Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „19:05, 24 sie 2018” przez „Pepek94 (dyskusja | edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prawdziwe logo KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (znana też jako KRRiT lub Urząd Cenzury i Ograniczenia Wolności Mediów) – jedno z ramion inkwizycji, zajmujące się kontrolowaniem moralności mediów.

Cele

Głównym celem KRRiT jest zapobieganie pojawianiu się w mediach złych wartości, takich jak uczciwość, tolerancja itp. KRRiT pilnuje także, żeby media nie krytykowały wielmożnie nam panujących władców Polski oraz nie puszczały muzyki satanistycznej. W przyszłości, KRRiT ma też całkowicie wyeliminować z telewizji przemoc i seks. Nowym celem jest też ustalanie ekskluzywnych cen niektórych potraw. Jako pierwsza w Europie wprowadziła obowiązek ciągłego zaśmiecania fragmentu ekranu znakami ograniczeń wiekowych, które niczego nie ograniczają, a jedynie rozpraszają w oglądaniu i psują estetykę obrazu telewizyjnego, przez co mamy najgorszy na świecie pseudosystem.

Obecność w Nonsensopedii

KRRiT działa także w Nonsensopedii, głównie przy pomocy cenzury. Artykuł po przejściu KRRiT można rozpoznać po obrazku Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragment.