Nonsensopedia:Odbieranie uprawnień: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono poprzednią wersję, jej autor to Poc Vocem. Autor wycofanej wersji to Kóóóó pa.)
Linia 7: Linia 7:
 
* '''Głosowanie odbywa się [[N:IRC|na kanale]] w terminie wyznaczonym przez administrację. Głosowanie musi być zapowiedziane minimum na tydzień przed jego rozpoczęciem i podane do wiadomości w ogłoszeniach.'''
 
* '''Głosowanie odbywa się [[N:IRC|na kanale]] w terminie wyznaczonym przez administrację. Głosowanie musi być zapowiedziane minimum na tydzień przed jego rozpoczęciem i podane do wiadomości w ogłoszeniach.'''
 
* '''Biurokrata może odebrać uprawnienia natychmiastowo w określonych przypadkach:'''
 
* '''Biurokrata może odebrać uprawnienia natychmiastowo w określonych przypadkach:'''
** ''Miesięczna forma administratorska'' (MFA) – przekroczenie miesiąca nieaktywności nikomu niezgłaszanej.
+
** Nadużycie uprawnień, czyli wszystkie działania, w których administrator działa na korzyść własną bądź osób trzecich, nie jest bezstronny i autonomiczny w swoich decyzjach.
** Spisek wymierzony przeciwko projektowi, mający na celu destabilizację bądź podzielenie użytkowników lub też prowadzenie działalności konspiracyjnej.
+
** Nieaktywność i brak zaangażowania w projekt.
** Nadużycie uprawnień, czyli wszystkie działania, w których administrator działa na własną korzyść.
+
** Zachowania wymagające natychmiastowej interwencji administracji (działalność na szkodę projektu, łamanie zasad, prowokowanie do podziałów).
** Brak zaangażowania w projekt.
+
* '''Administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy'''.
** Wyrządzanie szkód poprzez wandalizmy, blanking, wojny edycyjne i chamstwo w czystej postaci.
+
* '''Administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie. Mają na to czas od zgłoszenia kandydatury do dnia, w którym będzie ona głosowana.'''
* '''Nieaktywnego administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy'''.
+
** W przypadku braku pomyślnej próby nawiązania kontaktu z administratorem głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
* '''Administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie.'''
+
** Jeżeli uda się skontaktować z kandydatem administracja zbiera się celem ustalenia warunków okresu próbnego w zależności od konkretnego przypadku. Jeśli zostaną one przyjęte, głosowanie ulega zawieszeniu do zakończenia okresu próbnego, po którym administratorzy decydują o odebraniu bądź pozostawieniu uprawnień w głosowaniu.
** Jeśli użytkownik wyrazi chęć kontynuacji misji na stanowisku administratora, otrzymuje on tzw. '''okres próbny''' – w ciągu 30 dni musi '''regularnie''' wypełniać swoje obowiązki. Po okresie próbnym podjęta zostaje decyzja co do odebrania lub pozostawienia mu praw.
+
** Jeżeli warunki zostaną odrzucone przez administratora głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
** Jeśli po upłynięciu połowy okresu próbnego, efekty działań nie zmieniły się znacząco (to jest: dalej jest nieaktywny/mało aktywny), biurokraci odbierają mu prawa administratora.
+
* '''W dyskusji może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę, jednak administracja rozstrzyga w głosowaniu kandydaturę w sposób ostateczny.'''
** Jeśli użytkownik nie wyrazi chęci dalszej współpracy lub nikt nie zdoła się z nim skontaktować, biurokraci odbierają mu prawa administratora.
 
** W dyskusji może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę. Jednak opinia ta w żaden sposób nie obliguje administratora do głosu za lub przeciw.
 
  
==Chcę zgłosić nieaktywnego administratora==
+
==Chcę zgłosić administratora==
 
Jeżeli nadal tego chcesz, zgłoś się do któregoś z [[Nonsensopedia:Administratorzy|administratorów]] (najlepiej via [[N:IRC|IRC]]).  
 
Jeżeli nadal tego chcesz, zgłoś się do któregoś z [[Nonsensopedia:Administratorzy|administratorów]] (najlepiej via [[N:IRC|IRC]]).  
  

Wersja z 00:17, 4 paź 2013

Na tej stronie możesz obejrzeć aktualne zgłoszenia odwołania administratorów oraz poznać zasady.

Zasady

 • Głosują wyłącznie administratorzy.
 • Uprawnienia zostają odebrane, jeśli głosuje >60% administratorów i >50% jest za odebraniem.
 • Głosowanie odbywa się na kanale w terminie wyznaczonym przez administrację. Głosowanie musi być zapowiedziane minimum na tydzień przed jego rozpoczęciem i podane do wiadomości w ogłoszeniach.
 • Biurokrata może odebrać uprawnienia natychmiastowo w określonych przypadkach:
  • Nadużycie uprawnień, czyli wszystkie działania, w których administrator działa na korzyść własną bądź osób trzecich, nie jest bezstronny i autonomiczny w swoich decyzjach.
  • Nieaktywność i brak zaangażowania w projekt.
  • Zachowania wymagające natychmiastowej interwencji administracji (działalność na szkodę projektu, łamanie zasad, prowokowanie do podziałów).
 • Administratora zgłosić mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy.
 • Administratorzy kontaktują się ze zgłoszonym użytkownikiem, aby poznać jego stanowisko w danej sprawie. Mają na to czas od zgłoszenia kandydatury do dnia, w którym będzie ona głosowana.
  • W przypadku braku pomyślnej próby nawiązania kontaktu z administratorem głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
  • Jeżeli uda się skontaktować z kandydatem administracja zbiera się celem ustalenia warunków okresu próbnego w zależności od konkretnego przypadku. Jeśli zostaną one przyjęte, głosowanie ulega zawieszeniu do zakończenia okresu próbnego, po którym administratorzy decydują o odebraniu bądź pozostawieniu uprawnień w głosowaniu.
  • Jeżeli warunki zostaną odrzucone przez administratora głosowanie odbywa się w normalnym terminie.
 • W dyskusji może wypowiedzieć się każdy zarejestrowany użytkownik, opiniując daną kandydaturę, jednak administracja rozstrzyga w głosowaniu kandydaturę w sposób ostateczny.

Chcę zgłosić administratora

Jeżeli nadal tego chcesz, zgłoś się do któregoś z administratorów (najlepiej via IRC).

Aktualne głosowania