.Kostiantyn Machnowskyj – ruski mafiozo z czeskiego filmu.
82.Jan Mucha – mimo słowackiego pochodzenia, bezbłednie włada j. polskim. Bluzgi na obrońców to jego specjalność.

Obrońcy:

2.Iñaki Descarga – Hiszpan. Zwykle rozkojarzony. W swoim kraju miał ksywę "Spłuczka"
3.Wojciech Szala – zna przepisy piłki nożnej jak własną kieszeń. Nigdy nie dostał kartki.
4.Dickson Choto -wym. Cioto, jakiś murzyn
5.Błażej Augustyn – naikt go nie zna , Nawet trener
0.Artur Jędrzejczyk – cicha REZERWA
11.Tomasz Kiełbowicz – wspaniały zawodnik. Z każdej akcji strzela gole.
17.Przemysław Wysocki – najwyższy zawodnik legii.
23.Piotr Bronowicki – brat Grześka. Marzy o kadrze.
24.Jakub Wawrzyniak – Krzynówek jest przystojniejszy.
25.Jakub Rzeźniczak – na co dzień pracuje w rzeźni.
26.Panče Kumbev – sprząta w szatni.

Pomocnicy

6.Roker Perejro – najlepszy polski zawodnik, Ulubieniec prezydenta. Urodził się w Brazylii...
7.Piotr Giza – Najdroższy zawodnik Legii. Zwali każdą sytuacje. Trzyma rekord najwięcej przestrzelonych rzutów wolnych.
8.Maciej Iwański – kiedyś mistrz polski teraz piłkarz legii.
14.Aleksander Vuković – pół Serb, pół Polak.
16.Ariel Borysiuk – reklamuje proszek Ariel w klubie.
18.Alberto Ortiz Moreno Tito – Nie został kupiony po to by grać, ale by ogrzewać trybuny, obsługiwać kolegów i kibicować Legii.
20.Sebastian Szałachowski – kiedyś grał...
27.Edson – Brazylijczyk. Wcześniej grał w Pogoni...
28.Marcin Smoliński – jego idolem jest Boniek.
30.Martins Ekwueme – gra za worek bananów. Ma na koncie ponad 20 powołań do reprezentacji Nigerii, ale żadnego rozegranego meczu.
31.Maciej Rybus – łowi ryby. Kucharz w zespole.
32.Miroslav Radović – jakiś Serb. Z zawodu kelner

Napastnicy

9.Bartłomiej Grzelak – jak nazwisko wskazuje Grzeje Ławę.
10.Takesure Chinyama – murzyn ze śmiesznym nazwiskiem. Nie wie co znaczy słowo "podaj" więc strzela z każdego miejsca boiska, jak tylko dostanie piłke.
22.Piotr Rocki – niski łysol.
40.Mikel Arruabarrena – ma ciężkie do wymówienia nazwisko. Podobnie jak Tito ma zastępować kibiców Legii kiedy ci nie śpiewają.I czasem wali gruche

Trener

Jan Urban – trener, ktory wszystko ratuje