Mieszko II Lambert

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:43, 1 cze 2010 autorstwa 82.160.145.107 (dyskusja) (nowa strona)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | przejdź do następnej wersji → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mieszko II - król Polski, następca swojego ojca Bolusia kasiastego. Dla dobra kraju musiał ozenić się z Niemką, Rychezą. Miał syna Kazia, który został pierwszym polskim facetem od remontów. Jesli chodzi o Miesia, to Gall Anonim był powściągliwy co do opisywania jego rządów: Nie odznaczał sie już tak jak ojciec ani zaletami żywota, ani obyczajów (...). Ale co tam moze mieć do owiedzenia jakiś Anonim, skoro możni uważali króla za fajnego gościa i mądrego zioma.

Rządy

Z innych źródeł niż tylko kronika Galla mozemy wywnioskować, że panowanie króla było bardzo burzliwe. Z początku gościu próbował kontunuować politykę ojczula i zapadał na wschodnie kresy Dojczlandu (Polska napadała na Niemcy! Łał.). Niestety, gnuśny braciszek mieszka, Bezprym, zrobiłse koalicję i sprzymierzył się z niemieckim cesarzem i ruskim księciem. Te dwa gnomy w 1031 roku najechali kraj z dwóch stron (to jeszc ze nic. 900 lat później było podobnie). Król musiał spieprzać. Władzę przejął Bezprym, masakra totalna.

Tryumfalny powrót

Ale Mieszka nie tak łatwo wywalić z gry, oł noł noł noł! Wrócił on w kilka lat później, ale na warunkach Konrada II, cesarza Niemców. Facet pozbawił go korony, a także nacenniejszych w kraju klejnotów, od których zależała ciagłość dynastii. Na szczęście, był Kazek. Jeśli chodzi o Bezpryma, to ktoś mu zrobił kuku i zemrzał Ci on. Natomiast Mieszko kopnął w kalendarz w 1034 r. Nie wiadomo czemu.

Przypuszczenia co do śmierci

Najpopularniejsza teza głosi, że mieszko został zamordowany. Ale to nie koniecznie tak musiało być. Zdaje sie, że wędrując po lesie spostrzegł nagle zombie Bezpryma i walnął na zawał.