Michał (imię)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michał – imię pochodzenia hebrajskiego, o którym powszechnie wiadomo, że jest bardziej dżezi, niż Jerzy, gdyż święty Jerzy tylko smoka zabił, a święty Michał wszystkich aniołów wodzem i patronem.

Nie lubi głośnych imprez, ale jak na złość imieniny obchodzi: 23 stycznia, 10 lutego, 16 lutego, 21 lutego, 2 marca, 14 marca, 6 kwietnia, 10 kwietnia, 4 maja, 8 maja, 14 maja, 23 maja, 14 czerwca, 20 czerwca, 5 lipca, 25 sierpnia, 29 sierpnia, 1 września, 6 września, 29 września i 29 października, czyli prawie codziennie.

Cechy charakteru

Z reguły człowiek dobry, pogodny, inteligentny. Chętnie służy pomocą, ale tylko wtedy, gdy nie trzeba. Lubi dużo myśleć, jednak niewiele z tego myślenia wynika. Sprawia wrażenie nieobecnego, buja w obłokach, nie wie, co się wokół niego dzieje. Nie może znaleźć wspólnoty z otaczającym światem, choć robi to na siłę, pokazując swoją indywidualność.

Miłość

Jedna z nielicznych cech w której jest naprawdę dobry. Zakochuje się nagle i kocha bardzo mocno ale za to krótko. Lubi zazwyczaj dziewczyny spokojne i gadatliwe. Dziewczyny, rzucajcie mu liściki na lekcjach!

Znane Michały