Lanckorona

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 22:15, 10 gru 2014 autorstwa WikiaBot (dyskusja | edycje) (Updating Video:TITLE links to File:TITLE links)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lanckorona

w herbie użyto łacinhy, każdy szanujący się mieszkaniec Lanckorony jej uży... nadużywa.

Lanckorona - Stolica gminy Lanckorona, niektórzy uznają ją za drugą stolice Polski, zaraz po Krakowie. Metropolia rozciąga się na około 11 km². Mimo, że zerwała stosunki dyplomatyczne z wszystkimi swymi sąsiadami wiecznie jest przez nich oblegana w celu spożycia napojów wyskokowych w ścisłym jej centrum.

Historia

Od zarania dziejów określana Korona Kraju, nie bez powodu swe schadzki mieli tu polscy królowie. Gdzie w zamku na Górze Lanckorońskiej, która osiąga dumne 545 m.n.p.m. omawiali przy winie i winie... znaczy przy ucztach, plany ekspansji imperium Jagiellonów, na pobliskie księstwo oświęcimskie.,

W późniejszych wiekach, miasto zaczęło upadać. (Jeden z wielu negatywnych skutków przeniesienia stolicy do Warszawy). W XVII wieku chętni odwiedzana przez turystów ze Szwecji, którzy również podtrzymywali tradycję spędzania zakrapianych wieczorów w Lanckorońskim zamku. Po pierwszym Rozbiorze Rzeczpospolitej Obojga Narodów znalazła się w granicach cesarstwa Habsburskiego, której władca Franek II nadał herb, który znów potwierdzał dumną nazwę rozrośniętego już megalopolis.

Obecnie podnosi się ona niczym feniks z popiołów (tutejsi wolą mówić: "niczym żul spod ławki"), a obecne władze zapewniają prężny rozwój...

Kultura

Mimo, że wieś nie różni się niczym od przeciętnego miasteczka Polski i tu, i tam bydło po ulicach chodzi wolno. Miejscowość znana z hitu Marka Grechuty, a także chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski, którzy zapewne zgubili się w drodze z Wadowic do Krakowa.

W Lanckoronie nigdy nie brakuje ładnych dziewczyn, prawdopodobnie ma to związek z tym, że oceniający zawsze są po kilku głębszych.

Co roku odbywa się tu huczne wydarzenie anioł w miasteczku, co raczej przypomina wydarzenie cygan w miasteczku, gdyż młodzi ludzie ze skrzydłami na ramionach nawiedzają domy tutejszych mieszkańców.

Mieszkańcy Lanckorny pieszczotliwie określają swoich sąsiadów i tak mieszkańcy:

Jastrzębi - Bobiorze

Kalwarii Zebrzydowskej - Budziory

Skawinek - Grzybiorze


Dzielnie

Rynek - Centrum kulturalne, gdzie młodzi i starzy spotykają się by podtrzymywać dumne tradycję. Co niedziele pali się na nim grill, nikt nie wie po co.

Krakowska - Główna ulica wjazdowa znajduje się na niej wiele budynków służących do gnębienia... Ekhem pomocy obywatelowi.

Działki - Miejsce gdzie ludzie mieszkają i sadzą różne trawy, trawiarstwo jest bardzo rozwinięte w tej części miejscowości.

Bloki - W odróżnieniu od innych szaro-betonowych bloków, lanckorońskie są białe i w sumie to jest główna różnica.

Kopań - Zapomniana przez Boga, a psy szczekają tu d**ą.

Dział - Dumnie nazywana Manhattanem bądź też osiedlem słoneczko. (Tę drugą nazwę zapewne zawdzięcza młodym ludziom, którzy o dziwo na skraju lasu w tylnych siedzeniach samochodu ochocza zapoznają się z tutejszą przyrodą...)

Łaśnica - Dokładna kopia Kopani, z tym że ona jest położona u podnóża Lanckorony przez co jej ludzie są mało oświeceni.

Znani mieszkańcy

Menel, Żul, Bej.

Ekologia

Miejscowość jest bardzo ekologiczna, mieszkańcy oprócz, zajmowania się swoimi roślinkami budują domy przyjazne środowisku. (90% materiałów budowlanych to drewno)

Klimat

Wybitnie zmienny. Zawsze inny niż w otaczających ja miejscowościach, Zawsze jest tu ciepło, mimo, że jest śnieg i ludzie grzeją w mieszkaniach, na polu zawsze jest ciepło, deszcz nie pada tu nigdy, a jeśli wydaje ci się, że pada to jesteś w błędzie, to strażacy z pobliskiej OSP polewają miejscowość wodą, aby zapewnić hołocie... dumnym obywatelom spragnionej wody.

Plik:LANCKORONA - 29.12.2012
Zima bez śniegu? Tutaj to normalne.