Kapitan Bomba (postać)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bezcenny uśmiech Kapitana Bomby
Kapitan Bomba ze swoim karabinem
Napierdalać!
Kapitan Bomba na widok kosmity
Tępe chuje!
Kapitan Bomba zwracający się do swoich podwładnych
Kapitan Bomba to kawał przebiegłego sukinsyna...
Kurvinoks o Kapitanie Bombie
Donna mamma es chujoczita
Kapitan Bomba o matce Sułtana Kosmitów
Skurwol ma jad tak silny, że ja pierdolę.
Lekarz o jadzie Skurwola.
Jeeb z dzidy!
C'qrwozaur strzelając z dzidy laserowej.

Kapitan Bomba (właściwie Tytus Bomba) – oficer Gwiezdnej Floty, dowódca legendarnego Orzeła 7. Wraz ze swoimi przydupasami jest największym postrachem wszystkich kosmitów w Galaktyce Kurvix, a nawet w całym wszechświecie. Unicestwia każdego spotkanego kosmitę, bez względu na płeć, wiek i kolor oczu.

Życiorys

Kapitan wiele razy otarł się o śmierć realizując ekstremalnie niebezpieczne misje, zlecane mu najprawdopodobniej przez samego admirała. Zawsze wychodził obronną ręką dzięki ponadprzeciętnemu sprytowi, intelektowi oraz karabinowi. Na koncie Bomby jest wiele znaczących sukcesów dotyczących bezpieczeństwa międzygalaktycznego:

 • Zapierdolenie Lorda Kita K-Ul'a;
 • Odbicie księżniczki Gwiezdnej Republiki z rąk bezwzględnych Kurvinoksów;
 • Zapierdolenie Kutanoida (a sam twierdził, że nie da się go pokonać)
 • Wpisał się do annałów misji badawczych będąc pierwszą osobą, która przepierdoliła się przez granicę wszechświatu i poznała jego tajemnice.
 • W zemście na Sułtanie kosmitów, (za próbę zabicia go poprzez powieszenie) rozpierdolił największy żywy obiekt kosmiczny we wszech świecie. Oczywiście mowa o matce Sułtana kosmitów.

As Gwiezdnej Floty

Jak powszechnie wiadomo, Kapitan Bomba ma odwiecznego wroga wśród żołnierzy Gwiezdnej Floty – jest nim Chorąży Torpeda. Kapitan Bomba od zawsze walczył z Chorążym Torpedą o prym wśród żołnierzy Gwiezdnej Floty. Na każdym kroku ta dwójka rywalizowała ze sobą o to, kto jest najzajebistszy. W końcu ustawili się na solówę na planecie Wpi-zdylia, leżącej na zadupiu wszechświata. Po krótkiej wymianie argumentów Kapitan wykorzystał swój spryt oraz sąsiedztwo granicy wszechświata i wypchnął za nią Torpedę, który natychmiastowo zamienił się w kutasa. Torpeda był zmuszony przyznać wyższość i tytuł Asa Gwiezdnej Floty Bombie.

Rodzina

O rodzinie Kapitana Bomby wiemy bardzo mało. Właściwie tylko tyle, że jego ojcem jest osławiony, legendarny dowódca Orzeła 1 – Generał Lufa. Jego rakieta dawno temu zaginęła podczas jednej z misji i nikt nie wiedział, co się z nim stało. Dopiero Bomba, po wtrąceniu przez Chujewów do chujowego loszku, odnalazł swojego tatę, który został tam uwięziony na długie lata. Co gorsza, zaraz po tym jak zorientował się, że to jego ojciec, Generał Lufa wyzionął ducha i zmarł na śmierć. Wiadomo także, że nie ma siostry. Podczas ostatnich momentów życia Bomby przekonujemy się, że ma niebieskie oczy.

Tępe chuje Podwładni

Ekipa Kapitana Bomby

Kapitanowi Bombie zawsze towarzyszy dwóch oddanych mu żołnierzy, którzy może nawet oddaliby za niego życie. Nieustraszeni, u boku swojego dowódcy walczą z kosmitami o pokój we wszechświecie. Operacyjnie nazywa ich tępymi chujami. Oto oni:

 • Janusz – mały i gruby, raczej nie grzeszy inteligencją. W załodze Orzeła 7 robi jako pilot rakiety, niemniej jednak karabin nie jest mu obcy. Mało co nie stracił życia przedzierając się przez pole minowe, aby wypełnić rozkaz kapitana i przyprowadzić rakietę. Na szczęście skończyło się na strachu i stracie zaledwie jednej ręki.
 • Sebek – chudszy i wyższy od Janusza. Jest typem myśliciela, będącego jednocześnie gadatliwym idiotą. Strzelać chyba też potrafi. Ma siostrę Klaudię, która lubi opierdalać kiełbachy kosmitom.

Kosmici

Kurvinoks Tomek

Są oni nieodłączną częścią życia Kapitana Bomby. Bez nich jego egzystencja nie miałaby sensu. Zabił ich już tak wielu, że nawet Pitagoras nie byłby w stanie tego zliczyć. Poniżej znajdują się ci, z którymi użera się najczęściej:

 • Chujewy – podobno najbardziej rozwinięta rasa kosmitów w całym wszechświecie, posiadają umiejętność przybierania dowolnych kształtów, jednak ich standardową formą jest kutas. Ze względów oczywistych wśród chujewów nie ma osobników płci żeńskiej. Parają się również polityką – kutasenatorowie obradują w Kutasenacie. Posiadają nawet własne święta, czego przykładem jest Święto Dupy, obchodzone w trakcie Chujowych Godów. Podobno w tym czasie ich moszna mieni się kolorami tęczy.
 • Kurvinoksi – podobno równie niebezpieczni, co głupi. Posiadają trzy odbyty, ponieważ srają więcej niż jedzą. Kapitan Bomba miał z nimi niejednokrotnie do czynienia, m.in. musiał odbić z ich rąk księżniczkę Gwiezdnej Republiki, która była jedynie przynętą, mająca zwabić dowódcę Orzeła 7 w pułapkę. Jednym z bardziej rozpoznawalnych Kurvinoksów jest Tomek, choć mają też inne imiona. Chcieli zawrzeć kosmiczny pakt z Beckenbauerem.
 • Skurwol – dość popularny kosmita w galaktyce Kurvix, ekstremalnie niebezpieczny wskutek wyposażenia w ekstremalnie silny jad. Skuteczną bronią przeciwko Skurwolom jest wsadzenie im granatu w dupę, co Bomba stosuje, zresztą nie tylko na nich.
 • Zdupiksy – miejscem ich przebywania jest Mgławica Dupsra. Bardzo niebezpieczne, kilka ich uderzeń może zniszczyć rakietę. Wygląd nie do opisania przez zwykłego śmiertelnika.
 • Kosmita Wpierdol – unikatowy, rzadko spotykany osobnik. Wyglądem przypomina owłosionego żuka gnojarza z czapką urodzinową na głowie i kutasem między nogami. Również uważany za bardzo niebezpiecznego.
 • Wpiździec – podobnie jak Wpierdol, jest rzadkim przypadkiem kosmity. Najprawdopodobniej jest zagrożonym gatunkiem i z tego też względu znajduje się pod ochroną. Uważany za niebezpiecznego, atakuje spod ziemi. Odnotowano, że w wyniku pomylenia Wpiźdźca ze Chujewem, Kapitan Bomba zapierdolił jednego osobnika tej rasy.
 • Dodupyzaury – głupi i niebezpieczni kosmici gustujący w porwaniach naukowców. Dość trudni do opisania. Charakteryzują ich czerwone kły i ciemna skóra. Łatwo ich obrazić.
 • C'qrwozaury – niewielkie, trójoczne istoty z dziwnymi kutasami na głowie (zapewne służące do hipnozy). Mają mordę otwieraną w poziomie. Pochodzą z innej galaktyki i są pod jurysdykcją Papieża, więc mają głęboko w dupach Sułtana Kosmitów. Porywają osobników wszystkich ras wszechświata i zmuszają do niewolniczej pracy w kopalniach torfowych, jak Chorążego Torpedę, który spędził tam pół roku wraz z Januszem (skurwolem) i Michałem (kurvinoksem). C'qrwozaury posługują się hipnozą i dzidami laserowymi.
 • Sułtan Kosmitów – jest szefem wszystkich kosmitów i trzęsie galaktycznym światem. W nagrodę za wzorową posługę obdarowuje swoich podwładnych nieprzebranymi ilościami gówna. Kapitan Bomba obraża jego matkę, jak tylko się z nim spotyka: Donna Mama est chujoczita. Warto zaznaczyć, że matka sułtana kosmitów wygląda jak on sam, tyle, że ma wąsy. Ma tajnego sługę Łukasza.
 • Skurwiwij – jeden z najgroźniejszych kosmitów, ma ze 60 metrów (i to jak jest szczeniakiem). Wygląda jak pojebany. Bomba odnalazł w jego dupie legendarnego Orzeła 1.
 • Kutanoid – najgroźniejszy spośród kosmitów. Ma 2,5 metra wysokości, pancerz z tytanu, co czyni go odpornym na kule z karabinu, a także płytki odbyt, który uniemożliwia wsadzenie karabina w dupę. Trzeba zaznaczyć, że oprócz całkowitej niewrażliwości na broń, umiejętności latania i ogromnej siły, jest hybrydą człowieka i kurvinoksa, przez co nie wącha gówna, co czyni go niepokonanym. Jest to jedyny kosmita, który pokonał Kapitana Bombę w bezpośredniej walce, za co Kapitan wziął odwet w odc. „Powrót Króla” wkładając mu granat w miejsce, które wszyscy uważali za otwór gębowy Kutanoida, a okazało się dupą. Nikt, poza Kapitanem Bombą, nie był w stanie odkryć tej tajemnicy.

Oprócz powyżej wymienionych, przez życie Kapitana Bomby przewinęła się masa innych, pomniejszych kosmitów, jednak nie mieli oni większego wpływu na jego losy. Zazwyczaj kończyli standardowo, jako sałatka nafaszerowana ołowiem.

Działalność badawcza

Załoga Orzeła 7 ma odniosła wielki sukces podczas misji badawczej, która zakładała sprawdzenie, co znajduje się poza granicą wszechświatu. Jest to najprawdopodobniej pierwsza załoga, która przekroczyła tę barierę i poznała odwieczną tajemnicę ludzkości: Otóż po przekroczeniu granicy wszechświata wszystkie tkanki organiczne mutują i przybierają kształt chuja.

Jak później stwierdzili eksperci, był to milowy krok w medycynie. Oprócz tego znakomitego odkrycia, Kapitan Bomba opracował bezpieczny sposób lądowania na słońcu. Dotychczas wszyscy myśleli, że jakiekolwiek zbliżenie się do tej gwiazdy spowoduje spalenie rakiety wraz z załogą. Jednak dowódca Orzeła 7 obalił tą teorię. Wg niego, na słońcu należy lądować w nocy.