Nonsensopedia:Odbieranie uprawnień: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Jurek10. Ofiarą rewertu jest 188.47.50.113.)
M
 
(Nie pokazano 46 wersji utworzonych przez 19 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
 
Na tej stronie możesz obejrzeć aktualne zgłoszenia odwołania [[Nonsensopedia:Administratorzy|administratorów]] oraz poznać zasady.
 
Na tej stronie możesz obejrzeć aktualne zgłoszenia odwołania [[Nonsensopedia:Administratorzy|administratorów]] oraz poznać zasady.
  
==Zasady==
+
== Zasady ==
* '''Prawo do odbierania uprawnień mają wszyscy administratorzy. Do odebrania uprawnień potrzebna jest zwykła większość głosów, zaś odebranie uprawnień nie może nastąpić w przypadku frekwencji poniżej 61% głosujących.'''
+
* '''Głosują wyłącznie administratorzy.'''
* '''Zgłoszenie utworzyć można wyłącznie wtedy, gdy administrator jest nieaktywny przez 30 dni, lub rażąco przekraczał swoje uprawnienia.'''
+
* '''Uprawnienia zostają odebrane, jeśli głosuje >60% administratorów i >50% jest za odebraniem.'''
** Odbieranie uprawnień nieaktywnym administratorom przez biurokratów NIE JEST przekroczeniem uprawnień.
+
* '''Głosowanie odbywa się [[N:IRC|na kanale]] w terminie wyznaczonym przez administrację. Głosowanie musi być zapowiedziane minimum na tydzień przed jego rozpoczęciem i podane do wiadomości w ogłoszeniach.'''
* '''Nieaktywnego administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy'''.
+
* '''Biurokrata może odebrać uprawnienia natychmiastowo w przypadku nadużycia uprawnień (czyli wszystkie działania, w których administrator działa na korzyść własną bądź osób trzecich oraz nie jest bezstronny i autonomiczny w swoich decyzjach) bądź zachowań wymagających natychmiastowej interwencji administracji (działalność na szkodę projektu, łamanie zasad, prowokowanie do podziałów).
* '''W ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie.'''
+
* '''Administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani i aktywni użytkownicy'''.
** Jeśli użytkownik wyrazi chęć kontynuacji misji na stanowisku administratora, otrzymuje on tzw. '''okres próbny''' – w ciągu 30 dni musi '''regularnie''' wypełniać swoje obowiązki. Po okresie próbnym podjęta zostaje decyzja co do odebrania lub pozostawienia mu praw.
+
* '''Administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie. Mają na to czas od zgłoszenia kandydatury do dnia, w którym będzie ona głosowana.'''
** Jeśli po upłynięciu połowy okresu próbnego, efekty działań nie zmieniły się znacząco (to jest: dalej jest nieaktywny/mało aktywny).
+
** W przypadku braku pomyślnej próby nawiązania kontaktu z administratorem głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
** Jeśli użytkownik nie wyrazi chęci dalszej współpracy lub nikt nie zdoła się z nim skontaktować, biurokraci odbierają mu prawa administratora.
+
** Jeżeli uda się skontaktować z kandydatem, administracja zbiera się celem ustalenia warunków okresu próbnego w zależności od konkretnego przypadku. Jeśli zostaną one przyjęte, głosowanie ulega zawieszeniu do zakończenia okresu próbnego, po którym administratorzy decydują o odebraniu bądź pozostawieniu uprawnień w głosowaniu.
** Głosowanie trwa tydzień, lecz w przypadku, w którym uzyskano liczbę głosów wystarczających do odwołania administratora, może ono zostać zakończone wcześniej.
+
** Jeżeli warunki zostaną odrzucone przez administratora, głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
** Nie można swojego głosu zmienić więcej niż raz. Ma to zapobiec manipulacjom nad aktualnym stanem głosowania.
+
* '''W dyskusji może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę, jednak administracja rozstrzyga w głosowaniu kandydaturę w sposób ostateczny.'''
** W dyskusji głosowania może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę. Jednak opinia ta w żaden sposób nie obliguje administratora do głosu za lub przeciw.
 
  
==Chcę zgłosić nieaktywnego administratora==
+
== Chcę zgłosić administratora ==
Jeżeli nadal tego chcesz, utwórz zgłoszenie za pomocą poniższego mechanizmu.
+
Jeżeli nadal tego chcesz, zgłoś się do któregoś z [[Nonsensopedia:Administratorzy|administratorów]] (najlepiej via [[N:IRC|IRC]]).  
<createbox>
+
 
 +
<inputbox>
 +
type=create
 
width=50
 
width=50
preload=Szablon:TOA
+
preload=Szablon:TOA/nowe
buttonlabel=Utwórz zgłoszenie
+
buttonlabel=Utwórz głosowanie
default=Nonsensopedia:Odbieranie uprawnień/
+
prefix=Nonsensopedia:Odbieranie uprawnień/
 
break=no
 
break=no
</createbox>
+
placeholder=Wpisz nazwę podstrony...
 +
</inputbox>
  
 
=== Aktualne głosowania ===
 
=== Aktualne głosowania ===
* [[/Wrzodek|Wrzodek]]
+
* [[/ZelDelet|ZelDelet]]
 
<!-- Nowe głosowania dodawaj powyżej tej linii -->
 
<!-- Nowe głosowania dodawaj powyżej tej linii -->
 
[[Kategoria:Głosowania|Odbieranie uprawnień]]
 
[[Kategoria:Głosowania|Odbieranie uprawnień]]

Aktualna wersja na dzień 17:01, 3 lip 2019

Na tej stronie możesz obejrzeć aktualne zgłoszenia odwołania administratorów oraz poznać zasady.

Zasady[edytuj]

 • Głosują wyłącznie administratorzy.
 • Uprawnienia zostają odebrane, jeśli głosuje >60% administratorów i >50% jest za odebraniem.
 • Głosowanie odbywa się na kanale w terminie wyznaczonym przez administrację. Głosowanie musi być zapowiedziane minimum na tydzień przed jego rozpoczęciem i podane do wiadomości w ogłoszeniach.
 • Biurokrata może odebrać uprawnienia natychmiastowo w przypadku nadużycia uprawnień (czyli wszystkie działania, w których administrator działa na korzyść własną bądź osób trzecich oraz nie jest bezstronny i autonomiczny w swoich decyzjach) bądź zachowań wymagających natychmiastowej interwencji administracji (działalność na szkodę projektu, łamanie zasad, prowokowanie do podziałów).
 • Administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani i aktywni użytkownicy.
 • Administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie. Mają na to czas od zgłoszenia kandydatury do dnia, w którym będzie ona głosowana.
  • W przypadku braku pomyślnej próby nawiązania kontaktu z administratorem głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
  • Jeżeli uda się skontaktować z kandydatem, administracja zbiera się celem ustalenia warunków okresu próbnego w zależności od konkretnego przypadku. Jeśli zostaną one przyjęte, głosowanie ulega zawieszeniu do zakończenia okresu próbnego, po którym administratorzy decydują o odebraniu bądź pozostawieniu uprawnień w głosowaniu.
  • Jeżeli warunki zostaną odrzucone przez administratora, głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
 • W dyskusji może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę, jednak administracja rozstrzyga w głosowaniu kandydaturę w sposób ostateczny.

Chcę zgłosić administratora[edytuj]

Jeżeli nadal tego chcesz, zgłoś się do któregoś z administratorów (najlepiej via IRC).

Aktualne głosowania[edytuj]