Mrówka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 01:18, 23 sty 2010 autorstwa ArturVonFornal (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Niqon. Autor wycofanej wersji to 78.148.37.12.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowa mrówa z kasty żołnierzy

Mrówka – mały, żyjący w kupie stwór stadny chodzący blisko przy ziemi. Wyjątkowo nie lubi kąpieli słonecznych w lupie. Wykazuje cechy osobowości autorytarnej i niemal fanatycznego oddania zasadzie monarchizm

Wygląda jak trzy małe kuleczki od których odstaje sześć kresek. Należy na nie bardzo uważać, gdyż czasem mogą kąsać tam, gdzie teoretycznie dostać się nie powinny.

Grupy społeczne mrówek

Mrówka robotnik - Zwykły wieśniak pracujący przy budowie pałacu Królowej wyglądającego jak wielka kupa gówna. Podlega wyższym grupom społecznym.

Mrówka rycerz - Wyższa grupa społeczna od wyżej wymienionej. Broni pałacu przed atakiem innej rasy, lecz z rasą ludzką nie ma ona żadnych szans bowiem rasa ludzka wywodzi się od starożytnego czarodzieja, który obdarzył ludzi skillem siadania dupą na mrowisku. Broń tej mrówki to kły znajdujące się jako zęby w ryju.

Mrówka łucznik - Tak samo jak mrówka rycerz jednostka zbrojna rasy mrówek. Strzela ziarnkami piasku i odejmuje innym rasom po 1 hp. Oczywiście z wyjątkiem rasy ludzkiej, którą wali po 0 hp.Ma ona jednak nieograniczony zapas amunicji

Mrówka mieszczanin - Zwykła mrówka nie robiąca nic poza ciągłym łażeniem bez celu z powodu braku pracy. Gdy osobnik rasy ludzkiej zauważy taką mrówkę zaczyna go ona denerwować co kończy się w 99,9% śmiercią mrówki.

Mrówka magnat - Mrówka, którą stać na wzniesienie własnej chaty i wynajęcie mrówki robotnika 500x. Jednak nawet najlepsza obrona nie jest w stanie obronić takiej mrówki przed Ludzką Dupą.

Mrówka szlachcic - Mrówka wywodząca się od mrówki rycerza , która faktycznie była niegdyś rycerzem, lecz odeszła ona na emeryturę ze starości lub z powodu kontuzji doznanej podczas walki (najczęściej z rasą ludzką), np. urwanie min. 2/6 nóżek, strata min. 1/3 ciała.

Królowa (Boss) - Siedzi ona cały dzień trzecią częścią ciała odpowiedzialną za dupę na tronie. Jest Czerwona ponieważ jest ona jedynym żeńskim osobnikiem Czerwonoskórych. Próbuje ona walk nawet z rasą ludzką. Gdy zostaje sama na polu bitwy atakuje Trującym kłem , który rani nawet rasę ludzką. Ilość odjętego hp zależy od wieku:

  • 1-3 lat - 90 hp
  • 4-5 lat - 60 hp
  • 6-7 lat - 40 hp
  • 7-8 lat - 20 hp
  • 9-10 lat - 10 hp
  • 11 i więcej - 0 hp


Szablon:Stubzwi