Minecraft: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Bartd94. Ofiarą rewertu jest Geniusz01234.)
Linia 159: Linia 159:
 
# Z odrobiny prochu strzelniczego i piasku możesz stworzyć trinitrotoluen (TNT).
 
# Z odrobiny prochu strzelniczego i piasku możesz stworzyć trinitrotoluen (TNT).
 
# Można przejechać z pełną prędkością (ok. 40 km/h) wózkiem górniczym przez zakręt o metrowym promieniu i nie grozi to jego wykolejeniem lub zmiażdżeniem narządów gracza.
 
# Można przejechać z pełną prędkością (ok. 40 km/h) wózkiem górniczym przez zakręt o metrowym promieniu i nie grozi to jego wykolejeniem lub zmiażdżeniem narządów gracza.
# Pomimo, iż świat Minecrafta ma większą powierzchnię od Ziemi<ref>Teoretycznie nieskończenie wielka powierzchnia, w rzeczywistości błędy gry ograniczają świat do 30 000 km w każdą stronę od środka mapy wobec 20 tys. km ziemskiego południka</ref> nie widać żadnych oznak jego zakrzywienia.
+
# Pomimo, iż świat Minecrafta ma większą powierzchnię od Ziemi<ref>Teoretycznie nieskończenie wielka powierzchnia, w rzeczywistości błędy gry ograniczają świat do 32 000 km w każdą stronę od środka mapy wobec 20 tys. km ziemskiego południka</ref> nie widać żadnych oznak jego zakrzywienia.
 
# Można wejść i wyjść z lawy nie umierając.
 
# Można wejść i wyjść z lawy nie umierając.
 
# Do szlifowania diamentów używa się kilofa.
 
# Do szlifowania diamentów używa się kilofa.

Wersja z 20:35, 8 cze 2012

Przepis w Minecrafcie na Nokię 3310

[[Video:Minecraft Nutshell|250px|right|thumb|Minecraft w 24 sekundy, z udziałem kuca jako gościa specjalnego]]

Zaiste piękne lecz pikselowate.
Przeciętny człowiek o Mojej Potędze
Ja wohl, das ist Mein Kraft!!!
Pan Adolf zachwycony Minecraftem
Wyszła Tibia 3D !
Dzieci Neostrady zachwycone grą Minecraft
Posrałem się przy tym bardziej niż przy Left4Dead 2
Krytyk o Majnkrafcie

Diamonds are forever, nawet w Minecrafcie Minecraft (niem. Mein Kraft, Moja Potęga, lub ang. Mine Craft, Mój Krawiec) - symulator Zespołu Adolfa (choroby Einsführera) autyzmu polegający na recyklingu kostek różnorakiego typu w celu budowania różnych budynków i przedmiotów. Dzieło Notcha i reszty Mojangu. Jego oficjalne pirackie kopie są dostępne dla PC, Xboxa 360°, Androida i iOS. Dostępna od niedawna w pełnej wersji.[1]. Gra nie będzie już rozwijana jest nadal rozwijana.

Historia powstania

Na początku był chaos. Z chaosu wyłonił się Infiniminer. Infiniminer panował dobrze, ale się skończył. Jednakże, kilka dni wcześniej, szwedzki wiking z blond czarnymi włosami i niebieskimi brązowymi oczami, postanowił stworzyć własną wersję gry.
I stała się światłość, zaś od tego momentu po dziś dzień miliony graczy na całym świecie oddają mu cześć, uwielbienie i datki na rozwój gry.

Wymagania sprzętowe

Procesor: minimum 16-rdzeniowy 10GHz na rdzeń;

Karta graficzna: niepotrzebna (jak w Tibii);

Pamięć RAM: jak najwięcej (ale na wszelki wypadek dokup 4 razy tyle, ile zamierzasz kupić);

HDD: 50 MB na samą grę + 100 MB na każdą minutę rozgrywki.

Wersje gry

Classic 
Stara i nieaktualna, lecz darmowa wersja gry. Idealnie spełnia swoje zadanie – odpędzanie potencjalnych klientów swoją topornością i brakiem funkcjonalności. Jest jednak lepsza niż kolejne wersje, ponieważ jest tutaj wiele więcej grieferów i noobów którzy wzbogacają akcję gry. Krążą słuchy, że istnieją ludzie, którzy, mimo posiadania konta premium, dalej grają w Classica.
Alfa 
Poprzedniczka Bety, a tak naprawdę to ona sama w poprzedniej formie, tylko twórca tak postanowił. No cóż.
Beta 
Stale aktualizowana wersja. Uprzejmość autora i publiczne wydawanie testowych wersji spotkało się z wdzięcznością graczy w formie ciągłego narzekania na to, że oprogramowanie w fazie tworzenia niedopuszczalnie zawiera błędy i niedociągnięcia. Tak naprawdę to stworzona tylko aby autor mógł sobie więcej zarobić, bowiem od kiedy gra weszła do bety więcej kosztuje.
Pełna 
Wersja gry, która mimo ciągłych aktualizacji i bugfixów została uznana za jej ostateczną wersję. Co ciekawe zmian w stosunku wersji 1.0.0 do ostatniej bety jest tyle, co kot napłakał. Najważniejszą zmianą jest natomiast podwyższenie ceny za konto premium.

Postacie

Przyjazne

 • Ty – Jesteś jakimś człowieczkiem, wyrzuconym gdzieś w przestrzeń, wokół siebie masz drzewa, trawę i nawet (O dziwo!) powietrze. Budujesz dom i inne niepotrzebne ci rzeczy. Zawsze chodzisz w tych samych rzeczach (błękitna koszulka, niebieskie spodnie).
 • Wilk – Rzadki, wg. większości (czytaj: wszystkich) graczy jest potfforńe słitaśny. Są trzy rodzaje wilczków:
  • Oswojony Wilk – Dajesz takiemu dzikiemu potworowi od cholery kości, aż ten dostanie choroby mózgu, objawiającej się wybuchem bomby wodorowej koloru różowego z wnętrza wilka. Wtedy to wilk jest oswojony, i będzie chodził za tobą do usranej śmierci, lub dopóty nie każesz mu siąść.
  • Dziki Wilk – Każdy wilk jest na początku dziki. Taki ma w czterech literach, czy obok niego przejdziesz, czy dasz mu kawałek mięcha. Reaguje dopiero, gdy dasz mu w mordę albo poczęstujesz go kosteczką.
  • Wrogi Wilk – Dziki Wilk którego walniemy po pysku momentalnie dostaje nagle jakiejś odmiany reumatyzmu, oczy świecą mu się na czerwono, a dodatkowo zamienia się w jeszcze gorszego brudasa, niż przedtem. Takowemu najlepiej rąbnąć w mordę, zanim On rąbnie ciebie.
 • Oceloty – Małe, pomarańczowe skurkowańce, biegające bezustannie po dżungli. Nie odczuwają zmęczenia, lecz po podaniu im pysznej rybusi, nagle zmienia się w zwykłego kociaka. Po jego zabiciu możemy zdobyć nic.
 • Koty – Ewolucja ocelotów. Do gry dodany dzięki protestom graczy przeciw wywyższania psów, które od dawna były w grze nad kotami. Występują odmiany różniące się kolorem : rudy Garfield, czarno-biały oraz buro-szary. Wydają odgłosy zarzynania świni miauczenia i mruczenia. Ich funkcja w grze opiera się na... niczym. Wielbiciele kotów są jednak zadowoleni, a zyski ze sprzedaży wzrosły o ok. 1,0%
 • Świnia – Różowy klocek z czterema nóżkami, który chodzi w tę i tamtą stronę bez żadnego celu. Wypada z niej bekon, który po zjedzeniu zamiast zatruć, to (o dziwo!) leczy cię. Podpalając świnkę, możemy zdobyć od razu upieczone schabowce. Notch w jednym ze swoich wywiadów przyznał skrycie, że w dzieciństwie miał skłonności do zabaw z ogniem i zwierzątkami hodowlanymi naraz. Zwierzako-obrońcy jednak nie widzą żadnego powiązania.
 • Krowa – Mlekodajny potwór. Możemy podejść do niego z wiadrem i... Wydoić, przynajmniej w teorii. Jeżeli go utłuczemy (klockowi obrońcy zwierząt cię znajdą!) to wypada skóra, z której można zrobić sobie filcowe buty, oraz "steaki", które powodują przyrost masy zaspokojenie głodu.
  • Grzybowa krowa (Krówkomor, Muuchomor lub Mooshroom) – Zupogrzybowodajne zwierzę, które pożera wszystkie miski i daje jedną zupę grzybową. Kiedyś były krowami, które zjadły za dużo psychotropów grzybów. Na niej rosną czerwone muchomory (mają świetne warunki do rozwoju). Jeśli się je obetnie nożycami, wybucha i zamienia się w zwykłą krowę. Bardzo lubi się rozmnażać.
 • Owca – Wszyscy wiemy, że owca żywi się padliną i pije krew, chociaż nie jest to potwierdzone. Gdy ją pogłaszczemy nożycami wypada nam wełna. Owca szczególnie lubi chodzić po twoich koffanych łupraffach i gnieść je, aż zrobi się mąka. Trawa służy mu jako specyfik do magicznej regeneracji swojej wełny, dzięki czemu z jednej owieczki możemy czerpać nieskończone ilości wełny. Dodatkowo, w celu dodania większej ilości realizmu (tak, da się jeszcze coś dodać) do gry, panowie z Modziangu dodali możliwość malowania owieczek za pomocą farb, barwników, czy nawet nasionek kakaowca. Z "kolorowych" owieczek możemy zdobyć nawet do 3 kawałków wełny, podczas gdy farbując jeden kawałek zużyjemy tyle samo barwnika.
 • Ośmiornica Kałamarnica (Squid) – Pływa w wodzie, a czasem – gdy ma ochotę – w powietrzu, przypomina headcrab'a z Half-life'a (do Notcha już dobierają się panowie z Valve). Jej piękna, wyposażona w rzędy ostrych jak brzytwa zębów buzia ma skłonność do straszenia młodszych graczy bardziej, niż wszystkie potwory. Pomimo nalegań graczy, by przerażającą kałamarnicę dodać do grupy potworów agresywnych, Mojang uparcie zostało przy swojej koncepcji.
 • Kura – Na pierwszy rzut oka przypomina biały, latający karton (w sumie tak jak wszystko w Minecrafcie). Wypadają z niej piórka, których możemy użyć do robienia strzał. Na dodatek kura składa płaskie jajka, których można użyć do robienia ciasta, albo po prostu nimi w coś rzucić.
 • Mieszkaniec wioski – Ludzie-nosacze. Mieszkają w wioscę, w pustych, małych na 2x2 lub 3x3 bloki domach bogatych apartamentach z luksusową podłogą z dirtu oraz ergonomicznymi fotelami ze schodów (WTF?) . Nie martwią się, że zwierzęta zniszczą im wszystkie uprawy lub zostanie zabita połowa wioski. Gdy grafik na nich popatrzy, ma ochotę zrobić teksturę z nimi jako Skalmarami ze Spongeboba Sześciennomajtego.
 • Żelazny Golem – Wielki, stalowy goryl obrośnięty mchem chroniący swoich nosatych kolegów opisanych wyżej. Panicznie boi się wody, lecz za to nie ma lęku wysokości. Prawdopodobnie każdy z nich to pedofil, gdyż zbierają róże i wręczają je dzieciom. Atakowanie go nie jest najlepszym pomysłem, gdyż potrafi w ciągu 0,5 sekundy wysłać cię do krainy rozkoszy bólu i cierpienia.
 • Bałwan (Śnieżny Golem) – Jedyny potwór, którego można stworzyć. Jest ze śniegu i ma melona dynię na głowie. Służy głównie do atakowania wściekłych potworów, ale mu się nie udaje, dlatego mogą atakować samych siebie i zginąć.

Neutralne

 • Zombie Pigman – Znajduje się w domu Lucyfera, czyli w piekle. Łazi ze niezniszczalnym złotym mieczykiem i cieszy japę. Gdy go uderzymy, to woła swoich kumpli i rusza na ciebie. Jak odejdziesz na dużą odległość, to dostaje pierdolca i staje się znowu neutralny. Zombie Pigman tworzy się też po uderzeniu piorunem w świnie.
 • Enderman – nowy, doprowadzający do szału potwór. Kiedy na niego popatrzysz, pomyślisz że to Herobrine. Wysoki czarny szkielet z fioletowymi oczami. Może ruszać bloki. Umie się teleportować. Koszmar. Na szczęście atakuje cię tylko gdy na niego popatrzysz i znów skupisz wzrok na swoich Sw33taśnich Pi3sk4ch.

Wrogie

 • Zombie – Wg. niektórych jest to inny człowieczek, zupełnie taki jak Ty, co przedawkował z brokułami, które zawładnęły jego umysłem i spowodowały, że stał się zielony i dostał bzika na punkcie Ciebie (tak, też nie wiem czemu akurat na ciebie). Wg. innych to jest po prostu kolejny zombi do upierdolenia przy samej dupie.
  • Olbrzym – Zwykły Zombiaczek, który przedawkował z danonkami. Został usunięty Bóg wie czemu.
 • Szkielet – Wielka, ruchoma skamieniałość, która w jakiś magiczny sposób umie posługiwać się łukiem z nieskończoną ilością strzał, którymi Szkieletor cię bombarduje każdej nocy.
 • Pająk – Chodzą pogłoski, że takie pająki pojawiają się w Czarnobylu, więc Notch po wycieczce z pięknej ukraińskiej elektrowni, postanowił dodać te pajączki do gry. Łażą po ścianach i wypada z nich nitka do czyszczenia zębów sznurek do wędki i innych śmieci.
  • Pająk jaskiniowy – Podobny do poprzedniego, tylko, że bardziej niebieski i jak Cię ugryzie, to co jakiś czas tracisz serduszka. Najdziwniejszym faktem jest to, że występuje w jaskiniach.
 • Creeper „Łamacz klawiatur” – Początkowo zamiast Creepera, dodany miał być afgański kamikadze, lecz ze względu na telefon „Wujka Osamy”, został dodany przypominający sami wiemy co potworek. Owy stwór został powodem do kupienia nowej klawiatury, myszki, komputera i monitora przez 99% graczy. Creeper aż syczy z radości, gdy widzi twoją radosną buźkę, lecz niestety, ta radość jest śmiertelna zarówno dla ciebie, jak i stworków w pobliżu.
  • Super-Creeper – Powstaje wtedy, gdy zwykły Creeper zostaje pierdyknięty przez piorun. Wtedy Creepera otacza niebieska aura, a sam stworek wydziela mnóstwo światła. Gdy wybuchnie, możesz się spodziewać śmierci natychmiastowej, i otoczenia w zasięgu 10+ klocków.
 • Slime – Zielony, kwadratowy glutek, skaczący po niektórych jaskiniach w poszukiwaniu Ciebie. Podczas ich skoku słychać bardzo charakterystyczny dźwięk, przypominający walenie konia masturbacje, przez co 99% graczy Minecafta po prostu śmieje się i dziwi, skąd Notch wziął na to efekt specjalny.
 • Ghast – Wielki, latający biały glut z dziewięcioma mackami, który jedyne co robi, to strzela w Ciebie i Zombie Pigmenów kulkami Bóg wie z czego zrobionymi, które, o dziwo, płoną i eksplodują w kontakcie z gruntem bądź innym stworkiem. Wydaje dźwięki podobne do tych, które wykrzykuje kastrowany pies, choć w rzeczywistości są one dźwiękami kota C418.
 • Spider Jockey – Jest połączeniem szkieletu i pająka. Możemy go spotkać, gdy jakiemuś niewyżytemu szkieletowi zechce się ujeżdżać pajączka. Walczy się z nim bardzo rzadko, nie tylko z powodu ich minimalnej szansy na spawn, ale także dlatego, że zanim do ciebie dojdzie, zazwyczaj sam zginie od własnych strzał albo z powodu niezgodności między Szkieletem i Pająkiem (Często kończącej się śmiercią ich obu).
 • Rybik Cukrowy (Silverfish) – Wbrew pozorom nie jest rybą (Notch znowu nas okłamał!) i nie żywi się cukrem. Właściwie to wpieprza wszystkie biblioteczki, deski i drzewa. Więc jeżeli masz dom z drewna, to radzę Ci go unikać.I znowu nas okłamali! Często chowa się w upieczonym kamieniu, bruku lub kamiennych cegłach, które są jego domkiem. Gdy go zniszczysz, rzuci się na ciebie w odwecie, przy okazji wzywając po drodze kumpli z innych bloków. (Bo przecież zniszczyłeś jego domek, co nie? Griefer z Ciebie!)
 • Blaze – Żółty bratanek Ghasta z krążącymi patykami wokół niego. Ma piękną Netherową willę. Rzuca ognistymi, niewybuchalnymi kulami, których ma nieskończoność. Czasami się jara konopiem dymi.
 • Kostka magmy (Magma cube) – Najbliższy krewny Slime'a, ale jest brązowo-czarny i podczas skoku rozdziela się na kotlety. Z kolegą wyżej mieszka w Netherowym Pałacu. Nie wydaje dźwięków walenia konia masturbacji. Jest odporny na upadek, ogień i lawę, więc nie ma sposobu, aby go zabić.
 • Smok kresu (Enderdragon) – Potwór składający się z większej ilości sześcianów niż reszta. Zamieszkuje sam z Endermanami na Końcu Świata. Jedyny mob, który ma pasek życia. Niszczy wszystko, oprócz Bedrocka, obsydianu i Kamienia Kresu. Jest nie do pokonania, nawet w trybie Creative, ze strzałami i diamentowym mieczem. Po jego zniszczeniu smok zaczyna się świecić i gnije w powietrzu. Potem wysypują się punkty doświadczenia (nie twoje, smoka) i pojawia się fontanna z portalem i jajem (bo zrobiłeś mu dziecko) na szczycie. Gdy wskoczysz w portal, automatycznie kończysz grę (i nie ma powrotu).

Texture Packi

Skrin zrobiony na jednym z texture packów.

Dzięki nim gra może stać się mniej oczojebna. Zamienia obrazki na wesołych kartonikach na inne. Najpopularniejszym motywem jest wyróżnienie najważniejszych kolorów na programie jakim jest MS Paint.

Ciekawostki

 1. Jak twórcę gry[2] się zabije, to wyskakuje z niego jabłko. Od niedawna z drzew również wypada.
 2. Gra działa wyłącznie na niszowych systemach, takich jak Windows, MacOSX czy Linux. Podobno chodzą plotki, że gra uruchomi się w systemie Solaris, ale nikt nie sprawdził, bo nie miał takiego systemu. Niestety nie ma klienta na wiodące systemy, czyli AmigaOS4, HaikuOS, IRIX, CP/M i MS-DOS. Notch obiecał to naprawić w wersji gamma.
 3. Oficjalnie gra zadziała na każdym komputerze, jednak dla szybszego działania warto dokupić dodatkowe 32GB pamięci RAM na giełdzie, gdyż samo załadowanie jednej kostki zajmuje 3MB.
 4. Na pytanie o ogromne lagi w trakcie użytkowania najnowszej wersji serwera Notch odpowiedział It's not a bug, it is a feature[3].
 5. Jak zmusisz szkieleta, aby zabił Creepera, otrzymasz winyla. Ostatnio w grze pojawiły się nowe, a są nimi między innymi albumy: reggae, japońskie słowo wymyślone przez C480, albo zniszczona płyta należąca do dawno ukatrupionego kolesia, którego i tak zresztą słychać. Przed nimi istniały także elektroniczny Największe hity C418 i metalowy Dzieci Netheru: na 100-lecie posługi Panu Ciemności.
 6. Pierwotnie muzykę miał stworzyć zespół DragonForce, lecz wycofali się ze względu na terminy.
 7. Logicznymi rzeczami w świecie Minecrafta są kilofy wykonane z drewna i ścinanie drzew gołymi pięściami.
 8. Za wynalezienie koła w Minecrafcie zostanie przyznana nagroda im. Notcha.
 9. Twórca ma ściśle określoną zasadę: wprowadzenie poprawek musi wprowadzić kilka błędów.
 10. Twórca ma za mało pieniędzy, (bo przecież 10 mln € to mało) więc zrobił, że każdy kto kupił grę po 20 grudnia 2011, będzie miał płatne dodatki!
 11. Minecraft to jedyna gra, która zawiera prawdziwą, czarną siarkę (która wygląda jak szara). Jest to dowód na to, że twórca nie jest rasistą. To już nieaktualne, ponieważ od niedawna nazywa się Proch strzelniczy.
 12. Autor gry lubi dzieci, ponieważ jest ich coraz więcej na oryginalnych pirackich serwerach.
 13. Autor gry nie ma zrytej psychiki, jak wszyscy uważają, ponieważ jęki i odgłosy w piekle są rzeczą naturalną w jego ojczyźnie [4].
 14. Gra symuluje prawdziwe życie, na co dowodem są m.in. Slime'y (kostki glutów), niszczenie kamieni gołymi rękami i oczywiście lawa w wiadrach.
 15. Creepery to najukochańsze i najsłodsze żyjątka na świecie – chcą się tylko do ciebie przytulić, a że wybuchają to już ich wrodzona wada genetyczna.
 16. Minecraft zawstydził wszystkie gry – nie ma trybu Fullscreen. Minecraft też go ma, a uruchamia się go poprzez wciśnięcie klawisza F11, o czym nikt nie wie.
 17. W grze jest również bardzo rozwinięta fizyka (szczególnie w classic), która kładzie na kolana m.in Crysisa.
 18. Po świecie biega świr z białymi oczami (zmarły brat twórcy) i buduje korytarze. To tylko plotka powtarzana przez dzieci Neostrady.
 19. Stawiając obok siebie dwa wózki, te w magiczny sposób się napędzają. Po wyjściu aktualizacji 1.6 sposób ten już nie działa.
 20. Ręka bohatera jest niezniszczalna, na co dowodem jest zanurzanie jej w lawie, bicie kaktusa, czy możliwość zniszczenia nią wszystkich klocków.
 21. Minecraft, jako jedyna gra, nie ma końca! Minecraft, jak każda inna gra, ma swój koniec (po zabiciu Enderdragona i wskoczeniu do studni).

Oznaki uzależnienia

250px|right|thumb|Ta gra naprawdę uzależnia 250px|right|thumb|Ta gra jest gorsza od ciężkich narkotyków

 1. Gdy chcesz założyć hodowlę kurczaków rzucasz jajkami w ziemię.
 2. Gdy ktoś chce zrobić przemeblowanie (np. przestawić lodówkę), to najpierw ją niszczy, a potem się dziwi, że nie jest w całości, tylko że mniejsza.
 3. Myśli że teletubisie to Creeper'y, które nie wybuchają.
 4. Gdy jedzie na wycieczkę do Islandii zagląda do wulkanu i zbiera lawę do wiaderka.
 5. Papierosa zapala „zapalniczką” (żelazo i krzemień).
 6. Prowadzi nielegalną plantacje bambusa (notabene niektórzy uważają, że to trzcina cukrowa – podobno można wytwarzać z niej cukier, ale to tylko plotka) w piwnicy.
 7. Kopie dziurę na środku ulicy w poszukiwaniu jaskini.
 8. Panicznie boi się ogórków.
 9. Dziwi się, że jak wyleje wiadro wody, to nie tworzy się jej kwadratowe nieskończone źródło.
 10. ZAWSZE gdy jest ciemno przyczepia do ściany pochodnie, żeby mu się zombi nie zrespiły (nie zna włącznika światła).
 11. Mieszka w jaskiniach.
 12. Piecze piasek z plaży na patykach i dziwi się, że nie wychodzi szkło.
 13. Jego ostatnie słowa w życiu to „ale grawitacja działa tylko na żwir i piasek!”.
 14. Tak w ogóle to nie pali, bo Minecraft nie zna papierosów.
 15. Kładzie kilka kamyków i dwa patyki na stole w kształt kilofu i czeka, aż takowy mu się pojawi.
 16. Dziwi się widząc koło w samochodach.
 17. Ma zeza rodem z Majnkrafta.
 18. Potrafi powiedzieć tylko jedno słowo wywołane bólem – uuu! Już nic nie mówi, lecz łamią mu się kości.
 19. Zakłada zeszyt w którym robi szczegółowe projekty budowli, które ma zamiar postawić.
 20. Kiedy widzi hałdę piachu myśli ile kostek może z niej wyciągnąć i czy ma przy sobie szpadel.
 21. Nie boi się skakać na główkę, woda ma super sprężystość.
 22. Boi się ciemności, gdyż uważa że ona spawni potwory.
 23. Kiedy widzi na zewnątrz mgłę szuka przycisku „F” żeby zwiększyć widoczność.
 24. Zakłada garnek na głowę jako hełm.
 25. Myśli, że kompas wskazuje punkt respawnu.
 26. Kiedy patrzy na zachód Słońca zastanawia się: „dlaczego ono nie jest kwadratowe”.
 27. Je raz na tydzień, lub w przypadku odniesienia ciężkich ran. Nieaktualne, teraz je, gdy zaczyna ginąć.
 28. Jadąc autobusem nie może się nadziwić, że horyzont generuje się tak szybko.
 29. Otwiera drzwi kilofem.
 30. Rzuca chomikiem o ścianę z nadzieją na dropnięcie jakiegoś fajnego itema.
 31. Gdy widzi wschodzący księżyc wpada w panikę, że za chwilę zespawnują się zombie.
 32. Próbuje ściąć drzewo przy użyciu dłoni...
 33. ...a jeśli w końcu mu się uda, zdziwienie wywołanie faktem, że reszta drzewa nie wisi nieruchomo w powietrzu prawdopodobnie będzie jego ostatnim zdziwieniem w życiu.
 34. W celu dostania się do mleka bije krowy wiaderkiem.
 35. Uważa świnie za świetny środek transportu.
 36. Ma sztywne nogi, ręce, tułów, wszystko!...
 37. ... tak, to też...
 38. Woli żelazo od złota.
 39. Zupa z muchomorem, leczy go.
 40. Nakłada dynię na głowę, bo boi się Endermanów.
 41. Gdy lepi bałwana z dynią zamiast głowy, dziwi się, czemu on nie ożywa.
 42. To samo, gdy układa krzyż z żelaznych bloków.

Teoria Minecraftowej rzeczywistości

Jak w każdym świecie, świat Minecrafta zawiera wiele praw niewiarygodnych dla innych światów.

 1. W wiadrze może się zmieścić 50 razy tyle wody/lawy, ile wynosi jego objętość.
 2. Zwierzęta wydają na świat kolejne pokolenie w ciągu 5 minut Teraz gracz musi rozmnażać zwierzęta samodzielnie, dając im zboże (prawdopodobnie Minecraftowy ekwiwalent viagry) i patrzeć, jak się przytulają. O dziwo, każde zwierzę w Minecrafcie jest obojnakiem. Przed następnym stosunkiem muszą odczekać 5 minut. Nowo powstały maluszek dorasta w ciągu 20 minut.
 3. Pochodnie palą się w nieskończoność.
 4. Możliwość chowania skrzyni do skrzyni.
 5. Opadającą wodę jest w stanie zatrzymać dziurawa drabina.
 6. W naszych kieszeniach możemy upchać około 23 tysiące ton gruzu.
 7. Jak pień drzewa się zetnie gołymi rękami, to reszta wisi w powietrzu.
 8. Jeśli zbyt długo kopiesz w dół, to dokopujesz się do niezniszczalnej skały.
 9. Teoretycznie niezniszczalny materiał może zostać rozbity przez kiełkujące zboże. Naprawiono w Beta 1.3.
 10. Z odrobiny prochu strzelniczego i piasku możesz stworzyć trinitrotoluen (TNT).
 11. Można przejechać z pełną prędkością (ok. 40 km/h) wózkiem górniczym przez zakręt o metrowym promieniu i nie grozi to jego wykolejeniem lub zmiażdżeniem narządów gracza.
 12. Pomimo, iż świat Minecrafta ma większą powierzchnię od Ziemi[5] nie widać żadnych oznak jego zakrzywienia.
 13. Można wejść i wyjść z lawy nie umierając.
 14. Do szlifowania diamentów używa się kilofa.
 15. Chleb nie wymaga wypieczenia w piecu - tworzy się go bezpośrednio ze zboża.
 16. Blok obsydianu jest twardszy od bloku zrobionego z litego diamentu.
 17. Kilofem zrobionym z drewna da się rozbić lity kamień.
 18. Blok drewna ma taką samą kaloryczność jak deski, których można zrobić 4 z wcześniej wspomnianego bloku.
 19. Surowe mięso przetrzymywane w zwykłej drewnianej skrzyni nigdy nie zepsuje się, choć w grze można znaleźć zepsute mięso z innych źródeł.

Noob w Minecraft

 1. Jak znajdzie rudę lapis lazuli, to krzyczy, że znalazł diamenty.
 2. Cały czas nosi dynię na głowie, bo myśli, że zalicza się jako pancerz.
 3. Spotkał Endermana i rozpowiada wszystkim, że Herobrine go zabił.
 4. Nigdy nie kupuje konta premium. Nigdy...
 5. ...A potem na forum robi 1 000 000 000 000 000 tematów pod tytułem „iag mjec zkjna?????/??///?? (Jak mieć skina?)”
 6. Kopie bezpośrednio nad i pod sobą.
 7. Parodiuje filmiki JJayJokera.
 8. CTSG też.
 9. Na początku gry wykorzystuje całe drewno na milion CraftBoxów, a potem nie ma jak zrobić swojej pierwszej bazy.
 10. Chociaż w sumie... Każdy Noob robi domki z dirtu.
 11. Albo jest grieferem, albo nie potrafi grać.
 12. Na Multiplayerze pisze ciągle „plz fri tiaments!”
 13. Próbuje przeskoczyć płot.
 14. Nie wie,kto stworzył Minecrafta.
 15. Nie umie odróżnić kamienia od bruku.
 16. Mówi na kamień cobblestone...
 17. ...a na bruk stone.
 18. Chce się przespać z villagerem.
 19. Oswaja Creepera zbożem.
 20. Robi texture-packi Paintem.
 21. Bije Ender Dragona, nie rozwalając wcześniej jego leczniczych kamieni.
 22. Wyrzuca strzały na krowę przyciskiem "Q" i dziwi się, że jej nie zabił.
 23. Próbuje zasiać kakao na ziemi.
 24. Próbuje zasiać zboże na trawie.

Griefer

W mojej potędze istnieje pewna grupa noobów (nie, nie są żadną gildią). Jeżeli grasz na serwerze Creative nie radzimy budować czegoś epickiego. I tak za chwilę pojawi się jakiś Griefer i to zniszczy. Na serwerach Survival zachowuje się bardziej inteligentnie. Zabramowuje drzwi do budynków obsydianem, wylewa wszędzie lawę i wodę i powstaje obsydian oraz wysadza domy niszcząc czyjeś zapasy obsydianu. Buduje także portale do Netheru z obsydianu i tym samym powoduje inwazję Zombie Pigmenów. Wspominałem że lubi bawić się obsydianem?

Krytycyzm

Wielu graczy uważa, że od wersji 1.8 Minecraft zaczął schodzić na psy. Coś jak Komixxy.pl. Powodem tego jest powolne zmienianie się Minecrafta w RPG (Doświadczenie, Koniec Gry...). Przez ten fakt ludzie chcą zebrać jabłko[6].

Let's Play'erzy

Wiele osób zaczęło nagrywać filmiki, których treść przedstawia jak te osobniki grają w Minecrafta. Niektóre są Escape'ami (Gość/cie przechodzą przez tor przeszkód), niektóre fabularne (częstym motywem jest wykorzystywanie biednego Herobrine'a), a jeszcze inne po prostu pokazują jak ktoś gra. (Zwykle zakończone tym, że wszystko co ktośek zbudował zostało zniszczone i popełnia jakieś głupstwo). Oto niektórzy idole polskich dzieci i nastolatków:

 • JJayJoker – Totalnie uzależniony od angielskiego slangu, bożek wszystkich graczy Minecrafta. Nieważne jak się będziesz starał, aby zrobić coś takiego jak on. I tak Ci to nie wyjdzie. Jest totalnym hardkorem, ponieważ nie boi się chodzić po lesie nocą.
 • CTSG (Create This So GoodStwórz To Tak Dobrze lub Czemu Tak Stoisz Głupku[7]) – Inny bożek. Często nadużywa SNES'owych muzyczek. Nie lubi (ba, nawet nienawidzi) klusek.

Zobacz też

 • Terraria – popularny klon Minecrafta w 2D

Przypisy

 1. Dzisiaj nikogo to nie dziwi, bo nie widzą różnicy między Betą, a pełną wersją.
 2. Notcha (który zresztą już nie pracuje nad Majnkraftem)
 3. To nie błąd, to cecha.
 4. Szwecji.
 5. Teoretycznie nieskończenie wielka powierzchnia, w rzeczywistości błędy gry ograniczają świat do 32 000 km w każdą stronę od środka mapy wobec 20 tys. km ziemskiego południka
 6. Patrz: Punkt pierwszy ciekawostek.
 7. Zobacz sam