Pirat: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 94.254.174.78; przywrócono ostatnią wersję autorstwa AmoniakBOT.)
M (Zmiana kategoria na Kategoria (na życzenie ZelDeleta))
 
Linia 23: Linia 23:
  
 
{{zawody}}
 
{{zawody}}
[[kategoria:zawody|pirat]]
+
[[Kategoria:zawody|pirat]]

Aktualna wersja na dzień 19:39, 26 sty 2019

Typowy pirat
Oficjalne logo piratów
– Wiesz czym się różni Gazprom od somalijskich piratów?
– Somalijscy piraci przynajmniej trzymają ludzi w cieple.
Rosyjskie porzekadło

Pirat – osobnik prowadzący morski tryb życia. Zwykle cierpi na chorobę lądową i alkoholizm. Zwykle pomaga innym statkom, pomagając przewieść ich towary. Według stereotypów typowy pirat nie posiada 1 oka, ma drewnianą nogę i papugę. W dzisiejszych czasach noga jest aluminiowa ameliniowa, a papuga została zastąpiona najnowszym modelem Nokii.

Najlepsze grupy piratów[edytuj]

Przez wiele lat postrachem mórz byli algierscy piraci. Przestali się liczyć, gdy piractwo zostało zalegalizowane jako zwykły zawód przez Hiszpanów. Obecnie prym wiodą korsarze z Somalii. Amerykanie zamierzali posłać na nich kilka Tomahawków, ale gdy okazało się, że atakują oni Słowian Wschodnich, wstrzymali wrogie zamiary wobec nich i natychmiast wysłali im na pomoc swój oddział Czerwonego Krzyża.

Współczesny pirat

Rodzaje ataków[edytuj]

  • Abordaż – klasyczny atak, piraci podpływają swoją łodzią i przechodzą na statek przeciwnika. Jeśli owy statek jest cywilny (oraz nie ma w nim moherów) bukanierzy bez żadnych strat przejmą towary, zdobędą zakładników[1], a nawet przejmą statek.
  • Atak nabrzeżny – piraci schodzą na ląd i pożyczają towary oraz odbywają przymusowe stosunki z mieszkankami. Rzadziej ostrzeliwują nabrzeże ze swoich dział.
  • Potyczka – statek piratów ostrzeliwuje się na wodzie z innym statkiem. Ze względu na to, że podstawowym uzbrojenie piratów jest AK 47 zwykle przegrywają takie pojedynki, bo trafiają po nich do Krainy Wiecznych Połowów.

Ciekawostki[edytuj]

Piraci są uznawani za świętych przez wyznawców Latającego Potwora Spaghetti.

Przypisy

  1. I przede wszystkim zakładniczki


Zobacz też[edytuj]