Ozyrys: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to HollyBlue. Autor wycofanej wersji to 86.63.98.75.)
Linia 6: Linia 6:
  
 
=== Mit o Ozyrysie, Horusie i Secie ===
 
=== Mit o Ozyrysie, Horusie i Secie ===
Do czasu. Jego brat, [[Set]], kuzyn dobrze znanego nam [[Lucyfer|Lucjana]] i sam brat Ozyrysa postanowił obalić króla i zająć jego miejsce. W tym celu uśpił bidaka, poćwiartował go na trzy nierówne części, później jeszcze raz poćwiartował go na czternaście połówek i wrzucił do [[Nil]]u. I wszystko byłoby pięknie, ale Set zapomniał o jednej ważnej rzeczy. Izyda miała niezły ''magic level'', a razem z [[Anubis]]em – który lubił [[nekrofilia|te sprawy]], poskładała Ozyrysa, zmumifikowała go i starała ożywić. No, nie tak do końca go złożyła, albowiem jego... ekhm... [[członek]] pozostał na dnie rzeki, co zapewniało coroczne syte wylewy. I leżenie przez kilka dni pod wodą odbiło się mu na zdrowiu – trochę spuchł, a jego skóra stała się zielona, aż po dziś dzień.
+
Do czasu. Jego brat, [[Set]], kuzyn dobrze znanego nam [[Lucyfer|Lucjana]] i sam brat Ozyrysa postanowił obalić króla i zająć jego miejsce. W tym celu uśpił bidaka, poćwiartował go na trzy nierówne części, później jeszcze raz poćwiartował go na czternaście części i wrzucił do [[Nil]]u. I wszystko byłoby pięknie, ale Set zapomniał o jednej ważnej rzeczy. Izyda miała niezły ''magic level'', a razem z [[Anubis]]em – który lubił [[nekrofilia|te sprawy]], poskładała Ozyrysa, zmumifikowała go i starała ożywić. No, nie tak do końca go złożyła, albowiem jego... ekhm... [[członek]] pozostał na dnie rzeki, co zapewniało coroczne syte wylewy. I leżenie przez kilka dni pod wodą odbiło się mu na zdrowiu – trochę spuchł, a jego skóra stała się zielona, aż po dziś dzień.
  
 
Plan się nie udał. Anubis chyba był wczorajszy, bo nie ożywił Ozyrysa. Jedyne co osiągnął, to danie mu życia w zaświatach.
 
Plan się nie udał. Anubis chyba był wczorajszy, bo nie ożywił Ozyrysa. Jedyne co osiągnął, to danie mu życia w zaświatach.

Wersja z 21:32, 25 sty 2010

Heil!

Ozyrys – egipski bóg. Boss i szycha świata umarłych. Brat swojej żony Izydy.

Historia

Ozyrys był synem Geba i Nut, czyli rodziców jego syna – Horusa, którego miał ze swoją siostrą Izydą. Był pierworodny, toteż należało mu się władanie Egiptem. Starożytny Robert Owen – uczył ludzi wszystkiego, zaczynając na pieczeniu chleba, poprzez żeglugę, na produkcji mikstur kończąc. A wszystkim żyło się dostatnie w pełni szczęścia.

Mit o Ozyrysie, Horusie i Secie

Do czasu. Jego brat, Set, kuzyn dobrze znanego nam Lucjana i sam brat Ozyrysa postanowił obalić króla i zająć jego miejsce. W tym celu uśpił bidaka, poćwiartował go na trzy nierówne części, później jeszcze raz poćwiartował go na czternaście części i wrzucił do Nilu. I wszystko byłoby pięknie, ale Set zapomniał o jednej ważnej rzeczy. Izyda miała niezły magic level, a razem z Anubisem – który lubił te sprawy, poskładała Ozyrysa, zmumifikowała go i starała ożywić. No, nie tak do końca go złożyła, albowiem jego... ekhm... członek pozostał na dnie rzeki, co zapewniało coroczne syte wylewy. I leżenie przez kilka dni pod wodą odbiło się mu na zdrowiu – trochę spuchł, a jego skóra stała się zielona, aż po dziś dzień.

Plan się nie udał. Anubis chyba był wczorajszy, bo nie ożywił Ozyrysa. Jedyne co osiągnął, to danie mu życia w zaświatach.

Na szczęście wszystko wyszło na dobre. Zaradny Ozyrys urządził się w swych zaświatach, gdzie założył klub, do którego napływali ludzie z całego Egiptu. Sąd Umarłych praktycznie codziennie odbywający się, zgromadzał całą śmietanką towarzyską egipskiego pocztu bogów. A Set? Horus zmłócił go, aż miło było patrzeć.