Makemake: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Amoniak. Autor wycofanej wersji to 62.21.37.202.)
Linia 2: Linia 2:
  
 
== Nazwa ==
 
== Nazwa ==
Początkowo planetoidę nazwano ''Wielkanocny zajączek''. Prawdopodobnie odkrywcy pomylili daty i nie zauważyli, że [[wielkanoc]] skończyła się 3 dni wcześniej. Ponieważ agenci zajączka zaskarżyli twórców nazwy do sądu, trzeba było szybko wymyślić coś innego. Ostatecznie szamani z plemienia posługującego się językiem hehe wymyślili nazwę „Makemake”.Na czubku Makemake palma odbiła.
+
Początkowo planetoidę nazwano ''Wielkanocny zajączek''. Prawdopodobnie odkrywcy pomylili daty i nie zauważyli, że [[wielkanoc]] skończyła się 3 dni wcześniej. Ponieważ agenci zajączka zaskarżyli twórców nazwy do sądu, trzeba było szybko wymyślić coś innego. Ostatecznie szamani z plemienia posługującego się językiem hehe wymyślili nazwę „Makemake”.
  
 
{{stubkos}}
 
{{stubkos}}
 
{{Planety}}
 
{{Planety}}
 
[[Kategoria:Planety karłowate Układu Słonecznego]]
 
[[Kategoria:Planety karłowate Układu Słonecznego]]

Wersja z 18:58, 15 lis 2009

Makemake – jedna z planet karłowatych, znana ze swej idiotycznej nazwy. Obiekt dysku rozproszonego.

Nazwa

Początkowo planetoidę nazwano Wielkanocny zajączek. Prawdopodobnie odkrywcy pomylili daty i nie zauważyli, że wielkanoc skończyła się 3 dni wcześniej. Ponieważ agenci zajączka zaskarżyli twórców nazwy do sądu, trzeba było szybko wymyślić coś innego. Ostatecznie szamani z plemienia posługującego się językiem hehe wymyślili nazwę „Makemake”.

Szablon:Stubkos Szablon:Planety