NonNews:Hiphopowcy to zboczeńcy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
M (linkifx xD)
Linia 13: Linia 13:
  
  
Naukowiec zamierza kontynuować swoje badania na ten temat, ale na większej, 103898498-tysięcznej próbie. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie [htttp:nonsensopedia.wikia.com nonsensopedia.wikia.com].
+
Naukowiec zamierza kontynuować swoje badania na ten temat, ale na większej, 103898498-tysięcznej próbie. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie [http://nonsensopedia.wikia.com nonsensopedia.wikia.com].
  
 
==Źródło==
 
==Źródło==

Wersja z 16:15, 14 wrz 2006

To nie są zboczeńcy
Fani muzyki klasycznej

14 września 2006 Fani hip-hopu i muzyki dance o wiele częściej cierpią na dewiacje niż osoby gustujące w innych gatunkach - wynika z badań przeprowadzonych przez jednego z brytyjskich naukowców. Ich wyniki opublikowano 12 września.

Adrian North, psycholog z angielskiego University Of Leicester, przeprowadził badania na grupie dwóch i pół tysiąca młodych ludzi. Starał się dociec, jak gusta muzyczne badanych przekładają się na ich choroby psychiczne.

Naukowiec skonkludował na podstawie badań, iż 38 procent fanów hip-hopu i 29 proc. wielbicieli rytmów dance dokonało więcej niż jednego gwałtu od fanów innych gatunków muzyki.

Jak wynika z badania Northa, fani hip-hopu i dance (aż 50 proc. spośród nich) mają też większą skłonność do wstępowania do LPRu. Z kolei jedna czwarta miłośników muzyki klasycznej przyznała się do spróbowania sił w Samoobronie, zaś 12 proc. zakochanych w operze należy do PiSu.

Zaskoczyło mnie to, że do tej pory było tak mało badań o tym, jaki związek mają zboczenia seksualne, partie polityczne i choroby psychiczne z muzyką, której słuchają młodzi ludzie – powiedział Adrian North.


Naukowiec zamierza kontynuować swoje badania na ten temat, ale na większej, 103898498-tysięcznej próbie. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie nonsensopedia.wikia.com.

Źródło