NonNews:Gruby, czarny kot przebiegł nam drogę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 22:14, 10 gru 2014 autorstwa WikiaBot (dyskusja | edycje) (Updating Video:TITLE links to File:TITLE links)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13 maja 2011

Plik:Gruby Czarny Kot
Piątek trzynastego od lat jest gorącym tematem

Więc spojrzeliśmy w repertuar sprawdzić co jest grane a tam kot – gruby i czarny. O kCenzura2.svga, przejebane. Na domiar złego przebiegł on w piątek trzynastego, czyli dzisiaj. W związku z nadarzającą się okazją postanowiliśmy spytać się niektórych co sądzą na temat przesądów.

Jeśli twoje dziecko pluje przez lewe ramię na widok czarnego jak piekło kota, to wiedz, że coś tam się bardzo niedobrego dzieje – powiedział pewien śląski ksiądz, jednak nie byliśmy w stanie zapytać go o więcej szczegółów ze względu na ciężką zadyszkę śmiechem. Udaliśmy się tym samym na ulice miast aby poznać opinię przeciętnych obywateli:

Przesądy? To jak kot przeleci przez ulicę i trzeba go zabić albo inaczej nieszczęście bedzie
Zdzisław, 56, elektryk
Nie wiem... zbicie lustra?
Ewa, 31, kwiaciarka
Gruby czarny kot on przebiegł nam drogę, a chuj mu...
Tomek, 11, fan Kalibra 44, dostał w pysk od mamy
To jak się widzi kominiarza, to trzeba się ten.. za guzik złapać... no.
Krzysztof, 22, student prawa
Ufanie wszelkim zabobonom jest znakiem pogardy dla pana Jezusa.
Henryk, 68, prawdopodobnie ksiądz, był po cywilu
A weź pan idź stąd, ja nic nie wiem...
Andrzej, 54, bezdomny alkoholik

Jak widać, ludzie obecnie nie do końca wierzą w zabobony. Nie przemawia do nich fakt, że obecność przypadkowego zwierzęcia przynosi aurę śmierci i zniszczenia, a zmutowana roślinka z czterema listkami załatwia za nas większość problemów. Dla porównania, 10 lat temu wyniki te były zupełnie inne, choć niewykluczone, że stało się tak ze względu na specyfikę ankietowanej grupy lubelskich rolników. Naukowcy donoszą, że malejące przekonanie do zabobonów ma swoje źródło w rozwoju nauki. Duchowni po raz pierwszy w historii zgadzają się z naukowcami, lecz źródło tego zjawiska wskazują w boskiej ingerencji. Jeśli spotkasz dzisiaj jakiegoś czarnego kota, to nie zabijaj tego biednego stworzonka, gdyż jego aura nie odbije się to na twoim zdrowiu i życiu. No chyba, że jesteś członkiem pewnej subkultury i spiżarnia ci się skończyła, ale to niepisany wyjątek. W sumie, to teraz już pisany, ale niech będzie tak jak było.

Źródło