Nonsensopedia:Grafiki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Poprawa Kategorii)
M („Nonsensopedia:Zasady dołączania plików” przeniesiono do „Nonsensopedia:Grafiki”: krócej, łatwiej, szerzej i do przeróbki)
(Brak różnic)

Wersja z 10:43, 29 sty 2007

1. Zobacz czy grafika, którą wgrywasz nie znajduje się już w zasobach Nonsenopedii.
2. Podaj licencję:

Jeżeli ładowane grafiki są Twoje autorstwa, udostępnij je na jednej z poniższych licencji, opisując je jako {{self|szablon}}, a w miejsce "szablonu" wstaw:

  • {{GFDL}} – Licencja Wolnej Dokumentacji GNU – udostępniasz grafiki na licencji identycznej do tej, na której są publikowane wszystkie teksty w Nonsensopedii;
  • {{PD}} – Public Domain (własność publiczna) – udostępniasz grafiki jako własność publiczną, zrzekając się jednoczenie praw autorskich;
  • {{cc-by-sa}} – Creative Commons (wiele wersji) – niektóre prawa zastrzeżone; zobacz więcej w kategoriach grafik i w artykule na Wikipedii dotyczącym licencji Creative Commons. Tylko się tam nie zasiedź, wracaj do nas!

Jeżeli ładujesz grafiki z wolnych źródeł (Wikipedia, Wikimedia Commons, Ourmedia, Wikia), zapoznaj się z szablon pochodzenie-link, aby dokładnie określić ich pochodzenie i jednocześnie dodaj licencję identyczną do tej, jaka znajduje się w miejscu, z którego pochodzi grafika. Jeśli nie znajdujesz dokładnie takie licencji, wgraj – jeśli potrafisz – odpowiadający jej szablon samodzielnie lub poproś o to jakiegoś admina (najlepiej tego). Uwaga: większość grafik w Uncyclopedii nie posiada określonej licencji i ładowania stamtąd grafik nie jest zalecane.

Jeżeli grafiki są screenshotami z telewizji lub programów, dodaj im szablon:screenshot. Takie grafiki mogą być w przyszłości skasowane. Podobnie jest z grafikami, które uznajesz za fairuse. Im również dodaj szablon.

Jeżeli grafiki pochodzą z innych stron, na których można odnaleźć informację Wszystkie prawa zastrzeżone lub All rights reserved, oznacza to, że grafiki nie mogą być ładowane do Nonsensopedii, ponieważ ich użycie jest zbyt restrykcyjne. Poinformuj o tym admina, aby ten skasował załadowaną przez Ciebie grafikę (podaj powód) i poszukaj podobnej grafiki w jednym z wolnych źródeł (Commons, Wikipedia angielskojęzyczna, polska Wikipedia, http://www.ourmedia.org/, Wikia).

Jeżeli nie znasz licencji wgrywanej przez siebie grafiki, najlepiej będzie, jeśli dodasz link do miejsca, z którego ją ładujesz. Jeśli okaże się, że użycie grafiki jest zbyt restrykcyjne, grafika może zostać skasowana.