NSBM

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 21:32, 10 lut 2008 autorstwa Nezumi (dyskusja | edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Hani.md. Autor wycofanej wersji to 86.63.90.216.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

NSBM – podgatunek black metalu, którego warstwa tekstowa ma związek z narodowym socjalizmem. Gatunek ten jest szczególnie popularny w krajach wschodniej Europy, gdzie mieszkają ludy słowiańskie, do których zagłady dążył wychwalany przez NSBM-owców Hitler.

Ideologia

Zespoły NSBM przekonują wszystkich o wyższości aryjskiej rasy oraz zwalają winę za całe zło i niepowodzenia na świecie na Żydów i wszystko, z nimi związane, chociaż co drugi Świadomy Aryjczyk™ miał Żyda wśród przodków.

Warte uwagi jest także najeżdżanie na komunizm i socjalizm, zapominając że partia uwielbianego przez nich Hitlera, NSDAP, była właśnie partią socjalistyczną.

Image

Osobnym rozdziałem jest wygląd samych członków grup NSBM. Szczególnie popularne jest lansowanie się na słowiańskiego woja. Mistrzem właśnie takiej kreacji jest Rob Darken (Graveland), który chcąc wyglądać tró fucking necro przywdziewa czarną skórę, tatarski hełm, pirackie buciki, a w połączeniu z corpse paintem przypomina raczej klauna na rodeo.

Nazewnictwo

Można zrobić sobie siarę samą nazwą, np. nazywając zespół Wśród Majestatu Starych Dębów albo Łza Zeschniętej Róży, ewentualnie nazywając demówkę Kawaleria Swaroga i zaprzeczając jakoby miało to coś wspólnego z Kawalerią Szatana heavymetalowego Turbo.

Zobacz też

Szablon:Stubmuz

Szablon:Ok