Ork

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowy ork
Ork, ork!
Ork o tym artykule
WAAAAAGH!
Space Ork o tym artykule
WAAAAAGH! BIĆ LUDZIÓW!
Space Ork o ludziach
WAAAAAGH! BIĆ KOLCZASTYCH LUDZIÓW!
Space Ork o siłach chaosu
WAAAAAGH! BIĆ USZATYCH!
Space Ork o elfach
Synu, co tam masz w uchu, kolczyk? Słuchaj no, kolczyki noszą piraci albo geje. Więc jak otworzę drzwi do twojego pokoju i nie zobaczę tam pirackiego statku...
Twój Stary o orkowym stylu życia

Ork – orkoidalny humanoid mówiący w języku orkowym. Zamieszkuje szparki i jaskinie. Zajmuje się głównie graniem w Warcrafta, tudzież Warhammera , występowaniem w filmach fantastycznych, orkaniem, orkami i orką. Pochodzenie nieznane, przeznaczenie: tłuc, bić i siec. Istnieją przypowieści mówiące o pochodzeniu ludzi od orków, widać to zwłaszcza u ludów skandynawskich, oraz w ich pieśniach. Odmianą orka jest Space Ork, mądra istota od grzyba pochodząca, co to wszystko ze złomu konstruuje. Ulubionym zajęciem Space Orka jest bicie ludziów, uszatych, kolczastych ludziów, robali i wszystkiego co mu pod topór wejdzie. Jeśli wyżej wymienionych nie ma w pobliżu, Space Ork zajmuje się kopaniem goblinów na odległość. Dotychczasowy rekord wynosi 12 metrów. Orkowie są zazwyczaj zieloni ( z powodu zmasowanych ataków ludziów - zzielenieli), lecz niekiedy zdarza nam się zobaczyć podgatunek innych "orkuff". W grach takich jak popularne "Hirołsy" w serii numer 5. Orkowie zostali zhańbieni nazwą "Twierdza" (WTF?!), niestety po za nazwą zmieniły kolor na gów... brązowy, co gorsza nauczyli się mówić ! Układają zdania zamiast mówić "ork, ork" albo Jak W Dobrze Znanym Ci Przypadku "WAAAAAGH!" c

Test na orka

Czy jesteś orkiem?

Odpowiedz na trzy pytania a będziesz wiedział:

  1. Czy twoja skóra jest zielona?
  2. Czy twój słownik składa się głównie ze słów: "ork", "ork!" oraz w przypadku Space Orka "WAAAGH!!!"?
  3. OrK oRK 0®k ORK?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie trzy pytania, to znak, że za dużo grasz w World of Warcraft. Zgłoś się do najbliższego oddziału firmy Blizzard po orkowy kolczyk do ucha.

Orkowie NIE żyją w morzu

W Internecie można się czasem natknąć na błędną odmianę słowa "ork" w liczbie mnogiej - "orki". Wynika to zapewne z faktu, że istnieją takie czarno-białe ryby - przez biologów nazywane rzekomo ssakami, bo lubią Chupa-Chups - które posiadają nazwę "orki". Jest to odmiana absolutnie niepoprawna, bo przecież orkowie są zieloni i nie żyją w morzu (sami zainteresowani twierdzą, że to źle robi na serce). Używanie tej niepoprawnej formy wywołuje u niektórych domorosłych znawców języka silne odruchy mordercze.

Do czego służy Ork?

Jak doskonale wiedzą wszyscy, którzy mają styczność z Orkami ( np. zarzynając ich Hvy- bolterem jako Marine ) Orce kochają "bitke". Jak się bić po Orczemu? Najpierw "trza mieć spszent do rorzgniatania ludkuff". Jaki?

  • Rembak – po ludzku mówiąc, topór ostrzony na jakimś kamieniu;
  • Spluffa – sprężynowy pistolet na kulki ze sklepu "Uśmiech twojego dziecka" za 4,99 (NIE MYLIĆ Z ASG!!!), który zadaje 0,01 damage, a Ork trafi z niego z nie więcej niż 5-7 metrów;
  • Palnik – Coś na kształt flamethrowera, kombinacja zapalniczki i dezodorantu;
  • Pancerbumba – 4x Achtung + zapałki. "...skuteczna przeciw pojazdom..."
  • Czesław - 1x watergun + sztrzałki

Co dalej?

Koniec filozofii. "Bierta rembaki chopcy i szarżujta na ludkuff!!!". No. Więc to chyba cała filozofia i trudność.

Czym porusza się Ork?

Orce ubóstwiają Adama Słodowego, w myśl zasady "Zrób to sam". Najsłynniejszym Orczym pojazdem jest Fiat 126 p i opancerzone pojazdy piechoty, znane jako Jelcze i/lub Ikarusy. Poza tym orkowie potrafią jeździć w taczkach bez pomocy drugiej orkoosoby. Tym sposobem osiągają prędkość cienia.

Czym lata Ork?

Jedynym pojazdem latającym (WTF?!) Orkuff, jest zwany przez orków SzturmBomberem model bombowca(bómbowca) B-29 za 14,99 , także ze sklepu "Uśmiech twojego Dziecka". Jego napęd stanowi specjalistyczne sprężynowo-gumowe śmigiełko. Zasięg skuteczny to ok. 15 m.

Szablon:Stubnie